Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás Schnauzer vagy Boxer...

Óriás Schnauzer vagy Boxer lenne jobb kezdő kutyásnak? Ez a két fajta ami nagyon tetszik a Schnauzerről írna valaki véleményt akinek ilyen kutyája van. Menyire család centrikus? Kinti benti kutya is lehet vagy ö inkább csak kinti kutya?

Figyelt kérdés

Jan Fennell, Cesar Millan,Korom Gábor könyveket olvastam

esetleg valaki tudd még ajánlani neveléssel kapcsolatos könyveket?

Kutya iskolába meg kutya óvodába is vinni akarom.

26/F

A Schnauzernek kevesebb mozgás kell mint a boxernek ?



2013. márc. 16. 21:21
 1/6 anonim válasza:

Érdekes a dilemmád, 20 évvel ezelőtt majdnem pont ugyanezen agyaltam, csak ént törpe shnauzin gondolkodtam...

Végül boxer lett és nagyon nem bántam meg.

Így csak a boxerről tudok nyilatkozni.

Ha kezdő kutyás vagy, szukát vegyél, lényegesebben jobban kezelhetőbb. Igaz van az évben 2x2 hét amikor kicsit macerás a szuka, de cserébe sokkal kezelhetőbb, higgadtabb az év többi részében mint a kan.

A boxer nekem a formája miatt tetszett nagyon, de aztán beláttam, a természete az még sajátosabb, mint a többi fajtának.

Óriás snacit is tartanak lakásban, de nem igazán oda való, minthogy a boxer sem szereti a kemény hideget, tehát nem ridegtartásra tenyésztették. Mindkettő fajta mozgásigényes.

A család centrikusság mindkét fajtánál rendben van, ezek nem olyan idegzetű kutyák, mint pl. a kuvasz.


Ha boxert veszel nagyon ügyelj a szülők diszplázia mentességére.


A kutyaiskoláról az a véleményem, h javarészt inkább a gazdinak szól, mint a kutyának...

A kutyanevelésben egyetlen főszabály van: következetesség.

2013. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk schnauzerünk volt, és neki hatalmas mozgásigégenye volt. Boxere ismerősemnek van és neki is nagy a mozgásigénye.

Szerintem első kutyának jobb lenne a boxer, mert a schnauzert (a mi tapasztalataink alapján!) nehéz idomítani.

Szerintem a boxert könnyebb idomítani.

A szocializációval is ez van, a miénk sokszor nagyon domináns volt......

A schnauzer egyébként (szintén tapasztalat) bár családban nőtt fel mindig csak egy személyre hallgatott, neki engedelmeskedett, viszont a boxer jobban való családba, jobban családcentrikusabb...

Szerintem első kutyusnak jobb a boxer:

http://www.youtube.com/watch?v=CXoXt-JrD6Q

2013. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 16. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:

boxer játékosabb ,sokáig gyermeteg , remek ugró,jó társasági kutya, családot imádja ,símás elvan lakásban,könnyű tisztán tartani. rengeteg mozgatás javasolt.

nehezen bírja az erős napsütést ,és nem szereti a nagy hideget.



óriás snaci : 2-3 éves korára nő fel, dominánsabb természetű,sok a kötekedő közöttük,nem fél a harctól,remek egygazdás kutya ,tökéletes örző-védő !!! komoly erős jelem-mű gazda kell neki,a szőrét trimmelni kell, imád mindenbe belefeküdni,szereti a hideget, komoly szocializálás szükséges, nem javasolt első kutyának a fizikai ereje nagy! a csak pozitív megerősítéses módszer ,vagy a tükörmódszer nem teljesen elég neki!

a komoly munkát végzőknél a szöges nyakörv alapeszköz,de elismeri az erős gazdát,gyakorlatilag soha sem betegek.

a házat a kertet őrzi, a gyerekekre vigyáz, de kezdő kutyásnak?? ez komoly feladat, de ,ha egyszer ilyen kutyád lesz, soha nem akarsz mást!!

a kitartása-ereje-makacssága -és hűsége kiváló!

komoly lelkierejű,nyugodt gazdi kezében a legjobb kutyává válhat ,gyenge kézben rémálom. azonnal átveszi az irányítást,ha megérzi a gyengeséget!!

2013. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

SCHNAUZER!!!!


Én 5 éves voltam amikor megkaptam az első óriás schnauzeremet. Ő is kölyök volt mint én. Már első pillanattól fogva szoros köteléket éreztem iránta és szerintem Ő is. Mikor (kb. 10 éves lehettem) hazajöttünk az 1 hetes nyaralásból annyira örült a családnak hogy elkezdett ugrálni és mindig odabújt a lábunkhoz amikor mi kipakoltunk így nem lehetett mozogni tőle :)♥ A lényeg hogy ugrált és csak azt láttam hogy száguld felém 1 óriás (bár még akkor 3 évesen nem teljesen nőtt fel de nekem nagy volt) és mikor már azt hittem hogy fellök, megállt és a combomba dörgölőzött. Tudta hogy nekem fájna ha rám ugrana.

Úgy hogy itt az élő példa arra hogy egy 5 éves kislánynak is való legelső kutyának óriás Schnauzer.

Szerintem kinti kutyának jobban illene... ott jobban elfér(tek), de van olyan ismerősöm aki bent tartja és nincs vele gond, neki oly mindegy hogy hideg vagy meleg a lényeg hogy a gazdival lehessen. Amúgy ha már kiskorában megtanítasz neki valamit akkor azt örökre tudni fogja(pl. szobatisztaság.

2013. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző kommentemhez tartozik, hogy kan és a Sasvári kennelből hoztuk. <3<3<3
2013. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!