Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan használjam a kókuszolajat?

Hogyan használjam a kókuszolajat?

Figyelt kérdés

Ricinust már használtam/használok, de mindjárt elfogy, és ki szeretném próbálni a kókuszolajat. Hogyan használjam? Mennyire könnyű kimosni? Büdös? Lehet keverni más olajokkal vagy pl. tojássárágájával? (ricinust azzal kevertem, és szépen rendbetette a száraz hajamat)

Kinek mi a tapasztalata vele?

Köszi a válaszokat.

19/L



2013. jan. 2. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

A kókuszolaj szagtalan, és többnyire tömb állagú.

Színtelen, szagtalan, olyasmi állagú mint a libazsír. (egyébként vegetáriánusok használják főzéshez, vagy fogyasztják kenyérre kenve, magyarosan fűszerezve, hiszen nemcsak húsmentes de könnyebb is mint az állati zsír)


Fel kell melegíteni, csinálni belőle egy pakolást, majd utánna megmosni.

2013. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik kókuszolaj színtelen és szagtalan.


Az enyém például nagyon finom kókusz illatú és ízű :D és enyhén fehéres színe van (100 %-os tisztaságú, szűz kókuszolaj).

Lehet keverni más olajokkal is. Használat előtt melegítsd fel (bár nem muszáj) és masszírozd bele az egész hajhosszba (fejbőrödbe is belemasszírozhatod) és hagyd fent addig, amíg szeretnéd. Nekem nagyon puha, fényes tőle a hajam, hogy balzsamot sem szoktam utána használni, mert nem szárad ki a következő hajmosásig (3 naponta mosom). Hajvégápolóként is használhatod, bár akkor 1-2 csepp bőven elég belőle.

2013. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Balzsamként használható gyakorlatilag, fejbőrre viszont ne kerüljön mert annak egy olaj sem tesz jót.
2013. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És lemosni könnyű?
2013. jan. 2. 19:54
 5/7 anonim ***** válasza:

könnyebb lemosni, mint a ricinust

szűz kókuszolajat vegyél, aminek nagyon kókuszillata van, mert való a hajr, bőrre, aminek nincs illata, az főzésre való

2013. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
De lehet fejbőrre is kenni. Jó bármilyen korpásodásra (mivel gombaölö tulajdonságú). Én pl zsíroskorpára használom, belemasszirozom a fejbörömbe, és a hajam hosszára is teszek, becsavaropm törülközőbe, és úgy alszom, reggel meg hajmosás (2x samponozok) én használok még utána hajbalzsamot is. Eddig csak 2x használtam, szép fényes, puha lesz tőle a haj, és a hajvégeim se olyan "bogyósak" már. Már megmosott haj végére nagyon picit lehet tenni, hajvégápolóként. De tényleg keveset, különben zsíros hatású lesz.
2013. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
jah és amúgy szűz, hidegen sajtolt kókuszolajat kell a hajra venni.(kókuszillatú, 24fok alatt fehér zsír szerű, 24fok felett pedig megolvad átlátszó olaj lesz)Ebben több hatóanyag van, mivel nicns hőkezelve. A nem szűz olajat inkább főzéshez használják. (ez szagtalan)
2013. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!