Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csípőizületi diszplázia...

A csípőizületi diszplázia tüneteit hogyan lehetne enyhíteni?

Figyelt kérdés

A műtétre még egyelőre nincs pénze a kutya tulajdonosának, viszont a kutya sántít(ha egyáltalán rábír állni), fájdalmai vannak.

Egyébként egy 7 éves Westie-ről van szó.


2013. máj. 7. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt orvos állapította meg? Biztos, h a csípőjével van gond?
2013. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, volt állatorvosnál, ő mondta. A diszpláziban nem vagyok biztos, de a csípőjével van a gond. 30ezer Ft a műtét.

Csak sajnos én 3 nap múlva vizsgázok ezen a kutyán(kutyakozmetika) és már nem tudok másik kutyát keresni helyette és nem akarom, hogy végigszenvedje az egész vizsgát a kutya, vagy hogy nagyon féltse a lábát. :(

2013. máj. 7. 16:08
 3/14 anonim ***** válasza:
Igazából a csípő dp nagytestű kutyusokra jellemző, ezért is kérdeztem.. Ha meg nem tudjuk pontosan, h mi baja a csípőjének, úgy nem is nagyon lehet mit ajánlani...
2013. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

:(

A kutya az egyik hátsó lábát fájlalja, nem nagyon tudja mozgatni, ritkán áll rá és nagyon félti.

2013. máj. 7. 16:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de te ezen a kutyán nem fogsz vizsgázni.


Géppel le kell nyírni a hátsó lábat belül, nem fogod tudni megemelni, sőt, valszeg a kutya állni se lesz hajlandó. Ahogy a mancsából se fogod tudni kinyírn ia szőrt...

2013. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát.. Nem tudom.. Patella ficam kizárt? Ez ugyan térd, de azért bemásolom.

"A középkorú kutyákról el lehet mondani, hogy életük során a hátulsó lábak sántasága megszakításokkal jelentkezhet. Egy ficamos kutya általában szaladáskor megáll és hirtelen elkezd sírni a fájdalomtól. Az érintett végtagokat hátrafelé kinyújtja, és egy ideig képtelen lesz visszahajlítani őket eredeti állapotukba. Ha ezt a gondot nem kezelik, a térdkalácsporcok elkopnak, az árok sekélyebb lesz és a kutya egyre jobban fog sántítani. A gyulladás idő előtt kihat majd az ízületekre, megdagad a térd és rosszabbodik az állat mozgékonysága. Ezért szüksége lehet állatorvosának véleményére, hogy időben kezelhessék kutyáját és így megakadályozzák a kutya hosszú távú ízületi gyulladás okozta megnyomorodását."

2013. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na hát igen, én is ilyenekre gondoltam. Az ágyéka kinyírása, meg a mancs nyírás a legrizikósabb. Az a baj, hogy személyesen nem láttam, csak a gazdájával beszéltem. Nem tudom hogy mennyire súlyos. :( Meg hogy most mit csináljak. Lehet hogy hülye ötlet, de nincs valami tabletta, vagy akármi, ami ha csak időszakosan is de tompítja a fájdalmát? Vagy semmit sem tudok tenni?
2013. máj. 7. 16:32
 8/14 A kérdező kommentje:
Hú hát nem tudom! Nekem a gazdi azt mondta, hogy voltak állatorvosnál és a csípőjénél van a bibi, ott kell műteni. Remélem, hogy akkor csak rosszul emlékezett, vagy nem tudom..
2013. máj. 7. 16:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha jelentéktelen problémáról lenne szó, azon segítene egy szuri is akár, de egy elváltozáson nem segít sajnos :/


Nézz másik kutyus után szerintem!

2013. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze, vannak olyan fájdalomcsillapítók, amik tompíthatják az izületi fájdalmat, de azért tompítani, hogy utána te megerőltesd és még rosszabb legyen a helyzet, felelőtlenség lenne. Meg amúgy is állatorvos írja fel a gyógyszert is.
2013. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!