Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Van most egy havanesem, aki kint van a kertben. Szeretnék mellé még egyet, aki tényleg figyelne a házra. Olyan kellene, aki okos, nem agresszív fajta, és be tudok könnyen tanítani.
2013. máj. 6. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
A bichonok nem kerti kutyák, mikor fogják már fel ezt a felelőtlen emberek?! Egyáltalán hogy jut eszedbe egy aljszőrrel nem rendelkező, társasági kutyát a kertben tartani? Látszik, hogy ehhez a kutyához se értesz, így ne akarj még egyet. Inkább szereltess be riasztót.
2013. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
beagle
2013. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló látom te se értesz a kutyákhoz, ugyanis minden kutyának személyisége van. Tartottuk lakásban is, de nem szerette, állandóan ki akart menni, este is szívesebben van kint. Szóval ne szólj bele, hol tartom a kutyát.
2013. máj. 6. 17:58
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló miért pont beagle? ugy hallottam, h elég makacsok, vagy ha kiskorában megpróbálom betanítani, akkor nem lesz az?:)
2013. máj. 6. 17:58
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

nápolyi masztiff:családbarát,éber,megfontoltan cselekszik,gyors gondolkodású

komondor:okos,hihetetlenül nyugodt,és a házörzés a vérében van,jól kijön más állatokkal,kezdőbb kutyatartónak tökéletes.


persze sok olyan fajta van ami megfelel az elvárásaidnak,ezért nézz végig a lehetőségeket,ne siesd el a dolgot.sőt,a menhelyeken is sok ilyen kutya található,az ottani gondozók biztosan segítenek neked,így megkímélnéd a pénztárcádat és még boldoggá is tennél 1 elhagyott állatot.

2013. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Tudod, ha nem foglalkozol egy kutyával, nem neveled megfelelően, akkor természetes, hogy változik a személyisége. És itt nem arról van szó, hogy a kutya mit szeret, hanem hogy mit igényel! Márpedig egy ilyen kutya nem tudja elviselni a hőmérsékleti ingadozásokat! De ha picikét is utána olvastál volna, ezt te is tudnád.


És az meg nonszensz, hogy azért akarsz még egy kutyát, hogy őrizze a kertet és a kerítéseket. Mégis mennyit foglalkoznál vele? Vinnéd kutyasuliba? A vételárra mennyit szánnál? Az első fél évben a lakásban lehetne?

2013. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De igen kibír mindent, már 5 éve él kint, és egészséges.

A másik meg, h mégis miből gondolod, h nem foglalkoznék vele? Ki az aki kutyát vesz, és nem foglalkozik vele?? Tudod itt vidéken a kutyák feladata a házőrzés is, de te biztos városi vagy, és a kutya csak dísz nálatok.

2013. máj. 6. 18:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is van személyisége mégsem rakom ki egész évben.

Házat őrizni pedig nem kutyával kell, hanem riasztóval.

Egyébként ez édes kevés infó. Mennyit foglalkoznál vele? Mennyit szánnál a vételárra? Mennyire legyen aktív? Milyen termetűt akarsz?

A beagle makacs kutya, azt várhatod tőle hogy őrizze a házat... Ès lehet sok lenne a kutyusodnak mivel nagyon sokat mozognak és lehet a havanese nem bírna annyit játszani vele.

2013. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Erről van szó, kibírja, na de meddig? Évekkel rövidíted meg a kutya életét azzal, mert kirakod a -20 fokba vagy a +40 fokba úgy, hogy nincs aljszőre, ami védené. De persze ez sajnos téged nem érdekel, csak így fölösleges kutyát vállalni.
2013. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

boccs off aki akar pontozzon le:


szerintem ha egy kutya azért hisztizik hogy a lakásból a kertbe mehessen unatkozni a gazditól távol az tuti azért van mert nem foglalkoznak vele eleget. le is írom miért gondolom (friss a tapasztalat). a mienk lakásban tartott kutya. nem unalmas az élete akárhonnan is nézzük. folyamatosan visszük. szó szerint életmódunká vált (persze kinek nem aki lelkiismeretesen lakásban tartja a kutyáját) hogy a kutyával megyünk. soha az életébe nem nyafogott azért hogy kimehessen. nah és most jön a csavar. két napja megkaptuk a lakástömb hátuljában található udvari részt. persze mi tettük rendbe a párommal és annak unokaöccsével. két napja amellett hogy a szokásos séták megvannak (tengerpart stb) lent vagyunk az udvaron sütögetünk meg minden (két napja tart itt a húsvét úgyhogy megy a húslakoma) természetesen a kutya is velünk van. szóval mostanra a kutya megtapasztalta azt is hogy létezik udvar is. ahol ráadásul szemmel láthatóan nagyon jól érezte ő is magát. én nem tudom mifajta ufo kutyám van de mégsem bőg azért hogy ő ki szeretne menni oda egymagába vagy valami. pedig ismeri tökéletesen a járást de még az erkélyről is rálátni arra a "csodás udvarra" mégsem izgatja. én nem tudom de szerintem tuti azok a kutyák akarnak kimenni akik szenvednek bentlétükkor (ki van engedve egy gyors slozira aztán "tső") magyarán kint az udvarban unatkozni lesni ki az utra is érdekesebb mint a gazdival lenni. ami nem mellékesen eleve furcsa számomra mivel a kutya egyértelműen a gazdájával szeret lenni. bár szerintem ezt csak azok értik úgyis meg akiknek szintén benti kutyájuk van tehát létrejött közöttük egy bizonyos szorosabb kötelék. az udvar, meg a kinti lét pedig csak egy plusz a gazdival. nekem is azelőtt full kinti kutyáim voltak, (ez az első hogy bevállaltam kutyát eggyüttélősdibe) és egyet már most tudok. azok a kutyák akik kint élnek udvarban soha az életben nem fognak olyan köteléket kialakítani a gazdával mint azok akiknek a kutyájuk tulajdonképpen családtag. tisztelet persze azoknak a ritka kivételeknek akik szintén szinte annyira a kutyájukkal össze vannak nőve mint a lakásban tartottak.

2013. máj. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!