Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csípőizületi diszplázia...

A csípőizületi diszplázia egyik napról a másikra kialakul, vagy hosszabb folyamat?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos boxerem. Mikor hazaértem a munkából, a bal hátsó lábára sántított, meg felemelte-délelőtt még semmi baja nem volt. Szombatig ha nem javul megyünk doktorbácsihoz!!
2010. okt. 14. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Dp az van. A tünetek a súlyosságától függően jelentkeznek. Lehet, a kutyádnak csak csonthártya gyulladása van.

7 hónapos kutyának már lehet előröntgent csinálni.

2010. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A diszplázia hosszabb folyamat, egyik pillanatról a másikra nem jelentkezik.

Nem ütötte meg a lábát, vagy nem lépett bele valamibe?

Az is lehet, hogy most, hogy gyorsan nyúlik, fájnak a csontjai.

Ha nem lesz jobban, tényleg vidd dokihoz. Jobbulást!

2010. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha nem szombaton, hanem ma vinnéd orvoshoz? ha megrándította a lábát, 2 nap múlva már marhára fog neki fájni
2010. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet a növekedéstől is csonthártya gyulladása. Az én kutyámnak kölyök korában körbement minden lábán a fájás, de a felnőttkori röntgenje szerint mentes. Szóval nem kell megijedni, de ha gondolod, már megcsináltathatod neki az előszűrést. Ha meg már úgyis el van altatva, akkor szerintem ne csak a csípőjéről, hanem a könyökéről is csináltass egy felvételt!
2010. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az amstaffom volt ugyan így a héten,a doki azt mondta hogy valószínűleg az apjától örökölte(az apja is az enyém és neki ízületi betegsége van)adott rá gyógyszert igaz hogy kicsit drága volt 8000 Ft(100 db) de 1 szem után már mintha ha semmi baja nem lett volna!
2010. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is boxerem van, mégpedig csípőizületi dp-je van. Nála bizony hirtelen jött (legalábbis a tünet) ő is a hátsó lábát kezdte emelgetni állandóan, szinte nem is használta. A doki adott neki szurit (valami folyadékot juttatott be) meg gyógyszert. Azóta csak prémium tápot kap, meg hozzá Luposan Gelenkraftot zöldkagylót (de jó még a Korvimin, GF, stb.) Azóta hála istennek nem sántit (5éves), ugyanúgy viszem sétálni, de csak annyit megyünk ami még neki jól esik.
2010. okt. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma reggelre már jobban lett! De azért lehet, hogy holnap csak elviszem az orvoshoz! Szerintem megüthette, mert van az udvarunkon egy szilva fa, és van még rajta fonnyadt szilva, múltkor is ugrált érte, és akkor is olyanokat huppant a földre! Kb. mennyibe kerül az előszűrés?
2010. okt. 15. 08:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanannyiba kerül, mint a végleges. Nekünk 60 kilós kutyánál 14 ezer volt a csípő és a könyök egyben. A hivatalos bírálat ebben nincs benne, de neked az nem is kell. Mivel a boxer nem olyan nagy kutya, ezért az altatása is olcsóbb, tehát lehet, hogy neked még ennél is kevesebb lesz. De ez orvostól is függ. Volt ahol ugyanezt a szűrést 20000-ért csinálták volna meg nekünk.
2010. okt. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!