Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül tenyésztőtől...

Mennyibe kerül tenyésztőtől egy Kaukázusi juhász kiskutya?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha tényleg tenyésztőtől akarsz kutyust, akkor ne ez legyen az első kérdésed. Amúgy azt tőle kell megkérdezni, én nem tudom. Egy szép 6 számjegyű összegre biztosan számíthatsz.
2009. szept. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60-80 ezer ft, vagy még több. Én is tenyésztőtől szerettem volna venni, de mikor megtudtam hogy ennyibe kerülne inkább aztmondtam hogy nem.A faluban ahol lakom van egy család nekik mindig születnek fajtiszta kaukázusi kiskutyák, tőlük vettem 7 ezer ( !!! ) ft-ért. Nagyon megérte mert fajtiszták és nagyon szépek lettek.tudok küldeni képet is ha közel laksz és olcsóbban szeretnél kiskutyát.
2009. okt. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

És akkor virágozzon csak a szaporító ipar!!!!!!!!!!!


LE LEHET PONTOZNI!!!!!!!!!!!!!!! :]


Ja és fajtiszta kutya nincs, FAJTATISZTA van...


FAJTATISZTA kutyát CSAK tenyésztőtől vegyél.

Aki pedig sajnálja a kutya vételárára a pénzt, ne akarjon kutyát. Majd ha beteg lesz, kezelésekre is sajnálni fogja? Pedig az akár sokszorosa is lehet a vételárnak!

2009. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De abba bele se gondoltok hogy 1 teny.kutya ára+fizetések hol vannak egymáshoz?Akkor csak a pénzeseknek legyen kutyája igaz?Az én skót juhászom se tenyésztőtől van,(15 ezer volt).A gazdái mégis gondozták ahogy kellett,mi szintén,egészséges 2 éves,ha beteg lenne vmikor,az orvos ellátná úgyanúgy,mintha 60000 ftért vettük volna.Jöhet az okoskodás miért nem gyüjtöttem többet rá?Gyüjtöttem amennyit tudtam előre látva a dolgokat,oltásra,kaja,fésű...hogy meg legyen mindene ami kell neki,ha beteg legyen pénz orvosra.Egy igen drága kutya is elpusztulhat,lehet beteg ugyanúgy mint 1 olcsóbb.És nincs vele szaporítási célom,otthoni díszállat lesz mindig.

Szétnézhetsz kutyamenhelyek honlapján is.

2009. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénze valakinek fajtatiszta kutyára, csak mondom: közel másfél millió kóbor kutya él Magyarországon, a menhelyeken temérdek gazdira vágyó kutya van.

Ha mindenáron fajtatiszta kell, de nincs rá pénz: fajtamentő egyesületek is léteznek.

Amúgy meg:

Milyen a jó tenyésztő?

* A kutyák érdekeit tartja szem előtt, nem pénzszerzés miatt tartja a kutyákat.

* Felméri, hová kerül a kiskutya - nem megfelelő körülmények közé nem ad kutyát, inkább megmondja a gazdijelöltnek, hogy számára inkább egy másik fajta lenne megfelelőbb, vagy hogy esetleg az adott körülmények közé ő egyáltalán nem javasol kutyát. Tanácsokat ad a fajtával kapcsolatban, elmondja pozitív és negatív tapasztalatait is!

* A kiskutya sorsát a hazavitel után is figyelemmel kíséri, a kutya egész élete során kapcsolatban marad a gazdikkal, segíti őket, ha bármilyen kérdés, probléma merülne fel.

* Nem ad ki kiskutyát 8 hetes kora előtt, hiszen egy kutya számára a legmeghatározóbb szocializációs időszak élete első pár hónapja, így nagyon fontos, hogy az első 8 hétben az anyja és a testvérei között maradjon, hogy később ne jelentkezzen ennek hiányából adódó probléma

* Lehetőséget ad az anya- és apakutya megtekintésére, megmutatja az EGÉSZSÉGÜGYI SZŰRÉSEKET IGAZOLÓ OKMÁNYOKAT (pl. könyök- és csípőízületi diszplázia, epilepszia)

* Meg lehet tekinteni a kiskutyákat már egészen pici koruktól kezdve, meg lehet nézni, hol nevelkedtek (legyen igényes, barátságos), nem egy csomagtartóból adja el őket. Az első időszak meghatározó a kiskutyák számára, hiszen a későbbi életüket végigkísérik a kölyökkorban szerzett tapasztalataik, így az is, milyen környezetben töltötték az első két hónapot.

