Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes bolognese kutyusnak...

7 hetes bolognese kutyusnak mit adjak enni és mennyit?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 17:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

akkor biztos megértésből meg szeretetből,no meg emberségtől választottad el hamarabb az anyjától,mint kellett volna.

:D

te olyan jó ember vagy,én meg olyan rossz :(( a francba..

2013. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akitol vettem most adta el. Tènyleg 1 hèten görcsöltök?:) es igen gyönyörû , egèszsèges kutyus, nekem ez a lènyeg, kedvencnek kell nem tenyèszteni...minek vennèk haromszor ennyièrt ..nem tölem fog kihalni a faj, viccesek vagytok ( talan te tenyeszted, ès annyièrt nem kell a fenènek sem D:))))) ha meg bármi baja lesz, hiheted hogy nem fogom sajnàlni rà a pènzt, mert annak van èrtelme. Koszi a kimeritö válaszojat nagy okosok..
2013. máj. 3. 21:15
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Ha tenyésztőtől vetted volna,akkor pontos tájékoztatást+kölyökcsomagot kaptál volna.

És ha nem szaporító,akkor bármikor fordulhatnál hozzá tanácsért.Nem véletlenül kérdeztem,hogy mivel etette.

Az 1 hét a szocializáció miatt igen fontos,tenyésztő épp ezért nem ad ide 7 hetes kutyát.Ezek után azt nem lehet tudni,hogy a kutyád szüleit milyen körülmények között tartja.

2013. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ott voltak a szülei is gyönyörû kertes házban bent tartott szèpen ápolt,

Tünderi barátságos kutyusok voltak. Házi kedvencek ok is. Egyèb hülye ötket?? Már hangosan kacagok a barom kezdöcsomagos dumákon... engem nem èrdekel a tenyèsztõ- szapirìto háborù... e egy kis állatròl kèrdeztem kis kèrdèst, de látom a segìtsèg òriasi. Megnyugtatok mindenkit csodás elete kesz ennek a kytyusnak es en is imádni fogom , es rengeteg örömöt fogunk evymásnak okozni, mègha csak egy gagyi, olcso szapirìtott kutyus is. Nekem ö a legdrágább!!! További szèp estèt:)))

2013. máj. 3. 21:33
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

Pont az ilyenek miatt,mint Te nem lesz soha normális állattartás Magyarországon.A törzskönyves kutya,azért kerül annyiba,mert abba ÉVEK munkája,energiája és pénze van,azért,hogy a fajtájának a lehető legszebb,legegészségesebb és legjobb vérvonalú egyedi szülessenek.Nem véletlen járnak kölyökként is szűrésekre,tenyészszemlére és kiállításokra.De az ilyen sötét és egyszerű emberek,mint te,ezt soha nem fogják átlátni.Csak addig ér el az agyatok,hogy "Hát az drága kutya,az nem kell".


Amúgy áruld már el,honnan tudod hogy egészséges?

Onnan,hogy talán 1x már voltatok dokinál és ő akkor nem mondott semmit?

Vannak a szülőknek orvosi szűrései örökletes betegségekre?

Gondolom nincsenek,mivel csak egy szaporítótól vetted.

Akkor mégis,honnan a francból tudod,hogy egészséges?

Hogy néhány év múlva nem lesz mondjuk allergiás?

Vagy nem megy tönkre a gyomra?

Vagy nem lesz baj a szemével?


Ostoba pics@ vagy te is,mint a legtöbb ilyen "szaporítótól vásároltam,de semmit nem tudok" kategóriás ember.

2013. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ezekkel a fordított ékezetekkel nem is Magyarországról ír. Amúgy látszik a megnyilvánulásain, hogy szarul érintette a felismerés, hogy hibázott, de elismerni nem fogja, inkább ellentámadásba ment át.


Viszont! #2: "Egyik törvény jó, betartandó, a másik meg nem jó és juszt se tartsuk be?" Nem teljesen, de közel jársz. Itt végig ugyanarról a rendeletről van szó, aminek az egyik része hasznos a kutyának, a másik viszont bizonyos esetekben káros. Így az ember kénytelen mérlegelni és néha a törvény ellenében cselekedni, ha be akarja tartani ugyanazt a törvényt. Ugyanis az a rendelet <41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet> amely előírja, hogy "az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani" és azt, hogy "belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni" az egyben azt is kimondja, hogy "a kedvtelésből tartott állat tartója köteles az állat életfeltételeinek kialakítása és a tartása során az adott faj viselkedési és szociális igényeit is figyelembe venni".

Ehhez pedig néha el kell engedni a kutyát a pórázról és nem csak egy 20x20 méteres "kutyafuttatónak" csúfolt bekerített placcon, aminél sokak lakása is nagyobb, nem is beszélve a kertről. Így ez a rendelet saját magának is ellentmond.

2013. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

[link]

Ez minden életkorú és méretű kutyának adható napi kb.10deka kell naponta. Többször etess olyan 3-4 alkalommal

2013. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azt talán elhiszem,hogy jó élete lesz a kutyának.

De a kutyagyártónál maradt,agyonelletett anyjának?Vagy az nem érdekel,csak az,hogy a megvett kutyádnak jó élete van?Amíg vevő van,addig a kutyád szüleit ki fogják zsigerelni a pénzért.

Azok nem ugyanilyen érző kis lények,mint a te kutyád?

2013. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Termèszetesen èn is sajnàlom az agyon elletett àllatokat, de csepp vagyoj a tengerben..en amint lehet ivartalanitattom a kutyust. Voltam olyan helyen is ahol kinnt voltak a szülök kulon ketrecben tobb más tàrsukkal eggyütt, a kicsik meg bent külön, na onnan èn sem vettem meg. De gondolom ti biciklivel, vagy gyalog jártok mindenhova, csak hazai bio termesztöktöl vàsàroltok, szelektìv gyüjtitek a szemetet stb...hogy ne pusztuljon ki a fõld..
2013. máj. 4. 17:03
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát állatok kihasználását biztos nem támogatom olyan formán,hogy önzésből,spórolásból szaporítót támogatok.
2013. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!