Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány nap után lesz éhes...

Hány nap után lesz éhes annyira a kutya, hogy megegye a száraz tápot? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

Szoktam főzni is a kutyámnak néha, rízst, csirke májat, szivet, egyszerűen imádja. Na de mikor jön a száraz táp akkor húzza a száját. Eddig megette, igaz nem olyan lelkesedéssel és mindig hagyott a végén egy keveset, de 1,5 napja nem hajlandó hozzá nyúlni a száraz táphoz. Semmi baja nincs az tuti (tegnap voltunk kutya dokinál, de nem emaitt). Nagyon lelkes mikor jön az etetés, mikor oda engedem kíváncsian beleszagol a táljába, majd rámvett egy fura tekintetet és ott hagyja a tápot. Ilyenkor ott hagyom még pár percig aztán elveszem.

Ha nagyon éhes lesz megfogja enni ugye? Minőségi, prémium tápot adok neki, halasat, szóval még illata is van. Megértem h finomabba a csirke máj, de tápot is kell ennie a vitaminok miatt.

Megfogja enni ha nagyon éhes lesz? De ugye baja nem lesz a kutyának ettől h úgymond éheztetem?



2013. máj. 10. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Másfél nap az semmi. Az én kutyám több, mint 1 hétig húzta.

Ismerek olyat, amleyik a 13-14-ik napon kezdett el enni belőle.

2013. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az igen! de ugye nem csinálok rosszat ezzel, hogy nem engedek neki??? Félek h ha most hagyom h mást egyen nem fogja soha megenni a tápot. ÉS nem mindig van időm főzni
2013. máj. 10. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:

az egyik kutyám 5 napig képes volt éhezni az 5.napon úgy ette a tápot mint a kisangyal,a másik kutyánk 3 napot bírt ki kaja nélkül...


az első kutya 1,5 évig konyhai koszton élt,úgy került hozzám,hogy ő a tápot nem eszi,na mondom ilyen nincs..pár hónapig eljátszotta,hogy nem eszi meg a tápot, havi 1x biztos finnyázott és 4-5 napig nem evett..a 2. kutya csak hisztizett,hisztizik most is,de ő 2-3 napnál tovább nem éhezteti magát..


bajuk nem lesz, 4-5 nap szerintem a maximum amíg nem esznek..de fontos,hogy míg ez tart egy kis jutifalat,szalámi vagy bármi egyéb kaja ne kerüljön elé,más különben annál tovább bírja..

2013. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ezt csinálta, 3 napig éhezett, aztán csak úgy falta a tápot.

De akkor amíg a tápot meg nem teszi tényleg semmi mást ne kapjon, kis falatkákat sem. Nagyon jól csinálod, hogy elveszed előle ha nem eszi. Próbáld meg esetleg, hogy látványosan csámcsogsz egy sort a tálja fölött, mintha beleennél, mielőtt leteszed elé.

Az enyém néhány havonta eljátszotta ezt, hogy nem eszi meg a tápot, olyankor jött a 3 napos éhezés. Aztán mióta két kutyánk van egyszer sem fordult elő, lelkesen eszik akármit rakok is elé. Nehogy a másik elvegye... :D

2013. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az enyém 12 napig húzta mire hajlandó volt tápot enni... azóta bármit teszek elé azt első szóra megeszi :D
2013. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez változó. Van kutya, amelyik hetekig is bírja. De én azt mondom, hogy nem kell feltétlenül ragaszkodni a táphoz.


Persze, hogy húzza a száját, ha közben kaphat finomabbat is.


Na de ez sem törvényszerű, mert mi pl. nem látjuk el minden jóval a miénket, mégse eszi a tápot, van, hogy semmit, állandóan fogy emiatt. Szóval nem egyszerű.

2013. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 napig bírta. Azóta nincs sok gond vele. Megeszi. Néha van most is hogy egy-egy napot kihagy, nem eszi meg, de másnap megeszi.
2013. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Erás0816 válasza:
Az én tacsim is nagyon finnyás nem szereti a halas dolgokat én is azt hittem, hogy HAL akkor biztos megfogja enni mert intenzívebb az illata de nem!Nálam addig nem fogyott el ameddig nem adtam oda másnak ... Egyébként megeszi házi kosztként a halat a kutyusod?Nem lehet hogy nálatok is ez lehet a megoldás?Nem lehet hogy ő sem díjazza annyira a halas ételeket ?
2013. máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Erás0816 válasza:
Próbálj ebből ki indulni... :)Én tanultam abból az esetből és csak csirkés tápot adok már neki mert tudom hogy azt mindig falná és falja is :)
2013. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok tanácsot. Eddig megette a halas tápot, csak most finnyázik. Csirkéset én nem adhatok neki, mert allergiás rá , vagyis ilyen piros foltok jönnek ki a testén (bulldog). de tegnap már evett végre :D igaz nem az egészet, de már nem volt az a fintórgó tekintet a szemében.

A kutya suliba amúgy azt mondták nekünk, hogy ha egy kutya éhes akkor bármelyik tápot meg eszi, és nem válogat, hiszen a farkasok sem válogatnak hogy éppen melyik őzikét fogyasztanák el vacsorára :)

köszöönm a tanácsokat, remélem a hét közepére már habzsolni fogja a tápot mert van még belőle bőven :)

2013. máj. 13. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!