Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes lenne-e...

Szerintetek érdemes lenne-e lenyíratnom a Kaukázusim szőrét nyárra? Vagy valami baja származhat belőle?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát, ha a legnagyobb kánikulában nyíratod le nagyon rövidre, előfordulhat, hogy leég a bőre, de ha mostanában, szerintem a durva leégős időkre "lebarnul"... vagy szóval érted.

Amúgy meg szerintem hálás lenne érte.

2013. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
nem mert az a szőr ilyenkor is hőszigetel nem csak télen ahideg elen véd hanem nyáron a túlzott meleg és napsütés elen is a farkasokat meg a rókákat sem nyírják
2013. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
természetesen érdemes. Semmi baja nem lesz, örülni fog neki.
2013. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Macilaci: valóban nem nyírják őket, de ha választhatnának szerintem ledobnák a nagy melegben a bundát. Nem véletlenül van téli bunda és nyári bunda...
2013. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha van valami nagy lemezkádatok enged meg a kutyának vízzel és ha szert fürödni magátol belemászik és hűsűl többet ér a szörnyírástól :)
2013. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezeknek a kutyáknak a szőrét nem szabad lenyírni. Ha rendesen kifésülöd a levedlett szőrt, akkor csak egy ritkás fedőszőr réteg marad ami között szinte már kilátszik a bőre. Persze ez heteken át tartó kemény munkába kerül.
2013. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Huhh eléggé változatos hozzászólások:D Szerintem az lesz,hogy kifésülöm rendesen és mivel szereti a vizet ,kirakok neki egy medencét:D
2013. máj. 3. 22:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél. Nem egyszerű művelet és ebben az időszakban szinte naponta kell csinálni, de megéri. Nekem majdnem vízhólyagos lett a kezem a fésüléstől. Fiatal kutyánál, kölyök szőrrel kész horror, felnőtt korban már nem olyan vészes a tavaszi vedlés sem. Amikor az ember azt hinné, hogy készen van és már egy szál sem jön ki belőle, akkor másnap azzal szembesül, hogy olyan, mintha nem csinált volna semmit és kezdheti előről. Amúgy a rendszeres fürdetés/úsztatás sokat segít a vedlésben.
2013. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!