Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászról mit érdemes...

Német juhászról mit érdemes tudni? Személyes tapasztalatok érdekelnek. Megfelelne nekem?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki letámad, tudom olyan a kutya amilyennek nevelik. De vannak a fajtának alapjellemzői.


Hát kezdeném ott, hogy lány vagyok, 16 éves. Szeretek sétálni, és az emberektől távol lenni, a sétáim hossza változó, van hogy 1-1,5 óra, van hogy 4 órán át haza se jövök. Séták főleg réten, és vízparton vannak, de a kóborkutya mentes utcákban is szívesen elbóklászok. Mivel itt van a Duna, ezért az olyan részeken "fürdés" lehetőség is lenne. Van erdő, rét. Napi több óra van amit foglalkozni tudnék vele. Udvar nem kicsi, nem lenne bezárva. Kutyasuli lesz itt, és van kiképző a környéken.


Szerintetek érdemes lenne egy kutyát így hozni vagy ilyen fiatalon nem kellene?



2013. máj. 8. 17:53
 1/3 anonim válasza:
ha ennyire szeretsz sétálni szerintem megfelelne neked egy német juhász. nekem is van egy lány és van amikor 1 óra sétáltatás után sem akarja hogy hazamenjünk az utcánk végi rétről.imádja ha ő van a középpontban, ha véletlenül nem úgy van akkor elszalad valamivel ami a miénk pl.:cipővel
2013. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk már a második németjuhászunk van,más kutyát el sem tudnék képzelni.Nagyon okos,bár a mienk most 11 hónapos,nagyon akaratos,feszegeti a határait.Kölyökkorában 2 nap alatt szobatiszta lett,már most nagyon jó házőrző,bejönni az udvarba nem mernék más helyében,viszont az utcán barátságos,kíváncsi mindenkivel.Akihez teheti odamegy barátkozni.Kutyákkal is barátságos,legjobb barátja egy kis csivava.Sétálni sokat kell vele,de szerencsére van egy másik kutyánk,így séta közben rengeteget játszanak,futkároznak.Fürdeni imád,minden nap megfürdik a Lajtában,harapja a vizet közben.Viszont az előző németjuhászommal ellentétben,Ő nagyon nagy vadász.Fut a varjak után,hajtja a vadkacsákat,kikaparja a vakondtúrásokat,lesi a töltésen a mezei egereket.Disznónál kisebb haszonállatot nem mernék otthon tartani mellete.Mindenesetre,mint írtam,nem tudnék más kutyát elképzelni magam mellett,ha esetleg egy ilyen kutya mellett döntesz, te is így látod majd.
2013. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsuzsabazsa ***** válasza:
Jó választás a Német juci. Emellett, igényli a feladatokat. Ha nagy lesz igyekezz neki feladatokat adni amit megoldhat.
2013. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!