Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrzőt kezdő gazinak?

Milyen házőrzőt kezdő gazinak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretnénk egy házőrző kutyust,viszont nincs nagy tapasztalatunk még a kutyák terén. Van egy 4,5 éves kislányunk, úgyhogy fontos lenne hogy vele jól kijöjjön.

Igyekeztem utána olvasni a témának, iskolába (óvodába) vinnénk mindenféleképp és nem csak az udvarban lenne hanem természetesen kivinnénk naponta sétálni, illetve a jó időben elvinnénk úszni,futkározni.

Gondolkoztunk azon hogy nem kiskutyát vennénk,hanem menhelyről hoznánk haza egyet, de elég sok rosszat olvastam ami a menhelyi kutyák kötödésével kapcsolatos.

Ami biztos, hogy szukát szeretnénk, de a fajta még kérdéses, a németjuhászokat nézegetjük, nagyon szimpatizálunk velük.

Mi a véleményetek?


2013. máj. 8. 22:19
 1/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem semmi gond nem lenne egy jó megválasztott menhelyi kutyával. Elmész a gyerekkel, kiválasztasz egyet, esetleg többször is megnézed. Kihozod a kennelből megsétáltatjátok, ha a kutya is mutat vonzalmat irántatok akkor jó a választás.
2013. máj. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és milyen idős kutyust érdemes elhozni a menhelyről?

Én olyan 6 hónap és 1 év közöttire gondoltam ( persze lehet rosszul) mert azt már tudnám suliba vinni.

2013. máj. 9. 00:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Én másfél évesen hoztam ki a kutyámat, hidd el teljesen kötödik hozzánk. A menhely jó ötlet, sokat tudnak segíteni abban hogy ideális párjai legyetek egymásnak. Ráadásúl azt is látják hogy van-e benne területvédő ösztön.
2013. máj. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A menhelyi kutyák is tudnak kötődni ugyanúgy, csak mondjuk nem biztos, hogy olyat érdemes kihozni, aki egész életében kóbor volt, mert ők tényleg nehezebben kötődhetnek. Az én kutyámat 3 évesen hoztam ki, semmi baj vele, suliba járunk, sportolunk hobbi szinten. Ha az egész család elmegy, és együtt választotok kutyát, ugyanolyan jó kis kutya lesz belőle, mint egy akármilyen törzskönyves fajtársából. Ha elmondjátok a gondozóknak az "igényeiteket", biztosan tudnak segíteni. És tényleg vigyétek el sétálni, akár többször is menjetek el ismerkedni vele, mielőtt hazahozzátok. Sok sikert!:)
2013. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A menhelyi kutyák többségükben igénylik a szeretetet, ritkán van olyan kutya a menhelyen, ami agresszív, de azt nyilván nem lehet elvinni. Nem muszáj fajtatisztának lennie, sőt én inkább keveréket "ajánlok", mert azok kevésbé fogékonyak a betegségekre, ami egy adott fajtára jellemző (pl. westieknél a tehénállás). Egy németjuhász az jó választás, mert családos, gyerekszerető, türelmes kutyáról van szó, ami nagyon jó házőrző.
2013. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lesz most hétvégén a Bókay kertben családi kutyás nap, oda elmegyünk és körülnézünk,mert úgy tudom lesznek kint menhelyek is.

Mondjuk tegnap óta nagyon bele vagyok zúgva egy pici skót juhász kölyökbe, amit nem tenyésztő hanem (szerintem) szaporító árul. Legalábbis a 30 ezer forintos árból gondolom, mert a hivatalos tenyésztőknél 70 körül mennek. Viszont azt írják hogy fajtatiszta, illetve a szülőket is meg lehet nézni (bár odahozhatnak bármilyen kutyát). Persze az is lehet én vagyok túl gyanakvó...

2013. máj. 9. 08:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy gyanakvó vagy, persze neked kell eldönteted hogy vállaod-e a rizikót. Néhány éve én is a Bókay kertben tartott kutyás napon fogadtam örökbe az egyik kutyusomat a Lelenc kutyamenhelytől. Nagyon félénk, vékony kis jószág volt de mostmár rendben van. Azt ugye tudod hogy egy skótjuhász nem igazán házörző kutya, és a szőre is elég komoly ápolást igényel.
2013. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hogy is mondjam ezt a házőrző dolgot?Lehet én fogalmaztam rosszul.Szóval nem telepet fog őrizni vagy ilyesmi,nekem az is elég hogy az utcáról nem akarnak beugrani az udvarra ha nem vagyunk otthon, mert látják hogy (lehetőleg közepes méretű) kutya van. Viszont nem szeretnénk bent tartani a lakásban, ezért olyat keresünk akinek nem gond ha az udvaron van a saját kis házában. A skót juhász szőrének ápolásáról olvastam én is hogy igényes, de több helyen azt írják hogy elegendő a heti egyszeri kifésülés. Szerintem ezzel nem lesz gond, sőt azt sem tartom kizártnak hogy a kislányom már csak szeretetből is fogja fésülgetni.

Persze ezért próbálom minél jobban átgondolni, hogy milyen legyen, mert nem szeretnék olyan felelőtlen gazdi lenni.

2013. máj. 9. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!