Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha a megtalál...

Mit lehet tenni, ha a megtaláló nem hajlandó visszadni a kutyámat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Pár hete elszökött fajtatiszta,tk-s kutyám (nem részletezném hogyan),sajnos vagy nem sajnos,de megtörtént.

Kiposztoltam,hirdetéseket ragasztottam ki és nagy nehezen előkerült,megírták,hogy egy család befogadta.


De az a probléma,hogy nem hajlandóak visszaani,mert azt hitték,hogy valaki kidobta és nem is keresik.Van egy gyerekük,aki állítólag "beleszeretett" a kutyámba és most nem hajlandóak visszaadni nekem.Sajnos jutalmat nem tudok felajánlani nekik,de szerintem nem ez a bajuk.


Természtesen tudom igazolni,hogy a kutya az enyém.Állatvédők sajnos tanácstalanok.


Most mi lesz? Jogi útra kell terelni vagy mi?



2013. máj. 8. 15:35
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Voltam náluk,de a kutyám szinte le sem sz*rt,csak velük törődött.


Nem tudom,miért,pedig régebben imádott...

2013. máj. 8. 15:36
 2/39 A kérdező kommentje:
A kutyim egyébként Amerikai Staffordsire Terrier kan,tenyésztőtől vettem és nem két fillér volt...
2013. máj. 8. 15:39
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, igenis jogi útra kell terelni. Mondjuk az furcsa, hogy a kutyád le sem sz.rt, de hát na, vannak olyan kutyák, akik hamar váltanak gazdát. Meg lehet nekik mondani, hogy megy a feljelentés, ha nem akarnak még lopásért is felelni, jobb ha előtte visszaadják. Lássák rajtad, hogy komolyan gondolod, ne hátrálj meg!
2013. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az előttem szólóval egyetértek, jogi út,de előtte még mond megnekik ha télleg nem akarják visszaadni ezt,és ezt fogod tenni ellenük.
2013. máj. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
87%

(Nem értem ezt, hogy sajnos vagy nem sajnos?.. nem sajnos hogy elszökött a kutyád? )

Ha papírokkal tudod igazolni hogy tiéd a kutya, esetleg még chip is van benne, akkor vissza kéne hogy adják. Esetleg oda mehetsz érte, papírokkal, fényképpel, hogy bizonyítsd valóban tiéd, és közölheted hogy jogi útra tereled, ha szépen nem megy.

(Ha notórius szökős a kutya, azt hiszem el is vehetik, bár nem biztos.)

Egyébként ha tényleg csak pár hete szökött el,(bár attól függ mennyi az a pár hét); akkor a befogadóknak is számolniuk kellett azzal hogy keresheti a gazdája. A gyereknek meg meg lehet magyarázni hogy az nem az ő kutyája.

Az meg hogy a kutyád nem foglalkozott veled az érdekes.. mi egyszer befogadtunk egy kutyát, tudtuk hogy nem kóbor kutya, jött is a gazdija érte, addig szépen el volt nálunk, de amint meglátta a gazdáját egyből a nyakába ugrott.

2013. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
17%
Hát ha a kutyát te értéktárgynak tekinted, akkor talán jó helye van a családnál. A kutyának is meg lehet az indoka, hogy ne vággyon vissza hozzád.
2013. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Beszéltem a tenyésztővel,akitől vettem (champion kutyái vannak) és azt mondta,hogy sajna ő is csak annyit tud segíteni,hogy igazolja,hogy tőle van Roger (kutyám).
2013. máj. 8. 15:45
 8/39 anonim ***** válasza:
54%

"sajnos vagy nem sajnos"


Hátha neked csak ennyit jelent...

2013. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%
Chip nem volt benne? Abban benne vannak az adataid.
2013. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nehogy azt hidd kedves negyedik,hogy csak úgy egy 100 ezres kutyát odaadok valakinek...a csórikám lopjon máshonnan,ha venni nem tud,de ne az enyém kelljen neki.


Megy a feljelentés,aztán majdcsak észhez térnek...én se nyulom le a szomszéd kocsiját,lakását,meg nőjét mert nekem "tetszik"...

2013. máj. 8. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!