Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? Túl durva...

Miért csinálja ezt? Túl durva vagyok?

Figyelt kérdés
Amikor a kutyám rosszat tesz, én pedig föléállok és mérgesen nézek rá, mindig az arcomat, számat akarja nyalogatni.

2013. máj. 9. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Fúj, de azért ugye nem engeded neki???
2013. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, csak úgy felémnyalogat. Nem ér el, de valaki meg tudná magyarázni, miért teszi ezt?
2013. máj. 9. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyfajta bocsánatkérést, sajnálatot jelent.
2013. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mi a megfelelő reakció, ha rosszat tett. Olyat amiről tudja hogy nem szabadott. Mert ha ráhagyom akkor lehet hogy azt hiszi hogy egy kis nyalival mindig el lesz intézve a dolog. De ha meg nem hagyom rá akkor meg lehet nem vagyok következetes mert nem veszem figyelembe a kutya testbeszédét, az üzenetet amit közvetít felém?
2013. máj. 9. 20:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp le kell szidnod, mert máskülönben nem fogja fel, hogy rosszat tett, és meg fogja szokni. Az én kutyám is ilyen formán próbál bocsánatot kérni, de ha súlyos amit tett, akkor egy kis ideig rá se nézek, akkor tudja, mit szabad és mit nem. Sok mindenről leszokott így, de tudom, hogy ez a gazdinak sem könnyű.
2013. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez a megadás jele :D
2013. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6os vagyok! Le ne tiltsd róla! Milyen hülyeségeket írnak itt előttem :D Dehogy kell letiltani! Az más dolog, hogy ha nagyon rosszat csinált és ilyen esetben megnyalogatja az álladat, szádat, nem kell rögtön ajnározni. Ennyi.
2013. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a farkasok viselkedését. Az alárendelt nyalja az alfa pofáját, akkor is ha rosszat tett, vagy ha az alfa akkor jön meg a portyáról. Egy fajta üdvőzlés, de többnyire bocsánat kérés. Nekem is próbálták a kutyáim, de én átszoktattam a kéznyalásra. Ha ezt csinálja, elfogadom de nem reagálok. Hagyom egy rövid ideig majd elfordulok és otthagyom.
2013. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem ajnároztam, csak otthagytam. Egy pár pillanatig lestem hogy mit akar, majd faképnél hagytam. Ez így jó? Vagy mit csináljak ilyenkor? Lessek ugyanúgy rá? Esetleg nyomjam le, vagy mi?
2013. máj. 9. 20:54
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Ne nyomd le semmiképen, hiszen már megadta magát. Hagyd néhány másodpercig( esetleg a kezed tartsd oda) majd hagyd ott. Várj mondjuk egy percig és hívd magadhoz, egy laza simi és kész.
2013. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!