Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz mellé milyen kutya való?

Anino kérdése:

Kuvasz mellé milyen kutya való?

Figyelt kérdés
Olyan nagytestű fajtákra gondolok,melyek elijesztik a betörőt,s ha kell meg is támadja azt,valamint a leglényegesebb amellyel tuti nem ugranak össze,a főnöki szerepért.
2013. ápr. 24. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tán nem vált be a kuvasz?
2013. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pásztorkutyák.
2013. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ellenkező nemű, mint a kuvasz, és szerintem kistestű. Mudi, mondjuk.

De ha csak házőrzésre kell, akkor inkább szereltess riasztót. Hosszú távon olcsóbb, mint a kutyák, és biztosabb is.

2013. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A kuvasszal nincs semmi bajom,sőt szerintem az egyik legjobb

házőrző,de egyedül nem tudja őrizni a telket,mivel nagy alapterületű.

Plusz sok a cigány az utcánkban ezáltal gyakoriak a betörések és félünk,egy kutya pedig nem ijeszti el őket,könnyen lefújhatják.Valami nagy fajtára gondoltam,amely nem balhézna a kuvaszunkkal,és már ránézésre is elvenné a kedvüket,hogy betörjenek.Kaukázusit

vagy egy másik kuvaszt viszont nem merek bevállalni,mert abból verekedés lenne köztük a főnöki szerep miatt,a fajtájukból adódóan.De akkor milyet válasszak?Pireneusi hegyi kutya?Berni pásztor?Ti milyen fajtájút választanátok?

2013. ápr. 25. 20:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Komondor. Nyugodt, de tekintélyt parancsoló. Csak akkor pörög, ha muszáj. Szinte majdnem biztos, hogy ő lenne a falkavezér, a kuvasz nem nagyon állna fel egy komondornak. Van is egy mondás, hogy ahol komondor van, ott ő a falkavezér.
2013. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előttem szólók leírták, hogy hozhatsz bármilyen nagytestű kutyát, amennyiben ellenkező nemű a kuvaszoddal.



Az az igazság, hogy mifelénk is sok a cigány, az összes szomszédhoz betörtek, egyedül hozzánk nem, szerintem azért, mert csak nálunk van kutya. Mondjuk a németjuhász nem valami hűde elrettentő első kinézetre, mégis távol tartotta eddig a betörőket.


Nem tudom miért, de a cigányokban van egy eredendő félelem a "farkaskutyától".

Amikor nyitva volt a kapu, elkezdtek, kárálni, hogy "jáájj, ugye nem gyün ki a fárkáskutyáááá, jááájjj"


Szerintem bepróbálkozhatsz a német juhásszal. Gyors, agresszív, mindig éber, kiváló területőrző ösztön van benne és a rottweiler után a második legerősebb a harapása a kutyák között. Szerintem remekül kiegészítenék egymást a kuvasszal.


Az is kérdés, hogy mekkora a terület. A miénk is elég nagy, de szegény megbirkózott valahogy vele. :)


"egy kutya pedig nem ijeszti el őket,könnyen lefújhatják."


Tudod, van az a mondás, ahová nagyon be akarnak menni, oda be is fognak. Hiába a kutya, ha nagyon komoly a szándék, az enyémet kétszer is lemérgezték, de csodával határos módon mindkét mérgezés után felépült, igaz, megsínylette az immunrendszere, de még bő egy évig élt.


Szóval ha ijesztéknek nem elég a kuvasz, akkor nem tudom mi lesz elég. Oroszlán?


Ha mindenáron új kutyát akarsz, a kaukázusi tényleg félelmetes látvány, ha nekiront a kerítésnek, attól még én is megrémülök.

2013. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt a butaságot honnan veszed, hogy a rottweiler harapása a legerősebb, a 2. pedig a németjuhász? Mind a két kutya harapáserőssége elmarad a nagytestű masztiffok és pásztorkutyák harapásától.


Ezzel az ellenkező nemű dologgal sem értek egyet. Egyrészt lehet ivartalanítani a kutyákat, másrészt a kutyák között be fog állni a sorrend. Ismerek olyat, akinél négy azonos nemű (szuka) kutya őrzi a telket és ugyanígy ismerek olyanokat, ahol kanokkal van megoldva ugyanez.

2013. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Területőrzésre pedig egyértelműnek a pásztorkutyák a legjobbak, nincs náluk jobb. Tanítás nélkül, ösztönösen tudják mi a dolguk, nem tartják ki a fogást, így több ellenfél ellen is hatásosak. Ráadásul ők az egyetlenek, akik falkában is össze tudnak dolgozni. Szóval a kuvasz mellé vagy vegyél másik kuvaszt vagy egyéb keleti típusú pásztorkutyát.
2013. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva nem ismerek keleti típusú pásztorkutya fajtákat.írnál néhányat fajtát közülük?

Valamint a tulajdonságaikról valamit Pl: támadós,vagy inkább ugatós fajta,illetve domináns típusú,vagy sem.

Előre is köszönöm a válaszaidat és segítséged!

Egyébként a kuvasz nőstény,de nem szeretnék kant mellé ivartalanítottat se inkább,mert ők dominánsabbak és nehezebb velük.

2013. ápr. 26. 21:50
 10/13 anonim ***** válasza:

Szuka mellé nyugodtan vehetsz még egy szukát. Beáll közöttük a rangsor és nem lesz gond. Néha kis csetepaté max.


Kaukázusi - idehaza sajnos a börtönőr verzióból vannak, ami nem igazán pásztorkutya, hanem egy szerintem elég agyatlan vérvonal. Temperamentumos, domináns, agresszív. Ha sikerül viszont egy pásztorkutya vérvonalút kifognod, remek választás.


Közép-ázsiai - Ez is temperamentumos fajta, bár szerintem kevésbé, mint a kau. Szerintem kicsit robusztusabb fajta, de ez nem a tömegében jelentkezik, mert ugyanannyi átlagosan mint egy kau, de mégis úgy tűnik, mintha valahogy jobban egybe volna rakva. Itt vigyázzni kell, mert Magyarországon sok a viador kutyának tenyésztett verzió.


Kangal - nehezen beszerezhető és a legtemperamentumosabb, mivel még nemrég kerültek ki a nyájak mellől. Komoly, következetes gazdát igényel.


Akbash, karabash - a kangal finomabb verziói.


Sarplaninac - régen "jugoszláv farkasölő" néven futott. Olyasmi mint a kau, talán valamivel kezelhetőbb.


Dél-orosz - komondorhoz hasonlatos, abból kitenyésztett orosz fajta. Sokat nem tudok róla mondani, elég ritka.


Komondor - legnyugodtabb pásztorkutya szerintem, feleslegesen nem pörög, viszont nagyon utána kell járni, mert itt indult be a legkorábban a küllemtenyésztés, ezért ha biztosan őrző kutyát akarsz, akkor a munkavonalas kenneleket kell felkeresni.

2013. ápr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!