Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy komondorom de mit...

Van egy komondorom de mit kezdjek a szőrével?

Figyelt kérdés
Va negy 3 éves Komondorom de nem fajtiszta az apja kuvasz volt és a szőre ahogy elkezdtett rasztásodni a farán egy hatalmas nagy szőrcsomó ami beteríti az egész farát a combjain megoldottam ott már szépen nőnek a raszták de a farán nem..de nem csak ez a probléma hanem hogy az, amikor kaksizik akkor a fenekénél minden tiszta kaki.. Nem tudom hogyan kezeljem szegénykém szőrét az első komondorom eddig csak nnémetjuhászunk volt ://
2013. máj. 2. 21:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hívj házhoz,vagy vidd el egy kozmetikába, csomókon sajnos már nem lehet segíteni ilyen hatalmas testű kutyánál. Jó rövid lesz igaz,utána meg minimum 2-3 naponta keféld át a szőrét ha meg nő. Használj nercolajas permetet is fésüléshez.
2013. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

a rasztákat fel kell tépni és szépen be kell őket igazítani, nem volt megfelelően tépve a szőre.

Most vagy felvághatod és rendezheted (te vagy egy kozmetikus) vagy ki kell vágni mert ez így neki is nagyon kellemetlen

2013. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Már volt egy tenyérniy csomó amit kivágtam mert el is felejtettem hogy le vágtam neki és ne m veszem észre egyszrerse... remélem ha azt a másik 2 gombócot levágom akkor jobblesz. egyébként milyen gyorsan nő a komondor szőre?
2013. máj. 2. 21:48
 4/20 A kérdező kommentje:
De még az is mindig megijeszt, hogy viszont attol a "páncéltól" előre olyan kis hullámos szőre van de vizsont a melkasa mr ott ell teljesen mocskos sáros zsíros.. nagyon ápolatlan szegénykém és még fürdetni se tudom mert nagyon félős :/ akármennyire házőrző kis érzelgős kutyus olyan mint egy tinédzser :)
2013. máj. 2. 21:50
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is hívj házhoz kozmetikust, vagy inkább próbáld meg kocsival bevinni a szalonba. Keress egy nem túl drága helyet, és pikk-pakk megcsinálják tökéletesen. Hidd el, megéri, ha nem értesz hozzá még el is ronthatod vagy csak szenvedsz vele. A későbbiekben igazíthatod te is, de szerintem most megérné rááldozni a pénzt, hogy szépre megcsinálják és ellássanak téged tanácsokkal.
2013. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod betenni kádba csináld slaggal (nálunk nyáron kellemes langyos víz jön a slagból mert annyira átmelegszik, hideggel nem szabad), vagy kösd meg valahol az udvaron (beton vagy füves részen, ne ahol sár lesz), és egy lavórba tölts vizet és abból locsolgasd kisvödörrel.

Bevizezed, jól felhabosítod rajta a kutyasampont, esetleg többször is megmosod vele, kicsit rajta hagyod, aztán leöblíted és megtörölgeted majd kifésülöd, aztán leterítesz neki egy nagy lepedőt vagy pokrócot amire ráfekhet. Érdemes kikötve hagyni pár órát, hogy ne tudjon elmenni a pokrócról, mert rögtön belefekszik a homokba, sárba... Egy tál vizet tegyél neki, semmi baja nem lesz ha addig meg van kötve.


De a kozmetikus jobb lenne, ráadásul gondolom nem nagyon lesz gusztusod a kakis fenekét mosogatni és utána levágni, elég szagos is lesz stb. Ha már ilyen súlyos a helyzet én elvinném kozmetikushoz, végül is ez a munkája, ő ügyesen meg tudja csinálni.

2013. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha teljesen megnyírod, akkor 1,5-2 év is lehet, amire teljesen hosszan kinő a szőre. A fürdetéssel pedig szerintem várj egy kicsit, hogy még melegebb legyen mert napokig száradhat a szőre.
2013. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

nem értem miért pontoztak le (2. vagyok) csak röpke 10 éve vagyok kozmetikus és csináltam már néhány kiállítási és hobby pulit meg komondort... na mindegy, ha jó minőségű a szőre megéri feltépni és rendbe rakni (mondjuk mivel kuvasz keverék ezért ezt nem hiszem) ha viszont kevésbé jó minőségű akkor leollózható az egész egy hosszúságra, majd fel kell tépni és ki kell fésülni (a gép ezt nem viszi le egyben de ha elő van ollóval nyírva és fésülve akkor több vele az esély)

Szépen ki fog az nőni újra és rendszeresen feltépve és megcsinálva akár jól is nézhet ki már jövőre

2013. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

22:07 Nem érdemes vele foglalkozni, engem sokszor úgy pontoznak le, hogy szinte ugyanazt írtam mint más, aki 100%-osra értékelt választ adott Ráadásul általában én írom előbb, tehát nem is arról van szó, hogy más válaszával akarok okoskodni...

Nem érdemes törődni a pontozással.

2013. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem egy 4 éves komondorom van.


Kozmetikát előtte hívd fel, mert a 98%-uk nem foglalkozik komondorral, egyrészt mert félnek tőle, másrészt mert ha már összeragadtak a raszták, a legtöbb kozmetikus nem ért hozzá és nem tud vele mit csinálni. A harmadik hátrány, hogy horribilis összeget kérnek el egy puli/komondor szőrápolásért (15-20 ezer forint).


Ha érdekel, privátban tudok adni olyat, aki profi komondor bunda terén és fele annyiért megcsinálja, Budapesthez közel van.


Egyébként pedig az ilyen összerasztásodott szőrt ollóval fel kell vágni, de ez csak speciális ollóval vagy birkanyíró ollóval fog menni, a sima olló nem fogja elvinni a bundát és hamar elmegy az éle.

A fenekénél pedig érdemes alaposan kiborotválni, így nem fog beleragadni a kaki.

Még egy verzió van, lenyírod vagy lenyíratod a bundát teljesen.

2013. máj. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!