Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGITSÉG, a táp okozta vagy más?

SEGITSÉG, a táp okozta vagy más?

Figyelt kérdés

2 kutyusomnál kb 2 és fél hete váltottam Brit Prémium M tápra.Eleinte az egyiknek kicsit nehezebben állt át a gyomra,ezáltal a széklete,de pár nap alatt rendezödött.Azota semmi gond nem volt.Viszont szerda ejjel kezdödött a gond,mert aznap este a draga szomszédom akinek mellettünk vaqn kertje,hozott nekik valami nagyon füszeres huskészitmenyt,és mar aznap éjjel ment a hasuk,nyálkás higszerü székletük volt.Akkor biztos voltam bennne hogy attol.Pénteken megint hozott nekik valami 1 hetes büdös karalábét,mire észrevettem hogy adogatja,már megették,és még lehet egyebet is adott,volt is nagy veszekedésem vele,és még ö háborodott fel,hogy csak kedveskedik nekik.Mikor megmutatta mit hozott,majd elájultam,büdös,jo pér napos fött zöldségek,meg csontok....Pénteken viszont nem volt hasmenés,sem szombaton,de mar az éjjel,szombat éjjel megint mindkettönek nyálkás,sárgás,hig,tele füvel,mert ettek azt is,székletük volt.

Ezért vagyok most bizonytalan,hogy a táp kezd nem jo lenni nekik,vagy az a hülye maradék amit hozott nekik a barom szomszédom,...mert az penteken volt,az kijöhet szombat éjjel,nem hamarabb kellett volna????Es most mit csinaljak?mit adjak nekik?nagyon ideges vagyok....kerlek segitsetek!



2013. máj. 5. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Juj ez igen szövevényes.


Mivel oktatással, és képzéssel foglalkozunk sok kutya megfordúl nálunk. Hasonló jelenséget, sokszor tapasztaltunk a prémium tápokkal kapcsolatban. Sajnos csak az ára magas, a táp nagyon sok kutyánál nem jön be. Még a második 18 kg-os zsáknál sem rendeződik a székletük. Sajnos sok esteben az a táp sz@r, hiába prémium.


Tehát egyszer lehet a táptól.


A kutya gyomra nagyon sok mindent képes megemészteni, még a több hetes romlott dolgokat is, és a szalmonellára pedíg immunisak.


Tehát nem gondolnám, hogy a szomszéd okozta, de azért nem zárható ki teljesen.


Írtad, hogy volt fű a székletben. Szóba jöhet esetleg valamilyen permet vagy gyomírtó is, amit a fűvel megettek.


Mivel írtad, hogy nagyon idegesít a dolog, amit meg is értek, javaslom, vegyél rizst, és főzd meg, és csak azt add nekik. kb. 1 kg rizsből egy 15-20 cm magas nagy lábos főtt rizs lesz. Ez kb 2 németjuhász kutyának egy napra elég. A vízbe tegyél sót, és kb 1 dl olajat. A rizs megfogja a székletet. Ekkor tápot ne adj nekik.

Kalóriára, és szénhidrátra bőven rendben van a rizs.

Akár több napig is adhatod nekik a rizst, bajuk nem lesz tőle.

Elvileg ha a táptól van ezzel kizárható a dolog.



Ha ezután is fennáll a dolog, érdemes lenne széklet mintát bevinni tenyésztésre.


Persze amit fent összehordtem a saját tapasztalatunk.

Remélem tudtam segíteni...és mielőbb rendeződik ez a széklet dolog.

2013. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt!!Meg amit nem irtam reszletesen,amit furcsallok,hogy mindket alkalommal volt 2 normalis szeklet,es a harmadik,ejszaka volt a hig,nyalkas.Szegenyek bent voltak,es sirva kerezkedtek ki,mert kellett nekik,es kulonben sosem szoktak ejjel nagydolgozni...Ezert furcsa,mert arra gondoltam,ha a táp nem jo nekik,akkor nem mindegyik széklet olyan kellene legyen,és nem csak egy?Igy ugy tunik,mintha abban a szekletben megy ki beloluk valami emesztetlen,ami nem eteszett gyomruknak,...nem tudom.
2013. máj. 5. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Te magad is írtad, hogy a tápól rendeződött a gyomruk egy bizonyos idő után. A táp is okozhat hasmenést, ha hirtelen váltás történik; fokozatosan kell szoktatni a kutyát az új táphoz. Ezzel a táppal nincs gond.