* Kiskutyát csak törzskönyvvel, chipezve, féreghajtva, kétszer oltva ad ki. A felelős állattartás ezeknél a minimális követelményeknél kezdődik!

* Szerződést ír az adás-vételről.

* Nem ad el kutyát 10.000 Ft-ért, hiszen ennyi pénzből nemhogy az oltások ára nem jön ki, de a féreghajtás, a chipezés, a törzskönyv, az állatorvosi költség, a minőségi kölyöktáp ennek többszörösébe kerül.

* Maximum 2-3 fajtát tenyészt és nincsen otthon sok kutyája - így biztosítja a minőségi egyedeket.

* Idős kutyái is vannak, akik már nem hoznak le almokat, de továbbra is megmaradtak, mint társak, és nem csak addig tartott rájuk igényt, amíg "pénzt hoztak a házhoz".

* Előjegyzést vesz fel a kölykökre, így nem hoz le felesleges almokat, szaporítva ezzel a menhelyeken sínylődő kutyák számát.

És akkor a tenyész szemléket, kiállításokat még nem is említettük.

A tenyésztés garancia és felelősségre vall... Ilyen egyszerű.

2009. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
az legyen a legkevesebb hogy fajtiszta vagy fajtatiszta sztem.... :S nincs pénzem 80 ezes kutyára, és ha megvehettem 7 ezerért ugyan azt, amit 80 ezerért adnak, akkor minek fizetnék érte 80 at :S ennyi sztem...Annyi hogy nem hűűűűdehaj tenyésztőtől vettem. és ? akkor mivan...
2009. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Hát igen, ez az az eset, amikor nincs értelme a felelős állattartásról tovább beszélni... :(

No comment...

de nem bírom ki.

Akkor imádkozz, hogy egy diszpláziától és egyéb nyavalyáktól mentes, egészséges, a standardnak megfelelő kutyád legyen.

Gondolom, fogalmad sincs az állattenyésztésről - csak jelzem, nekem ez a szakmám.

Vegyél akkor 7 ezerért, aztán majd 20 év múlva a szaporítóknak és a magadfajta vevőknek köszönhetően (akik a szaporítókat eltartjátok)az adott fajta már nem az lesz, aminek lennie kéne. Itt kezdődik a túltenyésztés is, mikor nem a fajta és az egyedek minősége számít, hanem a minél többet minél olcsóbban elv. A másik idegbaj meg a legyenek már a szukánknak egyszer kölykei... A szememben ez ugyanaz a szindróma kb. csak nem a megélhetésről szól, hanem a butaságról.

De hát Te sosem fogod megérteni, hogy a Tenyésztő miért annyiért adja a kutyáját. Hogy mi pénzt és energiát és időt feccöl bele a MINŐSÉGBE!

De még ha nem is lesz beteg, az egy dolog. Csak éppen sem jellemben, sem küllemben nem lesz olyan, mint amilyennek lennie kéne. Aztán majd attól a kutyától is lehoznak még egy almot, meg annak az utódjától is stb. És volt egy fajta, nincs egy fajta...

De vegyél olcsón akkor. Élj a mának! Az meg, hogy 20 év múlva mi lesz avval a fajtával úgyis mindegy, akkor már biztos más fajta fog tetszeni! Vagy az életben nem lesz kutyád többet, mert a betegségeire egy vagyont költöttél és még egyszer ilyet nem szeretnél.

A Tenyésztő meg haljon éhen, neki nem éri meg MINŐSÉGIT tenyészteni, csak a szaporítók tudnak a kutyáikból megélni.

Sajnálom, hogy csak magatokra és a pénztárcátokra tudtok gondolni, a FAJTÁRA, az EGYEDRE már nem.

Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményem, nem megbántás volt a szándékom.

Üdv.

2009. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
énse tenyésztőtöl vettem a kaumat és mégis szebb mint némelyik 100e ft-s kutya. szal ennyit erről
2010. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem 50ezer ft lett volna,de mivel a lovam is töle veszem akinél vannak a kutyák,ingyen oda adta.

ő se tenyésztő de jól tartja a kutyáit,a "szülőket" oroszországból hozták,fülük is vágva van(mostani gazdája nem vágja egyiknek se)

2010. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!