Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ideális a csivava...

Tundernita kérdése:

Szerintetek ideális a csivava egy kisbaba mellé?

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én valami kicsit nyugisabbat választanék. Bár nyilván csivavából is kifogható normálisabb, stabilabb idegrendszerű.
2013. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
egyszer egy ismerősöm ajánlgatta a csivava kutyáját, mert megszületett a kisbabájuk és a kutya bántotta valószínűleg féltékenységből. Persze nem mondom, hogy mindegyik ilyen. Nekem pincsim van, ugye az is kistestű kutya és ő is féltékeny a kisgyerekekre, ha játszom egy kisgyerekkel, akkor tuti hogy bántani akarja utána, pedig amúgy nagyon szelíd kutyuli lenne.
2013. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A bernáthegyi és a dán dog a legjobb, legnyugisabb, leg gyermekszeretőbb.
2013. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Megfelelő neveléssel és szocializációval bármelyik kutya jól meglehet egy gyerekkel, itt nem ez a probléma. A csivava túl törékeny és túl kicsi egy kisgyermek mellé. Ha megnézed bármelyik kutyás könyvet vagy megkérdezel egy tenyésztőt, mind azt fogja mondani, hogy ilyen kistestű kutyát már nagyobb gyermekek mellé ajánlott hazavinni.
2013. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nincs "leg...". Egyszerűen vannak fajták, amik tipikusan alkalmasabbak, nagyobb eséllyel nem okoznak nagy gondot. Ilyenek a bobtailek, újfundlandik, landseerek, dán dogok és bernáthegyik. De feltétlezem, ha a kérdező elsőre csivavában gondolkodott, akkor valami tmeneti méret kéne, mert ezek azért nem mindenhova férnek be!


Collie-k, basset-ek, belga juhászok már kicsit kisebbek, de a pöttöm termetűek közül is talán a border terrier, jack russel alkalmasabb.

2013. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csak aztán a kisbabás, gyanítom első kutyás család kínlódhat a terrierrel... A terrier makacs (mert kifejezetten önálló munkára lett kitenyésztve), nagy mozgásigényű, sportolni kell vele (már, ha az ember boldog, kiegyensúlyozott, jó kondiban lévő kutyát akar). Én nem merném bevállalni kisbaba mellé.

Akkor inkább mopsz vagy francia bulldog.

2013. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
azért gondolta a csivavára mert nagyon kicsike a lakás ezért még a közepes testű kutya sem férne el. én úgy gondolom hogy ha a kicsivel nő fel akkor nem lesz gond belőle. csivavaások válaszát is várom.
2013. máj. 8. 14:42
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha mindenképp csivit szeretnél NAGYON ügyelj arra, hogy honnan veszed. Ilyen 30-50 ezer forintos expressz, apród és barátai hirdetéseket messziről került el!!! Nem csak a betegségek miatt, hanem azért is mert azok a gazdik nincsenek tisztában azzal, hogy milyen idegrendszerűek lesznek a kicsik, tehát nagy lesz rá az esély hogy kifogsz egy agresszív kölyköt. Hiába picike, meg kölyök, ha olyan akkor nagyon nehéz lesz rendszabályozni a falkasorrendet és azt a kisbaba fogja megszenvedni nem kevés harapással.


Én azt ajánlom, hogy tenyésztőtől vegyél kutyust, és ott is jelezd, hogy kisbaba is van a családban, tehát olyan kölyköt adjon, amelyik várhatóan nyugodt lesz és kiegyensúlyozott!


Itt van néhány kennel, ahol érdeklődhetsz:

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem van csivim és abszolút lehet csivit gyerek mellett tartani, de ne egy 1-1,5kg-s kutyát válasszatok hanem olyat aki felnőttkorára 2-3kg lesz és ők azért már nem olyan törékenyek és kevesebb odafigyelést is igényelnek, továbbá figyeljetek arra, hogy nyugodt természetű kiskutyát válasszatok ne egy domináns hiperaktív kutyust. Mi egy hete voltunk csivava találkozón és egy anyuka azt mesélte, hogy mennyire jól kijön a gyerek a csivivel, a kutyával tanult mászni a kislány :) Arra nagyon figyeljetek, hogy jó helyről vegyétek lehetőleg olyan helyről ahová a későbbiekben is visszamehettek tanácsért vagy segítségért, mondjátok el a tenyésztőnek a helyzeteteket és segít kutyát választani is.
2013. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ideális egy kisbaba mellé, de nem egy kisgyerek mellé. És a kisbabából nagyon gyorsan kisgyerek lesz.

A csivik nagyon kis törékenyek, óvatosan kell velük bánni, egy kisgyerek pedig erre nem biztos, hogy képes.

2013. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!