Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2. kutyának husky?

2. kutyának husky?

Figyelt kérdés

nagyon szeretnék újra egy kutyát...

És nagyon tetszenek a husky-k

12 éves vagyok... szeretek kint lenni,játszani,

És nagyon szeretem a husky-kat és a németjuhászokat. Szerintem igazi kutyák.

A 2 kérdésem is lenne. Tapasztalatotok a husky-ról és a németjuhászról? És egyátalán ajánlanátok-e őket? ez az egyik kérdés



a másik kérdés: egy herélt vagy egy szuka husky vagy németjuhász nyugodtabb?


Öleb-et nem szeretnék. Már azért sem mert lesz egy lovam szóval mindig kint vagyok és van rá időm + jöhetne velem a kutya pacizás közben és addig még sétálna meg minden :DD



2013. máj. 4. 12:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
De ugye azt tudod, hogy mekkora a mozgás igényük, ugye? Mivel szánhúzó kutyák.
2013. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
szerintem a mozgásigény lenne itt a legkisebb gond. egy lóval terepre menni nem két méter. és ha a ló vágtázik az sem egyenlő a kutya számára az ügetéssel. tehát ha innen nézzük az a kutyának egy szuper dolog lenne, mert marha nagy területet tudna bejárni szabadon. a fontos szempont inkább azon van mennyire tudná kutyát és lovat egyaránt kézben tartani. nagy tekintély kell ahhoz hogy egy kutyát a lóról is irányítani tudj, hiszen nem egyszerű odamenni a kutyát megfegyelmezni ha a lovon ülsz vagy állandóan leszálldogálni róla. egy jó kutyasulival vagy legnkább egy személyes trénerrel viszont csodákat lehetne elérni. de ehhez az kell hogy valaki meg tudja neki mutatni hogyan irányítsa a kutyát pl. a lovon ülve stb stb.
2013. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%
A kutyasulival egy baj van: nem tud csodát tenni. Jönnek hozzánk is épp elegen, mi megmutatjuk és elmondjuk, hogy mit hogy kéne, és sokszor mégis béna a gazda. Na most egy 12 éves gyereknél még valószínűbb a bénázás korából adódóan, aminek ennél az igen önfejű fajtánál komoly következményei lehetnek. A fajta iránti tiszteletem mondatja, hogy semmiképpen nem adnám gyerek kezébe, még kutyasuli mellett sem. én 21 évesen fogadtam örökbe egy huskyt, de nem biztos, hogy újra megtenném, mert utólag nézve nem volt még elég tapasztalatom hozzá, nem voltam még elég kiforrott személyiség. Pedig egy jónevű kutyasuliba is jártunk, és 3. kutyám, és az első kettőt gond nélkül megneveltem. Egyszerűen a husky félig kutya félig macska, és meg vagyok győződve, hogy már már emberi értelemmel bír.
2013. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem sikerült megnevelnem 2 huskyt is 19 éves létemre, úgy, hogy az egyik már 3 éve nálam van, de ez nem alapszabály, hogy mindenkinek igy fog menni. Nekem nem okozott gondot, de nekem van nagy pofám ha kell, meg ha valami nem úgy van ahogy én akarom akkor igen is jár bünti és ilyen szempontból határozottságból sincsen hiányom, szóval hozzám totál passzol ez a fajta, én más fajtát nem is szeretnék még a jövőben sem, nem akkora ördöngősség őket megnevelni azért, de egy 12 éves gyereknek én sem adnám a kezébe, majd ha idősebb lesz.
2013. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
nah jó, úgy látom nem volt eléggé érthető. nem konkrétan a huskyra gondoltam hanem egy akármilyen másik kutyára. a huskyt alapvetően én is nem jó ötletnek tartottam. a csodát pedig úgy értettem ha valakinek megvan hozzá az érzéke (talán ez a legjobb szó) akkor tök mindegy ha 12 éves is ráérezhet hogyan kell bánni egy kutyával megfelelően. namost az valóban nem ér semmit ha az ember hiába mutatja a gazdának mit hogyan csináljon annak meg valahogy nem jut el az agyáig. de ugyanakkor hajlamos vagyok arra gondolni hogy nem feltétlen egy agyatlan 12 évessel állunk szemben ha kap egy lovat. illetve lovakkal foglalkozik. egy terepre pl. kimenni lóval azért ahhoz is kell felelősségtudat és kezelni az állatot megfelelően. láttam már felnőttet aki sírva jött vissza a lovardába mert a lova ledobta félúton szóval azért a lovakkal bánni sem egy egyszerű eset, ahhoz is kell egy bizonyos érzék. és ha ez a 12 éves eljutott odáig hogy egy lova van, azért az önmagáért beszél, tehát egy jó trénerrel nem hinném hogy olyan érthetetlen maradna egy kutyához. nah persze nem a huskyt mondom én se.
2013. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Szerintem itt a ló most épp lényegtelen...

de ha bárki is belekötne abban hogy 12 évesen lovat kapok akkor 6 éve lovagolok

2013. máj. 4. 21:59
 17/22 A kérdező kommentje:
Am... és a vizsla?
2013. máj. 4. 22:00
 18/22 anonim ***** válasza:

74-es: nem kötekedésnek írtam, amit írtam, csak gondoltam leírom a saját példámat is. Mondjuk az enyém nehezített eset, mert a kutyám fél éve már teljesen elvadult életmódot élt, 4-5 naponta ment haza a gazdájához, addig kint kóborolt az erdőben és a városban, valószínűleg ha kölyökként kerül hozzám, nem szenvedek meg vele így.


A vizsla már jobb ötlet, de az viszont alapvető probléma, ha a szüleid nem segítenek nevelésben, mert te egyedül nemigen fogsz megnevelni egy kutyát. Nem sértésből írom, csak ez az igazság. Persze ahogy a 74-es is írta, vannak kivételes esetek: úgy 100-ból egy. De bennük fel sem merül ilyen kérdés, hogy milyen kutyát merjenek bevállalni, mert belőlük ösztönből jön ez a képesség.

2013. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

kedves kispalikee!


nem gondoltam kötekedésnek :) nagyon is igazad volt abban amit írtál. inkább én voltam túlságosan is félreérthető.

2013. máj. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

oké nyugi!

Szerintem egyenlőre nem lesz kutyám...

Amúgy meg hogyha megtudtam nevelni egy újfullandit ok valamennyit segítettek de szerintem mégis nagyobb mint egy husky de ez az én véleményem...

azért köszi a válaszokat.

2013. máj. 5. 09:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!