Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható két szuka kuvasz...

Anino kérdése:

Tartható két szuka kuvasz együtt? Milyen a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Még csak öt hónapos a kuvaszom,nagyon játékos és barátságos jelenleg a 13 éves német juhászunkkal vannak együtt jó barátságban aki amolyan pótmamaként viselkedik vele.De sajnos ez az idilli állapot nem tarthat örökké,mivel a német juhászunk már elég öreg és beteges,bár remélem addig még lesz pár szép évük,évünk együtt.Viszont már most úgy kell nevelnem a kuvaszt,hogy elfogadjon egy új társat maga mellé,attól függően milyen fajtájú lesz az új jövevény,és ő mennyire lesz megalkuvó vagy épp domináns.

Igazából a szüleim kutyusa,ők már idősek ezért agresszív fajta

szóba se jöhet mellé!A kuvaszokkal eddig csupa jó a véleményünk ő már a harmadik kuvaszunk az elmúlt 30 évben,de kettő együtt még sose volt.Ezért érdeklődöm.


2013. máj. 5. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:

",attól függően milyen fajtájú lesz az új jövevény,és ő mennyire lesz megalkuvó vagy épp domináns. "


Ha ebbe a mondatba belejavítok, akkor utána minden további nélkül.


Ez helyesen így hangzana:

Attól függetlenül, milyen fajtájú az új jövevény, és melyik mennyire megalkuvó, vagy domináns próbál lenni.


A falkasorrendet 3 másodperc alatt, testbeszéddel is lerendezhetik, ha tovább fajulna a dolog, a kutya gazdáinak a dolga kontrollálni azt.

Nem a kutya dolga a dominancia!!!!!!!

Egyáltalán nem kell eltűrnöd még egy morgást sem, ha nem akarod.

Ha ennek a dolognak kicsit jobban utána jársz, és tisztába jössz vele hogyan működik egy falka, 30 kutyát is tarthatsz együtt.


De így hogy majd kiderül ki a domináns, és vajon lehet e együtt tartani, ez elég felkészületlennek hangzik.



Ezen kívül nincs olyan, hogy agresszív fajta. Egyes egyedek lehetnek agresszívak, fajtától függetlenül.


De ahogy én tapasztaltam, 10 agresszív kutyából talán 1 az , amelyik eredendően agresszív, a többiből valami más mélyebb probléma váltja ki az agressziót.

Ha viszont te nevelsz kölyök korától egy kutyát, (és jól!) akkor ilyen nem fordulhat elő.

2013. máj. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kutyáknál létezik olyan, hogy szimpátia. Nekem mázlim volt, két olyan szukám van (nem kuvaszok, de ez mindegy), akik szeretik egymást.

De ismerek olyat is, akinél a két szuka csak azért tűri meg egymást, mert a gazda kellő tekintéllyel bír.


A lényeg pedig ez: neked kell kellő tekintéllyel bírnod, hogy elfogadja az új jövevényt. Ha a kutya dönti el, kit fogad el és kit nem, az már rég rossz. Ez a te hatáskörödbe kell, hogy tartozzon, s ha így van, akkor bármilyen másik élőlény tartható a kutya mellett békességben.

2013. máj. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a jelenlegi már a második szukám, pulival tartanám őket de nem tudom mert egymásnak ugranak ha nem vagyok ott. tehát meggondolandó
2013. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!