Fűszeres, túl zsíros, pláne romlott étel nagy valószínűséggel okozhat hasmenést kutyáknál is, hiába vannak nagyon erős emésztőenzimeik. Sok mindent megtudnak emészteni a kutyák, de azért romlott étellel ne etessünk már kutyát, főleg ne nagy dózisban...

2013. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért, hogy ezzel a táppal nincs gond, így kijelenteni kissé túlzás.


1. Egyed függő, melyik kutya hogyan reagál rá.

2. Itt rengeteg hasmenéses esetet olvashatsz ezzel a táppal kapcsolatban.


Lehet, hogy van akinek ez bejön, de ahogy olvastam a többségnél problémás.

Az is elképzelhető, hogy szerencsétlenűl pont akkor adtál új tápot, amikor elkaptak valamilyen bélfertőzést.


Ezt csak úgy fogod tudni kideríteni, ha teszel is valamit.

Ha ragaszkodsz továbbra is a táphoz, akkor valószínű nem derül ki soha. Márpedig én úgy veszem ki, hogy eldöntötted, hogy a szomszéd okozza...

Irtam adj nekik pár napig rizst. Ha nem hát nem. Akkor add tovább a tápot, és találgassunk vaktában tovább...

Aztán vagy súlyosbodik, vagy magától elmúlik, és az életben nem fogod megtudni mi volt a kiváltó ok.

2013. máj. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mar a tegnap csaak rizst adtam nekik,egyaltalan nem konyveltem el hogy a szomszed okozta,...mindossze furcsa,hogy csak ezen 2 alkalommal,akkor is csak 1 szeklet volt hig,mikor a szomszed hozta a rohado felben levo maradekjat.Egyaltalan nincs ehhez szokva a gyomruk,merrt sosem adtam neki ilyesmit,sot,annyira erzekeny gyomru kutyak,hogy a csontot sem birjak enni,hanynak tole.Csupan ezek miatt gondoltam a szomszed hibajara,de termeszetesen a tap felmerult bennem,azert is irtam ki a kerdest.

Meg a rizzsel nem hiszem hogy ki fog derulni hogy a tap okozta vagy sem,es talan akkor sem,ha a tapot adom tovabb.Mert ha tenyleg a szomszed okozta,akkor pl sem rizs mellett,sem tap mellett nem kellesz menjen a hasuk.Ezert vagyok bizonytalan.

Nem kell mar igy letorkolni,...lehet megbanom hogy BRIT-re valtottam,amint kiderul hogy ez okozta,termeszetesen ujra valtok!!Csak azert merult fel bennem a Brit-re valo valtas mert tobb pozitiv tapasztalatot hallottam rola mint negativat!de lehet nalunk nem leszz jo,es ha igy van,nem leszek hulye azt adni a kutyaimnak.

2013. máj. 6. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A fűszeres akármi eleve nem tesz jót a szervezetüknek a többi szintén nem amit említettél, ráadásul ha nincsenek is ezekhez szokva az még egy lapáttal rátehet a gyomruknak. A táp az egyedfüggő, de ha pár nap után nem volt vele semmi gond majd közben kaptak mindenféle olyat ami igencsak megzavarhatta a kényes gyomrukat akkor én nem a tápot hibáztatnám. Bennem az a kérdés is felmerülne, hogy a szomszéd nem e adott nekik valamit megint úgy, hogy azt nem vetted észre...?

Én egy napig teljes mértékben koplaltatnám őket (kivéve ha pár hetes kölykökről van szó, de ezt nem említetted, így valószínűleg nem) majd adnám nekik a tápot ugyanúgy, a szomszédtól meg igyekeznék elszeparálni őket (elzárás, teli kerítés, dupla kerítés...), hogy ne tudja őket etetni.

A sűrű tápváltás nem tesz jót és általában -az allergiát kivéve, mert annak a negatív hatásai kb azonnal látszanak- 1zsák táp eletetése után lehet látni, hogy azt a szervezetük mennyire "szereti".

2013. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!