Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne izgalmasabbá...

Hogyan lehetne izgalmasabbá tenni a kutyasétáltatást?

Figyelt kérdés
Mostanában annyira unom a sétákat,szinte már kedvem sincs lemenni vele:S
2013. jan. 17. 20:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Menj kutyafuttatóba, beszélgess kutyásokkal és máris izgalmasabb lesz, vagyis hát én imádok más kutyásokkal beszélgetni ha találkozok egy ari kutyával máris jobb a séta.
2013. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ha nem nagy sétáról van szó, amikor futás van, csak pisiltetésről, az nem az izgalmakról szól. amikor te elmész pisilni, azt sem élvezed, egyszerűen szükséges és kész :) mellesleg legalább mozogsz te is egy kicsit, az életedet azért el ne und :D hallgass zenét például.
2013. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
Az én kutyámat az dobja fel, ha valahol megérez egy macsekot. Vagy a kerítésen belül őrjöngőkkel böllenkedik, mindezt úgy, hogy húzza a pórázt, jeges járdán. Garantáltan nem unatkozok.
2013. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%

Hogy lehet kutyasétáltatás közben unatkozni?? :O

Ha városban sétáltok, folyamatosan kommunikálni kell a kutyával, ne menjen le az útra, álljon meg, jöjjön vissza. Ha a zöldben, pusztában, parkban, ott is állandó a kommunikáció és a viselkedés visszacsatolása.


Nálunk a napi két séta közül a délelőtti általában vásárlás, ügyintézés...ha a parton sétálunk és éppen semmit nem csinálok a kutyával, akkor nézem a tájat, gondolkodok, vagy csak üres fejjel bandukolok :)

Az esti nagy sétán tanulunk, gyakorlunk, játszunk...ha ismerőssel talizunk, akkor bandázunk.


Pl. most jöttünk meg nemrég a 2 órás sétából. Elején hóban, aztán latyakban-sárban bandukoltam tök lassan egyedül, kutyám elvolt magában, néha behívtam és egy-két trükköt kértem tőle gyorsan jutiért és mehetett tovább. Aztán ismerőssel dumáltunk egyhelyben egy kicsit, kutyám közben a Dunába ugrott hattyú után :D Utána hogy fázzon meg, aktív séta, majd fákat kerültettem össze-vissza, közben labdázás, kis engedelmes...aztán frisbeezés laposan a hóban, közben pár feladat...visszafele ismerősökkel bandázás...el is telt a két óra seperc alatt :D

2013. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én zenét szoktam fél füllel hallgatni, hogy azért halljam, ha jön egy autó, vagy valaki mögöttem, közben átgondolom a dolgokat, szellőzik a fejem.
2013. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Taníts neki dolgokat amiket csak sétálva lehet, pl jöjjön melletted vagy ilyesmi.

Akinek húz a kutyája és engedi hergeltetni, az pl. azért szoktassa le erről, mert kikaphat egy olyat hogy a kutyák átjönnek a kerítésen, ha gazda ott van elküld a francba, vagy rád ereszti a kutyáját, hogy nesze neked most legyen nagy az arcod :).

2013. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Sétáltass sötétben olyan helyen, ahol félvad, neveletlen kutyák hordákba verődve garázdolkodnak az utcán! Az izgalom garantált!
2013. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Kint lakunk falun, hetente csak 2-szer járunk be a városba más kutyásokkal találkozni. Önmagában én is nagyon unnám az itthoni sétákat, talán rá se tudnám magamat venni. Pont ezért van az, hogy én csak séta közben gyakorolok a kutyákkal. Itthon legfeljebb csak tanítás van, de néha azt is a sétába illesztem be. Mindig van egy kis engedelmes, egy kis ügyességi gyakorlás, frisbee, trükkök, a fiatalabbnak nyomkövetés is, most elkezdtem vele a bikejöringet tanulgatni. Nekik is jó, hogy szellemileg és fizikailag is lefáradnak és én is jól kihasználom a szabadidőmet.
2013. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Városban érdekes, de falun tényleg nagyon uncsi. Itt nincs egy kutya, emberek is alig, szinte semmi élet. Ezért a labdás kutyámmal gyakran lasztizunk, gyakorlunk, a másikkal csak simán gyakorlunk, és heti egyszer igyekszünk feljutni Pestre a Városligetbe, hogy kutyákkal is találkozzanak. Kutyasuli csak februártól van megint:(
2013. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
kispalikee, én meg pont a városból menekülök ki a prérire. Fel a töltésre és irány kifelé a városból bele a vaksötétbe. Mondjuk nekünk olyan szempontból jó, hogy szinte mindig találkozunk ott más ktyásokkal is. Vannak őzek, nyulak, mindenféle neszek. Nem unalmas.
2013. jan. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!