Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyasétáltatást vállalok...

Ha kutyasétáltatást vállalok mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Itt a jó idő , sok szabadidőm van , a lakótelepen sok kutyás néni lakik . Nem lehet nehéz a kutyasétáltatás. Mire kell viszont nagyon figyelni?

2013. máj. 9. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk arra, hogy valószínűleg nem fog senki fizetni azért, hogy a blökijét leviszed.
2013. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem 10.000-ből 1 ember van, aki idegenre meri bízni a kutyáját.
2013. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Ahol én lakom, a környező mezőkön többször láttam egy kutyasétáltatót vagy... hú, vagy 10 kutyával biztosan. Mondjuk, ő egy ilyen sétáltatós, panziós cégnél dolgozik (kocsin ott volt a logó), de nem jut eszembe a neve... hátha tudja vki.
2013. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem olyan könnyű az a sétáltatás. Nem mindegy, miként van megnevelve a kutya. Milyen a természete. Felelősséget is vállalnod kell , hogy ne érje baj sétáltatás közben.
2013. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Elsősorban arra, hogy ezt a kis akciót a NAV felé is bejelentsd....
2013. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Dogmopolite talán?
2013. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűnek tűnhet, de elég nagy felelősség, ha jól nevelt a kutya akkor is lehet baj, pl.: előfordulhat,hogy békésen sétálgattok és a semmiből egy idegen kutya rátok ront, pontosabban a kutyára. Sajnos velem volt már ilyen a saját kutyámmal voltam, a másiknak is volt gazdája csak szabadon volt a kutya és megtámadta az enyémet, szerencsére nem lett végül komoly baj. Viszont ha ilyen helyzet adodik nem tudom,hogy reagálnál.

Ha meg más kutyájanak baja lesz hát , nem biztos,hogy elég lesz egy elnézést én megtettem mindent..

Tehát arra figyelj, hogy mindenre legyél felkészülve, ne csak azt a kutyát nézd akit viszel sétálni, hanem arra is,hogy amint kiléptek az utcára történhet bármi. Jó nem azt mondom,hogy ez egy ilyen mindennapos esemény, csak ilyen is előfordulhat.

2013. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajna nem hiszem, hogy pénzért ezt csinálni tudod. A kérdésből ítélve nem lehetsz tapasztalt kutyás, ami persze nem baj, csak a kezdet a nehéz:). De én mint tapasztalt kutyás, nem adnám oda egy idegennek a kutyámat sétáltatásra, még akkor sem ha ő fizetne nekem, nem hogy fordítva. Magyarországon sajna ez nem így működik, neked sem fogják sztem odaadni csak úgy. Ha nem lenne vele időm foglalkozni, akkor is max csak úgy, hogy 2 héten keresztül minden nap ott vagyok a kutyasétáltató mellett és nézem, hogyan, miként végzi a dolgát.
2013. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

esélytelen,hogy ezzel tudnál foglalkozni, én plakáton,neten is hirdettem magam,tapasztalt kutyás vagyok ( nem lett nyárra munkám és lett volna időm a sajátom mellett más ebeket is sétáltatni)


de egy e-mail vagy telefon nem jött,hogy kéne vkinek a kutyáját sétáltatni,aztán bele gondoltam,hogy egy idegennek én sem adnám oda a kutyámat az biztos!

le is szedtem a hirdetéseimet..


ismerősöm vizsláját sétáltattam 1 hónapig, nyáron, heti 2x 1 órára..szegény vizslának édes kevés volt ez a séta mennyiség,mellesleg úgy húzott,hogy sokszor majdnem elestem..szerencsére közel volt egy mező ott elengedtem volt nálam jutifalat,labda minden,ha netán túl messze menne vhogy felhívjam magamra a figyelmet,szerencsére első szóra oda jött,viszont pórázon nem jött vmi szépen,nagyon húzott és hiába próbáltam nevelni a heti 2x 1 óra alatt nem volt időm rendes nevelésben részesíteni, csináltam volna tovább is,ha nem lett volna ennyire neveletlen,én nem akartam sem a kutya sem az én életemet kockáztatni azzal,hogy kiránt egy kocsi elé..


Amit megtanultam,hogy baromi nagy felelősség más kutyáját sétáltatni.Ha elszökik a te felelősséged,ha megtámadja a kutyát egy idegen neked kell vele rohanni az orvoshoz ha olyan szintű a sérülése,vagy netán a sétáltatott eb támad meg vkit vagy más kutyát,téged fognak számon kérni!!



Az utóbbi 1-2 hétben több lett ez a kutyasétáltatás vállalnék kérdés,üzenem nekik:

Attól mert az Éjjel nappal Budapestben a Lali "kutyasétáltatóként" "dolgozik" nem kell minden 2. embernek kutyasétáltatást vállalnia!!

Rá se bíznám a kutyámat az biztos!

De ez egy sorozat a való élet kicsit más!

főleg ha nincs semennyi tapasztalatod a kutyákkal!

Bármikor bármi lehet és csak te lehetsz a felelős,mellesleg a kutyasz.rt is fel kell szedned..


ha vki rád is bízná a kutyáját óránként 500 ftnál többbre ne számíts!

2013. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van olyan aki fizet érte, én is ismertem néhány ilyen kutyást. Mondjuk én személy szerint senkire sem bíznám rá a kutyáimat, mert többször volt már, hogy pl. egy idegen kutya rátámadt az enyéimre. De olyan is megesett, amikor az Agaram még kölyök volt, hogy megijesztette egy Boxer, kirántotta magát a nyakörvből és az autóúton elkezdett elszaladni. Szerencsére kihalt rész volt, és nem lett baj, végül megfordult és visszajött hozzám. De ha nem én (azaz a gazdája, vagy csak köztünk az anyukája) hívtam volna, biztos vagyok benne, hogy meg sem áll, ki tudja meddig. Ráadásul a rohangálás hevében sokszor összetörte már magát, szaladt már bele kerítésbe, fába, stb... Egyszóval sajnos ilyen helyzetekre nem lehet felkészülni. Szerintem nincs az a pénz amiért megéri felelősséget vállalni más kutyáiért, és ilyen helyzeteket átélni.
2013. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!