Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki, de honnan? (többi lent)

Yorki, de honnan? (többi lent)

Figyelt kérdés

Régóta vágyom yorki kutyusra, nem divathóbortból, nem csinos kiegészítőként. Elbűvöl hogy egy ilyen apró, tündéri kutyus milyen határozott milyen erős jellem. Ugyebár a kutyus és a gazdi általában hasonlítanak egymásra, én is alacsony, vékony szőke lány vagyok, de ennek ellenére nagyon határozott és nagy dumás. Ismerősnél lesznek kicsik, utca kutyaszerelemből születendő kölykök, séta alkalmával a gazdi félrenézett, s úgy döntött hogy nem ivartalanittatja a kutyust. Az apa szintén yorki, habár kicsit standard méret alatta, az anya rendes standard méret. Innen ingyen kapnék kicsit. De biztos hogy jó választás?

A pénzt összegyűjtögettem, már arra hogy tenyésztőtől vegyek kutyust, tehát nem szaporítót támogatnék, de közben szóltak hogy lesznek kicsik ingyen. Mit javasoltok?



2013. máj. 8. 19:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Én 5 éve kaptam Yorkit és nagyon szeretem :D nem bántam meg :) ha a szüleid megengedik és törődni fogsz vele akkor hajrá!! :D
2013. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Én nem hoznám el, oké, hogy most ingyen van, aztán mivel gyakorlatilag teljesen ismeretlen a szülők genetikai háttere(gondolom törzskönyv nincsen), így teljesen zsákbamacska a kiskutyák egészsége. A yorkik nagyon problémásak ilyen szempontból, rengeteg a beltenyésztett, idegrendszeri problémás, beteg kutya, ez főleg a standard alatti méretű kutyáknál van jelen. Egy ideggyenge kutya meg egyáltalán nem lesz olyan tulajdonságú, mint amiért beleszerettél a fajtába.

Én a helyedben inkább vennék rendes tenyésztőtől kiskutyát és az biztosan olyan lesz, amilyet elképzeltél.

2013. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
DE ismerőstől legyen a kutyus, vagy fő a biztonság, és tenyésztőtől?
2013. máj. 8. 19:40
 4/14 anonim válasza:
16%

Első vagyok

Mi is ismerősöktől vettük, és semmibaja a kutyusnak.

ha megbízol bennük meg tudod hogy rendesek akkor nyugodtan.

2013. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

az első kommentemet az első válaszolónak írtam, de azt hiszem maradok tenyésztőnél, és törzskönyves kutyusnál.

Készülök kimenni a kutyakiállításra, ott majd körbeérdeklődöm a tenyésztőknél.

2013. máj. 8. 19:42
 6/14 A kérdező kommentje:
megbízom bennük, az anya törzskönves, de az apa nem, és az apa standard méret alatt van.
2013. máj. 8. 19:44
 7/14 A kérdező kommentje:
mi van ha lesz valami veleszületett rendellenessége a kicsinek?
2013. máj. 8. 19:44
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az... mivel ismeretlen az apa bármi becsúszhat.
2013. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a lényeg,hogy "megbízol-e" a gazdikban,mert a kutyák nincsenek orvosilag leszűrve,így a bizalomnak itt nincs sok értelme.Lehet,hogy már a kutyája is beteg,csak még nem jött ki,de az is lehet,hogy csak hordozza a génjeiben a betegséget,és lehet,hogy továbbörökíti.Ezt nem lehet előre megmondani.

Ha megvan egy szűrt,törzskönyves kutyára való ára,szerintem onnan vegyél,mert onnan több,mint valószínű,hogy egészséges kutyát kapsz,még az ismerősé 50-50,hogy beteg lesz-e.

2013. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bíznám a véletlenre és tuti törzskönyves kicsit vennék. Főleg ha kiállításra is szeretnél később esetleg járni.

Nem tudom hogy vagy vele, de pl itt a GYK-n egyre több ember van aki szaporítótól vagy ismerőstől vesz kutyát tk nélkül, aztán itt kérdezgeti h X cm és Y kg a kutyám, ez így jó, meg kirakják a kutyák képeit: szerintetek fajtatiszta? Vagy: törzskönyvet lehet utólag venni a kutyának? ...

Ne akarj ezek közé az emberek közé tartozni.

2013. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!