Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy komondorom de mit...

Van egy komondorom de mit kezdjek a szőrével?

Figyelt kérdés
Va negy 3 éves Komondorom de nem fajtiszta az apja kuvasz volt és a szőre ahogy elkezdtett rasztásodni a farán egy hatalmas nagy szőrcsomó ami beteríti az egész farát a combjain megoldottam ott már szépen nőnek a raszták de a farán nem..de nem csak ez a probléma hanem hogy az, amikor kaksizik akkor a fenekénél minden tiszta kaki.. Nem tudom hogyan kezeljem szegénykém szőrét az első komondorom eddig csak nnémetjuhászunk volt ://
2013. máj. 2. 21:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amit itt ajánlgattak, hogy fésüld ki, azt felejtsd el. Egyrészt nincs fésű, ami vinné a berasztásodott komondor bundát, másrészt pedig elveszti a komondoros jellegét. Nem plüsskutya, nem bobtail.
2013. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A leborotválásra én is gondoltam (nem örökké, csak most, aztán innentől folyamatosan ápolni a szőrt), csak aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha akkor leég a napon a bőre... :/
2013. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Lol. Nem azt mondtam, hogy tarra vágd le, hanem rövidre. 1-2 cm. Akkor nem ég le, hiszen nem is látszódik.
2013. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

NAgyon szépen köszönöm..de nincs annyi pénzem hogy én ezt ilyen drágára bevállaljam

inkább a házi megoldásnál maradok.. szerintem ha levágom a gumót és és majd szépre kifésülööm egyébként a kakis szőrhöz könyökig érő gumekeszűt fogok használni :) és utána 2-3 centisre levágom remélem igy jo lessz és a válaszaitokat ténylge nagyon köszönöm...mivel nagyon hasznosak voltak!! Sokat segítettetek:)

2013. máj. 3. 19:28
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, merjem-e ajánlani, de nekem egyszer belefeküdt a németjuhászom a szurokba. (Néhány helyen azzal van kitöltve az udvarunkon a betonkockák közötti rés és nyáron ragadóssá, néha már folyóssá válik a szurok.)

Egy majdnem tenyérnyi darab volt rászáradva a szőrére, a combján. Sehogy nem bírtam leszedni, pedig több mindennel próbálkoztunk. Végül "szikével" sikerült kb. fél perc alatt megoldani. Nem tudom mi a rendes neve. Egy kb. akkora valamit képzelj el, mint egy 15 cm-es vonalzó (szélességre is akkora, pár centi), és kb. 1 cm vastag. Van egy műanyag tok, lehet kapni sokféle színben. És ebből lehet kitekerni, vagy kitolni egy vékony fém pengeszerűséget. A teteje olyan... |\ ilyesmi alakú. Mondanám, hogy hegyes, de igazából nem a közepénél hanem az egyik oldala. Szóval olyan ferde. És fel van osztva pár ilyen kis részre, látni benne a vonalakat.

Nekem épp nem is volt kéznél egy rendes ilyen, csak egy pár centis penge (gondolom kiesett belőle vagy eltörhetett, apám cuccai közt találtam). Sokkal jobb, mint az olló vagy a kés, mert több oldala éles, és sokkal élesebb, nem kell vele szenvedni, egyszerűen megfeszíted kicsit a szőrt és elvágod vele. De vigyázni kell, nehogy a kutya ugráljon mert ha megvágod vele komoly sérülést okozhatsz neki. De tényleg nagyon hatékony, én is alá tudtam nyúlni a szurok alá. Utána mindig azt használtam ha bogáncs ment bele vagy festékes lett vagy bármi. Mondom, 20-40 másodperc volt az a munka, amivel előtte mindenfélével órákig szenvedtünk sikertelenül, szóval ajánlom neked is, ha úgy érzed balesetmentesen tudod alkalmazni.

2013. máj. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ezt linóleum vágónak hívják.
2013. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Köszi! Rákerestem így és találtam képeket (de ahogy látom hívják ezt mindennek, tapétavágónak is :D).

Tehát ilyesmire gondoltam:

[link]

[link]

2013. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom.. Kicit másabb a németjuhász mint a komondor de legyen ugy megpróbálom szikével levágni ha kicsivel jobb idő lesz és kitudom vinni a tóra hogy kicsit uszkáljon ki belőle a sok akármi :D
2013. máj. 5. 14:30
 19/20 anonim ***** válasza:
:D Nem az a lényeg, hanem, hogy a vágó másabb, mint az olló és azzal szerintem egyszerűbb.
2013. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
:D sniccer!
2013. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!