Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha köldöksérves a kutya akkor...

Ha köldöksérves a kutya akkor nem érdemes elletni?

Figyelt kérdés
Sajnos köldöksérves kiskutyát kaptam, és szerettem volna, hogy ha majd lesznek neki is kiskutyái, de így nem vagyok benne biztos, hogy lehet-e. Ha megműtetem, akkor se lehet neki kiskutyája, mert lehet a gyerekei is olyanok lesznek? Az akitől kaptam a kiskutyát azt mondta, hogy a sok játszástól lett a picinek köldöksérve, ez igaz?

2013. máj. 7. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékba kapott kutyát egyáltalán nem kell elletni.
2013. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes,mert sérves lesz az összes kölyke.Ha ivartalaníttatod,egy műtéttel megvan a kettő.Még spórolsz is.Ha már elletni nem lehet,könnyebb,ha nem kell zárogatni tüzeléskor.
2013. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell már is a szaporításon gondolkodni ? :S
2013. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
először is nem ajándékba kaptam, aztán meg, csak szeretnék tisztában lenni vele, hogy a kölykei is olyanok lennének e :( de akkor sajnos igen :(
2013. máj. 7. 11:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, és az erőlködéstől kiújulhat a sérv.
2013. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
rohadtul nem örökölnék a köldöksérvet, ezt csak azért írják, hogy elijesszenek a szaporítástól. a köldöksérv nem genetikai betegség. viszont ha meg is műtteted, elléskor akkor is elő jöhet, sőt, már vemhesség alatt sem tesz jót az összevarrt hasfalnak, hogy tágul. tudod mi az a sérv? egy lyuk a hasfalon. hiába varrják össze, az simán kirepedhet. ha szereted ezt a kutyát eszedbe se jut elletni és ivartalaníttatod is, hogy még véletlenül se essen meg, mert bele is pusztulhat!
2013. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen, persze hogy szeretem!! csak szerettem volna majd ha lesznek kiskutyái is
2013. máj. 7. 11:38
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Lehet rosszul emelték meg vagy valóban játék közben is lehet sérve a kutyának, de ezt nem örökítené mert ez nem genetikai eredetű. Az viszont igaz, hogy vemhesség alatt megint előjöhet illetve a szülésnél. Rajtad áll, hogy bevállalod-e ezt vagy inkább nem kockáztatsz és ivartalanítod.
2013. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Miért szeretted volna,hogy legyenek kiskutyái?

Teli vannak a menhelyek kölyök kutyákkal.Mi fél éve vettünk magunkhoz egy kölyköt,akit 5 HETESEN dobtak a menhely elé.És tudod hány ilyen van? A mienkkel együtt összesen 25 db kiskutya volt akkor a menhelyen.A felnőttekről nem is beszélve és ez csak egyetlen egy menhely.


Továbbá a kutyád szervezete olyan mértékben leterhelődik egy vemhes és szoptatós után,hogy sokkal fogékonyabb lesz bármilyen betegségre(gennyes méhgyulladás;ha nem kezelik időben,akkor kínok között pusztul el).Komolyan kitennéd ennek a kutyádat,csak azért mert TE kölyköket akarsz?

És akkor még az örökletes betegségekről ne is beszéljünk,amennyiben nem törzskönyves,szűrt kutyád van,semmi nem garantálja azt sem,hogy a tiednek nincs semmilyen betegsége és azt sem,hogy esetleg a kölyköknek sem lesz.Ha születne egy alomnyi keverék kutya,akik süketek vagy vakok vagy bármilyen szervi alul működésük van,azok szerinted kinek kellenének?

Ha ott marad a nyakadon mit csinálsz velük?

Arról nem is beszélve,hogy baromi teljes életet élhetnének így a kutyák....


NE SZAPORÍTS!

2013. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az kutya amelyik már fiatal korában ilyen komoly dolgoktól szenved, eszedbe ne jusson fialtatni, mert a következő generációban még cifrább dolgok jöhetnek elő.

Milyen kutyafajta, milyen szűrései vannak, törzskönyve van?

Ezek nélkül csak a menhelyi kölykök elöl veszed el a gazdára találás lehetőségét. Meg minek tőle kölyök? Még azt sem tudod hogy fog kinézni felnőttnek, hogy fog viselkedni akkor miért akarod már egyből szaporítani?

Bocsi de ezt undorítónak tartom hogy már azon jár az eszed hogy hogyan szaporíts egy kétes kölyköt, amikor azzal kéne foglalkoznod hogy boldog kölyök majd később felnőtt kora legyen, és egy ellés igen csak letudja rontani a kutya egészségét.

2013. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!