Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei gazdik, mit érdemes...

Shar pei gazdik, mit érdemes tudni ennek a fajtának a tartásáról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk venni 1 shar pei kutyust és érdekelne hogy milyen rossz és jó tapasztalatok vannak ezzel a fajtával kapcsolatban.És mi az amit mindenképp érdemes tudni róla?Mi lakásban szeretnénk tartani,esetleg van aki így tartja?Ha igen akkor hogy bírja a kutya? Neten már utána néztem,de mégis más amit a gazdik tapasztalnak.
2010. márc. 28. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
nagyon cuki kutyus,de szeritem válasszatok egy kisebb fajtát!
2010. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Shair-Pei gazdi vagyok,már négy éve.Elősször is,ha lakásba akarod tartani,számolj azzal,hogy minden evés-ivás után nagytakarÍthatsz... :) Mivel nekik az arcukon is "nagy a bőr"nem tudnak úgy enni,de főleg inni mint a többi kutty.Amikor iszik,azt úgy képzeld el,hogy a szeméig belemártja a fejét a vÍzbe és "beharapja" a vizet,kiemel-bemárt(bele csap... :) )ezt addig ismételgetve erőteljessen,amÍg szomjas.Ekkor a tál körül már úszni lehet...Utána elindul,és ugye az arcáról illetve a szájából folyik a vÍz amerre megy...Tehát nem lefetyelget csendessen.Az evés is elég malackodós,de az még elmegy ha nem levest adsz neki enni...Amúgy imádni való kis lények,nagyon emberbarát,nagyon érzékeny lelkületű.A másik nagyon fontos dolog amit már biztos hallottál,hogy begyulladnak a bőrén a hurkácskái,ráncai,begyullad a füle,a szeme és azt meg kell plasztikázni,felvarratni!NEM,NEM,NEM!!!!!!!!!!!!Ezekből semmi nem igaz,főleg a szemét ne műttesd meg,mert azzal egy életre eléred,hogy mindig begyulladjon.Mint minden kutyának,neki is el lehet dugulva a könnycsatornája,ilyenkor langyos kamillás törölgetés,úgy,hogy a ráncok miatt befordult szempilláit simisd ki a szeméből.A füle pedig mivel belül is ráncos,valóban nehezebben tisztul,-ezt fejrázogatással jelzi-, erre van a kutyafülcsepp.A bőre pedig soha nem gyullad be a ráncok miatt...Az állatorvosok imádnak a shair-peieknek mindenféle műtétet(pl.szemfelvarrás...stb.)javasolni,mert azt a végtelenségig lehet csinálni-szerintük-bevételük jelentős részét ez teszi ki.Ők nem véletlenül olyan "ráncosok",édesek.Semmi probléma nincs az egészségükkel!Amúgy lakásba nem túl nagy ilyen kutya?Nekem kislány van,ő térdig ér kb.(kicsit kissebb),a fiúk ettől nagyobbak.Remélem segÍtettem a döntésben!Sok sikert!
2010. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia!köszönöm a választ!Mindenhol azt olvastam h mindig beteg,begyullad a bőre,fel kell varratni,sok a gond vele stb.. De örülök hogy végre pozitív dolgokat is olvashatok.Minden vágyunk egy kutyus és azért ráesett a választás(nem divatból,mert 1-2 éve még teljesen elhatárolódtam attól hogy ilyen kutyusom legyen,pont a bőre miatt),mert ahogy utána olvastam ő illik hozzánk a legjobban,szereti a társaságot és benne 1 igazi barátra találhatok,és azóta kinézete is megtetszett,hisz pont ettől olyan édes.A minden szavamra ugró kutyák nem tetszenek,és a shar-peinek ahogy olvastam azért van saját szabad akarata és ez tetszik(bár lehet h lesznek ebből gondok,de megoldjuk).
2010. márc. 29. 09:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy kék kan sharp nagyon büszke tulajdonosa vagyok. Lakásban él velem (1,5 szoba), szeretek vele élni. Mindenképpen figyelembe kell venni, hogy honnan van a kutya. A sok betegség a nem megfelelő helyről való vásárlás sajnálatos következménye. Jó tenyésztő egészségügyi garanciát vállal az eladott kiskutya után.

Nem tudom, hogy minden sharp olyan-e, mint Aramis, én azt tudom leírni, ő milyen.

Nem iszik úgy mint, minden kutya, mivel a legtöbbnél ez különbözik. A spániel pl. a fülét lógatja a tálba, ha nem nekik kifejlesztett itatója van. Nálunk van egy kis kendője és tudja, ha ivott, tartja a fejét és megtörlőm, hogy ne csöpögjön, de messze nem rendez uszodát.

Nagyon finom lelkűek, nem lehet mindenféle simogatással letámadni, egy sharp bújik, ha simit szeretne, de arrébb megy, ha nem szeretné. Nagyon kevés embernek engedi, hogy a fejéhez érjen, nem harap vagy morog, csak elhúzza a fejét.

Soha nem agresszív, szerinte minden 2 és 4 lábú egyén barát, mindenkivel játszana (leginkább fogócskát). Imádja a gyerekeket. Hosszú túrázást meghálálja 8-9 órányi intenzív mélyalvással.

Ha hazérek a kis háromszög füleit kipakolja oldalra és szerelmetes röfögésbe kezd.

A füleit (mivel tényleg ráncos belül is) rendszeresen tisztítani kell, de nem fülcseppel, hanem van 900 Ft-ért kb. 3 hónapra elég fülmosó folyadék. Sok köztük az allergiás (főként a csirkés motyókra), Aramiszom is az sajna. Mi a lazacos tápot eszünk, amiből a 15 kg-os kiszerelés elég 2 hónapra és 8300 Ft-ba kerül. Imádja a zöldséget (a paprikakajálás hatalmas show), a gyümölcsöt (hatalmas lila nyállufi tud kijönni a pofiján a szilvától pl.) és mindent, amit tőlem kap (mivel még soha nem vertem át. Minden hónapban megkapja Frontline spot-ont bolha és kullancs ellen.

Nagyon igényli a tisztaságot maga körül, sétánál tócsába, sárba nem lép, esőben nem sétál, viszont ha minimálisan is elázik a bundája, akkor hatalmas nagy hálával fogadja, ha megtörlöd.

Az egyik legmakacsabb kutya a világon. Aramis minden alapparancsot ismer, tud, csak éppen a saját szája íze szerint értelmezi. Ha az út széléhez érünk szépen leül, csak éppen az útnak háttal, hogy nehogy lemaradjon a háta mögött zajló eseményekről. Tudja, hogy ha nyílik az ajtó le kell ülni, ha nem tetszik neki, hogy otthon kell maradnia, akkor nemes egyszerűséggel hanyat vágja magát, ha megkéred, hogy üljön le.

Renegeteget tudnék még írni, de könnyebb lenne, konkrét kérdésekre válaszolni. Ha tudok, segítek.

2010. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!