Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pumi kutyusomat hogyan szoktas...

Headlight kérdése:

Pumi kutyusomat hogyan szoktassam le szerintetek a fölösleges ugatásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Félreértések elkerülése végett : tudom,milyen a fajta, semmi bajom a hangjával, csak azt szeretném,hogy fölöslegesen( pl. esti séta közben), ne ugatva trappoljon mellettem. Ez sem gyakori, csak néha szerintem rájön, hogy közölnie kell az egész lakóteleppel vmi fontosat. :-)

M?ég annyit,hogy rendesen meg van mozgatva,napi több órát mozgunk, különösen figyelek rá,hogy sokat fusson,kutyákkal,vagy labdával,bottal.

Lakásban nem csinálja,vagy csak épp jelez, de ha szólok,abba is hagyja.

Köszi a válaszokat.


2013. máj. 6. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Másfél literes flakon (nem coca colás, mert annak nincs jó hangja, a cappys viszont nagyon tuti :D), benne 3-4 kavics. Ha ugat, tiltod, és egyszer megrázod előtte, vagy ha nem elég, levágod mellé a földre. Így tulajdonképpen nem is az ugatásról szoktatod le, hanem a tiltást erősíted meg benne, bár persze ha mindig ugyanott tiltod, akkor előbb-utóbb ott nem fogja csinálni egyáltalán. Furán fognak rád nézni, de elég gyorsan el lehet hagyni a flakont, nem kell egész életében azzal mászkálnod :)
2013. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a flakonozást csináltam, mikor kisebb volt és fölevett volna mindent a főldről. Meg is tanulta, ha szólok,hogy fúj, eljön onnan.

De mostanában kicsit kinyílt a csipája, 7 hónapos, tavasz is van, néha elmegy messzebbre, meg sem hallja, ha szólok.

Ilyenkor pipa vagyok és szerintem ez nem jó. Üvöltözni nem fogok a kutyámmal az utcán, meg sehol sem. Oda szoktam menni és pórázra teszem, úgy megyünk egy darabig.

Gondolkodtam a hosszúvezetőn, de nem tudom, hogyan tudnám alkalmazni, addig meg kár elkezdeni bármit,mert sztem megérzi a bizonytalanságomat úgyis.

2013. máj. 6. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Ha kicsit nagyobb lesz, kevesebbet fog ugatni - hiszen kölyök meg :)

Viszont MINDIG tedd porazra, mert elütheti egy auto vagy elveszitheted, megszökhet.

2013. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Veszélyes helyen mindig pórázra veszem. Tudja is, odajön, "tartja" magát, amíg ráteszem.

A hangját szeretem :-)! A palackossal meg Finomítok rajta, kellenek a szabályok.

Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 6. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna..ugyanez van nálunk is :)
2013. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!