Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám túl jámbor, hogyan...

A kutyám túl jámbor, hogyan tudnám megvadítani?

Figyelt kérdés

Németjuhász, 1-5 évesre becsülték de szerintem 10-11 hónap körüli, a fogai miatt.


Ma szemtanúja voltam annak, hogy egy kis szép nő erre jött újságokat dobott be a posta ládákba, és megállt a miénknél, bedobta az újságot, majd benyúlt a kutyámhoz hogy jaj de aranyos vagy! ezt mondta neki az meg még örült is neki! >.<


Na nem! ezt nem hagyhatom, a volt kutyámat így mérgezhették meg, nem akarom hogy ilyen barátságos legyen az emberekkel. Bezzeg amikor emberek jönnek kutyákkal, nah akkor tud házat őrízni, mert más kutyákra ugrana...


De ha csak emberek sétálnak arra nagyon nem is vesz fáradságot oda menni.


Annyit még tudni kell, hogy eddig láncon élt, ameddig én örökbe nem fogadtam, de kifejezetten házőrzőnek szeretnénk őt, nem állat simogatónak.


Miket lehetne ez ügyben tenni? tanácsokat kérek!



2013. máj. 9. 14:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Jó most elcsesztem én is mert nem szóltam a nőre, de nem is állhatok mindig ott várva az alkalmat, hogy megint erre jöjjön. >.<


A kutyus pedig szokott ugatni, főleg sétáknál, amire most tanítom, de azt szeretném, ha nem lenne ilyen kis jámbor, ne bízzon meg senkiben csak bennünk. Ne adj isten ha elmer fogadi legközelebb valami kaját is... nem tudom mitévő legyek ez ügyben

2013. máj. 9. 14:14
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

A mérget be is lehet dobni a kerítésen - legalábbis, ha kutyát akarnék mérgezni, nem kézből adnám.

Azt elérni, hogy akkor, mikor egyedül van, ne egye meg a nagyon fincsi dolgokat, ami elé pottyan, hát... sziklaszilárd tekintéllyel talán el lehet érni. De ha más kutyák nagyon ugat, mikor sétáltok, akkor neked perpill nincs ilyen tekintélyed.

Viszont, ha fiatal és csak nem rég került hozzátok, még nem alakult ki benne területvédő viselkedés - ez viszont időben ki fog alakulni várhatóan magától.

Őrző-védőzni járjatok el vele, azzal megtanultok egy csomó mindent, de ilyen házi vadítást én nem javaslok.

Igazából, én a kutyámmal azon dolgoztam fél évig, hogy barátságosabb legyen kicsit, szóval nagyon ehhez nem tudok hozzászólni többet.

2013. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Kutyaiskola.... Ezt Te egyedül csak elcseszni tudod...
2013. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Becsülendő, hogy láncról mentetted a kutyát. Ha alapból emberszerető, kedves a kutya természete, max annyit tudsz majd elérni vele, hogy ugatva jelezze, ha valaki megáll előttetek. De erre is tanítani kell . Jelenleg csak arra ugat, ha kutyával megy arra valaki. Ezt le kell tiltani. Viszont megerősíteni kell olyankor, ha jelez emberre. Persze, akkor is meg kell tanulnia befejezni az ugatást, ha te jelzed neki, hogy nincs tovább.nem egy-két nap az ilyesmire megtanítani a kutyát.
2013. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azt mondták róla, hogy láncon élt, és alig kapott ételt,a gazda a hal gerincével etette csak, és mivel a csirke ól előtt volt kikötve néha nem is kapott kaját így elkapott egy tyúkot, amit megevett olyan éhes volt, és erre a gazda le akarta lőni. Így egy állatvédős emberke megmentette az életét, azóta bírósági ügy lett belőle mert megvan a rosszakaró gazda.


A kutya kb. 3 hete van nálam, és azt mondták el róla / ha igaz volt egyáltalán.../ hogy kijön jól más kutyákkal, és a sétánál nincsen gond vele.


De az meg is látszott mikor ide hozták, hogy a más kutyákkal bizony vannak gondjai. Szal nyílván kis átverés volt ez a része, azóta viszont jobban megy a séta, mert eddig iszonyatosan húzott a sétáknál és megbolondult ha rá ugattak a többiek.


Azóta már szépen sétál mellettem csak néha kell korrigálni és vissza áll a normális sétára.

Viszont más kutyákat így kerítésen belül ugat, oh és főleg este xD akkor kezd bele jönni.


Sosem találkoztam ilyen kutyával mert nem kiskora óta van velem, és a korát 1,5 évesre saccolták, de a fogai alapján nincsen egy éves.


Hozni fogok mellé majd egy rotit, már ki is van választva, eddig csak rotink volt és remek házörzők voltak. Jól betanítottam őket a parancsokra, a sétákhoz.


De azt hiszem ebben a helyzetben megpróbálkozok egy kutya sulival, hogy oktassák ki őrző védővé.


KB. milyen árakban mozognak??

2013. máj. 9. 14:43
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Őrző védőzni csak engedelmességi vizsga után lehet menni,mert fontos,hogy a kutyát maximálisan te irányísd!


ha nincs meg az alapfokú akkor nem viheted Őrző védőzni..

amúgy a tanfolyam 30-40 ezer ft és utána az Őrző védőre vhol ingyenesen vhol havi 5 ezerért lehet menni..

2013. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kevés ideje van nálad a kutya még. Nem érzi , hogy te vagy a gazdája és a terület, ahol él, az övé.Mindehhez idő kell.Iskolában nem fogják neked őrző-védővé tenni a kutyádat, ha nincs benne készség hozzá.Teljesen más az iskolai öv, mint az, amit te elvárnál a kutyától.

Ha a rotit meg tudtad tanítani, az nj-t is meg tudod. Annyi csak a nehézség benne, hogy nem a kölyökkortól neveled, hanem egy majdnem felnőttel kell foglalkoznod.

Ha pedig nincs kedved nevelgetni, számtalan kiképző vállal tanítást. Meg kell találni a megfelelőt.

2013. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nah azért nem mindeki tükör iskolába jár ^^


én láttam már olyan iskolát ahol 10hónapos kutyával öv-ztek mert az jó neki ...

2013. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A német juhász első sorban személy védelemre jó. Terület őrzésre nem alkalmas
2013. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha mérgezéstől félted, akkor kezdd el trenírozni, hogy semmiféle kaját ne egyen fel a földről, illetve ne fogadjon el mástól, csak és kizárólag tőled.
2013. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!