Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a csípőizületi diszplázia...

Mik a csípőizületi diszplázia tűnetei?

Figyelt kérdés
Milyen furcsaságok után kezdhet gyanakodni a gazdi? És hogyan zajlik le egy altatásos, röntgenes vizsgálat? Hogyan készüljünk rá, ha egy másik városba kell utaznunk emiatt? A kapott röntgen alapján tud-e véleményezni más orvos is, vagy újra el kell altatni a kutyát egy további véleményezéshez? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 1. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kutya jól viseli a fájdalmat, azt nem nagyon lehet meglátni rajta. De mozgása megváltozik, próbálja mentesíteni a lábát, sántít, riszálja a csípőjét, nyaklik a lába.

A kutyát altatják/bódítják ennek csak idős ill. súlyos szívbeteg kutyáknál lehet veszélye. A röngenképeket egységesen készítik (általában 3 kép, 3 különböző szögből) ez alapján más orvosok is tudnak véleményt mondani. Az utazáshoz szerintem nem kell semmi különleges, ugyanolyan autózás mint egy kirándulás. Az altatás miatt megmondja majd az orvos, hogy mikor ehet utoljára.

2009. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya sántít, vagy úgy megy, mintha lábujjhegyen pipiskedve akarna járni.
2009. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem. 13 hónapos golden retrieverről van szó. Látszólag minden rendben van, ám intenzív ugrálás után (pl. más kutyákkal) furcsán lépik a hátsó lábaira, egyformán mindkettőre. Tegnapelőtt már enni sem akart egy ilyen ugrálás után. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy nincs jól a kutya, nem szokásos pozícióiban feküdt, és fekvés közben a helyezkedés is nehezére esett. Ilyen esetek után mintha be is lázasodna kissé. A dokink éppen szabadságon van, de mostmár bármit is mond, ragaszkodni fogok a röntgenes vizsgálathoz.


Akik túl estek már ilyen procedúrán, hogyan zajlott le?

2009. márc. 1. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezték, hogy el kell-e altatni a kutyát vagy mozdulatlanul tud-e feküdni, a miénk tudott, ezért nem altatták (amúgy elég kényelmetlen póz, hanyattfekszik a kutya és kinyújtják a hátsó lábait). Pár másodperc alatt kész a felvétel, elküldik a Magyar Kisállatortopédiai Egyesületnek, minden hónap utolsó csütörtökén van bírálat, az eredményt max. 1 hónap alatt kiküldik. Nekünk tenyésztéshez kellett, lehet, hogy ha konkrét panasz alapján végzik el, akkor nem pont így zajlik minden. Az én kutyámét elvileg most csütörtökön bírálták el, úgyhogy most izgulunk.:) Ha elmész az állatorvoshoz, akkor ne dp-vizsgálatot kérj, hanem csak anníit mondj, hogy fáj a lába, mert nem biztos, hogy dp. (Ha orvosi ajánlás alapján szeretnétek a röntgent, az más.)
2009. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Először is a legjobb eredményt kívánom Nektek!:)


Ezt fogom mondani a dokinak, bár a szűrést mindenképpen meg szerettem volna csináltatni neki. Nem, nem tenyésztési célból, hanem a saját megnyugtatásom végett. Pár hónappal későbbre terveztem a vizsgálatot, de most nagyon kezdett zavarni ez a dolog.

2009. márc. 1. 17:08
 6/11 anonim ***** válasza:
egy csípő rtg vizsgálatot kell csináltatni. Ezt altatásban végzik. Nincs az a kutya amelyik mozdulatlanul marad miközben egyenesre kihúzzák a két hátsó lábát. A csípő rtg ugyanis egy tartott felvétel.
2009. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát 13 éves kutyánál már előfordul.Nekem is 13 volt a német juhászom és el kellett altatni ez miatt.A tünetei azok,hogy elkezdi húzni a hátsó lábait,dülöngél,stb.Sajnos ez egy idő után bénuláshoz vezet,én is ezért altattam el,nem bírtam nézni,hogy egy hete nem bír felállni szenved.
2009. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
13 hónapos. De sajnos ismerem azt is, amiröl beszélsz..:(
2009. márc. 3. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy 3 éves boxer szuka kutyám van,és csipőízületi dp-ja van,ő is a hátsó lábát húzza,meg fel-fel emelgeti.Amikor észrevettem a tüneteit egyből elvittem az orvoshoz és ott megröntgenezték,kapott rá gyógyszert,meg szurit. Így járkáltunk vissza egy ideig majd azt mondta azt orvos hogy nem kell műtét mert még nem olyan súlyos viszont kap rá egy szurit ami 1-2 évig elegendő lesz neki,és nem lesznek annyira nagy fájdalmai. Most a kajájából visszavettem egy kicsit mert elég jó húsban van és nem tesz jót az izületeinek,bár már nem sétálunk akkorákat,de futni még mindig szeret. Remélem a te kutyiddal minden rendben lesz. De amúgy ezzel a betegséggel is együtt lehet élni,csak jobban odakell rá figyelni.
2009. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az is lehet, hogy kissé túlparázom a dolgot. Adná az Isten, hogy így legyen. Az előző kutyám 13 évesen súlyos izületi problémák miatt hunyt el, neki a gerincét érintette a betegség, és amire észrevettük az első tüneteket, már nem lehetett segíteni rajta. Ezek tükrében sokkolt kissé a jelenlegi helyzet.


A dokink megvizsgálta, és azt mondta, hogy neki sem fog semmilyen kezelésnek, előbb mindenképpen röntgent akar látni. Azóta, hogy kiemelten figyelek a lépéseire, mintha az első lábait is kímélné. Fene tudja.. Tény, hogy nincs tapasztalatom, ami alapján következtetéseket vonhatnék le. Holnap megyünk röntgenre, ahol képeket készíttetek a csípőjéről és mindkét könyökéről is. Csak már lennénk túl rajta!

2009. márc. 6. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!