Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy német...

Mennyibe kerül egy német juhász kiskutya törzskönyvezése?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2010. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanannyiba, mint egy bármilyen másik kutyáé. De csak akkor tudod törzskönyveztetni,ha a szülei törzskönyvesek, tenyész szemlések.
2010. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem,mert a kutyám vele született rendellenesség miatt meghalt és a tenyésztő ad egy kiskutyát,de azt mondta,hogy ki kell fizetnem az oltásokat és a törzskönyvezést,ami olyan húszezer forint körül van.


Szerintetek tényleg ennyi lenne?

2010. szept. 17. 12:48
 4/11 A kérdező kommentje:
...meg egyáltalán ez így korrekt?
2010. szept. 17. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
A törzskönyv Meoe tagoknak chippel együtt 12 ezer, kedvezményekkel neki a két oltás meg a féreghajtók beleférnek 8-ba, az szerintem teljesen reális.
2010. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Hát végülis nem fizetsz a jó szukért, a fedezésért, az etetésért, csak azért amit tényleg a kutyádra költött. Szerintem korrekt.
2010. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ettől a "tenyésztőtől" nem biztos, hogy akarnék még egy kutyát. Ha veleszületett betegsége volt, azt nem lehetett tudni? Hogy adhatta el úgy a kutyát? Sajnos a MEOE nem szabályozza, hogy a fedeztetés előtt különböző szűrővizsgálatokat kell elvégeztetni a kutyán. (A tenyésztők pedig nem fognak ezért több százezret erre költeni itthon). Egyébként egy normális tenyésztőnél alapból van garancia is a kutyákra. Szóval ellég erős a gyanúm, hogy ez a kedves "tenyésztő" csupán egy hivatalos keretek között működő szaporító.
2010. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha az lenne, akkor nem ajánlana fel másik kiskutyát. Mondjuk kérdés, hogy mennyi idősen halt meg, de szűrések ide-vagy oda, bármikor előfordulhat fejlődési rendellenesség, csak a szűrések miatt kisebb az esélye, azoknak amikre szűrnek. De gondolom nem is diszpláziába, vagy PRA-ba halt bele a kutyus, és mondjuk gyomorszájzáró izom feszességre biztosan nem létezik szűrés, márpedig ha kilazul a gyomorszájat záró izom, ami lehet egy fejlődési rendellenesség, akkor sima ügy egy gyomorcsavarodás.
2010. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:50


A törzskönyv MEOE tagoknak chippel együtt 5.500,- azaz ÖTEZER ÖTSZÁZ jó magyar forint. És nem, egyáltalán nem korrekt. kezdjük ott, hogy nem tenyésztő. Mert akkor nem lenne nála opció a törzskönyv és nem akarná elkérni érte a rendes ár sokszorosát. A gyomorszáj záróizom rendellenességbe (embereknél refluxnak hívják) meg nem szoktak belehalni a kutyák, ezt azért szögezzük le.


Kedves kérdező, eszedbe ne jusson onnan még egy kölyköt hozni!! Kérd vissza az árát (a ráköltött orvosi költséggel együtt) és vegyél egy normális helyről egy másikat!! Mi az, hogy fizesd az oltásokat is a törzskönyvön kívül??? Mert ha nem fizeted ki, akkor be se adatja neki?? Vettél tőle egy örökletes betegségben szenvedő kicsit és még ő támaszt feltételeket??

2010. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Chip nélkül 5500, de bocs, ha tévedek. A legtöbb esetben ezen az oldalon tényleg a legrosszabbat kell feltételezni a magukat tenyésztőenk vallókról, de azért én ebben az esetben nem ítélnék ilyen könnyen.


Nekem az semmiből nem jött át, hogy opció lenne a törzskönyv. És ha jól értem itt arról van szó, hogy a tenyésztő vállalt garanciát a kiskutyára, elismerte a felelősségét, és felajánlotta az új kiskutyát.


Nem tudom, hogy akkor mi lenne a normális eljárás ha nem ez? Hogy lehet valaki nála is felelősebb? Vagy akkor miért az az elvárás egy tenyésztőtől, hogy legyen egészségügyi garancia, ha az se jó? Nem vagyunk istenek, hiába szelektálnak gondosan, akkor sem fognak tudni soha hibátlan állatot tenyészteni.


Az meg, hogy elkéri az alap dolgok árát, az kicsit határeset, ezt értem, de igazából egy menhelyes kutyáért is ennyit azért szokás kifizetni, csak ott adománynak hívják.


Mostmár csak tippelek, de nem hinném, hogy azok az opciók, hogy vagy a kérdező kifizeti, vagy nem lesz beoltva, sokkal inkább az, hogy a kérdező az önköltséget (minusz a kaja) kifizeti, és megkapja a kutyát és így nem adja el valaki másnak, aki esetleg régóta vár már rá.


Nem tudom, de azért ha valami felelőtlen ember lenne, mondjuk egy hivatalos keretek között működő szaporító, akkor szerintem eszébe se jutna a saját hibája miatt ingyenkiskutyát adni valakinek, mikor 100 ezret és kérhetne érte, pláne nem ismerné el a saját hibáját.


De ezeket már csak a kérdező tudhatja: Mennyire felelősségteljes embertől vetted?

2010. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!