Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel tanítsam...

Milyen módszerrel tanítsam meg kutyámnak a "fúj" parancsot?

Figyelt kérdés
A kis kiváncsi mindent feleszik a földről. A növényeket általában megengedem neki megkóstolni, mert ha rájön, h rossz az íze, kiköpi és utána már nem érdekli. de néha feleszik eléggé érdekes dolgokat, meg hát akármi mérgezőt is megehet. ti milyen módszerrel tanítottátok meg a kutyátok erre?
2009. szept. 30. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Otthon nem tartunk gusztustalanságokat a földön, séta közben meg ha meg akar kóstolni valamit, ami esetleg ártalmas lehet számára, akkor elhúzom onnan. Egyébként ezt csak a kiskutyák csinálják, később le fog szokni magától róla. Ugyanúgy, mint a kisgyerekek, ők is a szájukba vesznek mindent, úgy próbálják ki.
2009. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
én úgy tanítottam meg neki,hogy ha olyat vett föl,visszahúztam a pórázt magamhoz,azorrára koppintottam és határozott hangon rászóltam hogy fúj!ha letette megdícsértem.3 alkalom után tudta.most már elég ha ránézek.
2009. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy rá kell csapni az orrára(nem olyan erősen, de azért érezze), és közben mondani kell neki, hogy fúj. Így tudja a lejobban megtanulni.
2009. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

SZERINTEM nem szükséges semmilyen fizikai jel, hisz a kutyában rögzül ez a rossz élmény, lehet, hogy abbahagyja ezt a szokását, de összekötheti mással.

Valami határozott éles hangot lenne érdemes kiválasztanod, egy szót, vagy jelzést, mint pl. Victoria Stilwell A-A jelzése a kutya felé, mire a kutya biztos feléd tekint, erre neked szigorúan, határozottan, de nem fenyegetve, agresszíven kéne ránézned. Ha nem válik be, megfeszítheted a pórázt is ezzel együtt.

2009. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. eddig amit próbáltam:

póráz rántás, mellé határozott rászólás, de a következő érdekes dolog már ugyanúgy a szájában végzi:)

jutalomfalat, ha rámfigyel, és nem a földön lévő dologra, ez néha működik, de van h teljesen elfeledkezik rólam, és csak "porszívozik":)

+ a kettő kombinációja, de sajnos úgy tűnik nem működik, biztos valamit rosszul csinálok. nagyon sajnálom szegénykét, de szerintem ki fogom próbálni az orrkoppintást. köszi mégegyszer

2009. szept. 30. 16:50
 6/11 A kérdező kommentje:
az elsőt nem láttam, csak most. most biztos azt gondolják néhányan, h nem figyelek a kutyámra, vagy ilyesmi, de nyilván nem figyelhetem minden egyes apró mozdulatát, ahhoz, h megakadályozzam, h számára káros dolgokat megegyen, nagyon közelről kéne figyelnem minden percben. hiszen hát szaglászik, szája majdnem a földet éri, és egy pillanat alatt felcuppanthat akármit. nem tudom minden mozdulatát figyelni. állatkínzó vagyok, nem való nekem a kutya, stb. tudom már. azt meg tiszteletlenségnek tartom, hogy azt feltételezed, h az otthonomban "gusztustalanság" van a padlón.
2009. szept. 30. 16:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem igazán értem, mitől félted annyira a kutyát, gondolom, te sem a szemétdombra jársz vele sétálni. Elképzelésem sincs, milyen "érdekes dolgokról" beszélsz. Mi kisvárosban lakunk, naponta sétálunk, de legfeljebb apró gallyat, száraz levelet, vadgesztenyét, vagy hébe-hóba egy-egy eldobott papírdarabot találunk. Utóbbi már messziről világít, így ha odaérek, felveszem, és kidobom a legközelebbi kukába, mielőtt a blöki venné a szájába.
2009. szept. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor igen szerencsés vagy, hogy ilyen helyen élsz.
2009. szept. 30. 18:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem egyszer volt kinn méreg a kutya sétáltatós helyeken, nyilván nem véletlenül ejtették oda...

Egy több hete a földön rohadó szendvics, stb., is meghajthatja a kutyát, fertőzést idézhet elő az emésztő szervrendszerében.

Ha látod, hogy eszik, akkor erőteljes, határozott hanggal, villámló szemekkel mondd neki a fújt, ha pórázon van, esetleg ránts egy kicsit rajta. Fenyegetően fel is emelheted a kezedet, ha nagyon rosszalkodik, koppints rá a buksijára vagy az orrára (nem erővel!, jelzés értékkel).

Ha ezt minden egyes alkalommal megcsinálod, idővel meg fogja tanulni, hogy nem szabad. Lényeg a kitartás és a türelem.

Ha van olyan tiltószó, amit ismer, amire jól reagál (nem; nem szabad; no-no, stb.), akkor összekötheted a régit az újjal: pl. fúj + nem szabad, így hamarabb kapcsolódik benne is össze.

Otthon is gyakorolhatsz, leraksz a lakásban, kertben egy falat kaját, mondod a vezényszót (te, a kaja, a kutya között legyen távolság). Ha pár másodpercig sikerül vissza tartani az evéstől, hívd magadhoz, jutalmazd meg simivel, dicsérettel. Vagy másik emberrel is gyakorolhatsz.

2009. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A póráz két végén-ben láttam a következőt, és én így tanítottam meg a kutyámnak a "hagyd" (=fúj) parancsot, sikerrel.

Leültettem, utána kezemben egy finom falat, az orra elé tettem, persze elkezdte nyalogatni, de nem adtam oda neki. Viszont amint elhúzta/elfordította a fejét, megdícsértem és azonnal odaadtam neki a másik kezemből egy jutifalatot. Pár alkalom után rájött, hogyan szerezheti meg: tehát hogy csak akkor kapja meg, ha nem akarja erőszakkal elvenni. Ekkortól már hozzátettem szóban a "hagyd" parancsot is. Aztán később már a lába elé tettem le a falatot, miközben mondtam neki, hogy hagyd. S ha nem akarta elvenni, akkor már kapta is szóbeli dícséret mellett a másik kezemből a másik jutifalatot. Amikor már jól ment, akkor lefektettem, és a lábára tettem azt, amit hagynia kellett. A filmben láttam, hogyha már ismeri a parancsot, akkor lehet például játékkal is gyakorolni. Pl. elgurítod a labdát, mondod hogy "hagyd", és ha nem megy utána, akkor kap egy másik játékot jutalmul. Lehet ilyenkor pórázra venni, hogy ha a labda után menne, akkor ebben meg tudd akadályozni. Nagyon fontos, hogy sose azt adjuk neki, amire a "hagyd" utasítást kiadtuk. És eleinte persze érdemes ezt naponta gyakorolni. Nekem nagyon gyosran megtanulta a kutyusom, és utána ha sétáltunk, és valamit fel akart szedni, és rákiáltottam, hogy "hagyd", akkor ott hagyta. Pedig előtte egyáltalán nem fogadott szót ilyen esetekben (persze nyilván azért, mert nem értette, hogy mit is akarok tőle).

Egyébként ez a "hagyd" parancs még nagyon sok mindenre jó. Viktoria pl. ezt használta abban az esetben, amikor a kutya nem hagyta csúszdázni a családtagokat, mindegyiket le akarta szedni a csúszdáról. Megtanította a kutyának a parancsot a fent leírt módon, a labdával is gyakorolták, és utána az éles helyzetben alkalmazta.

Ezzel a módszerrel nem erőszakkal tanítod a kutyádat, hanem oly módon, hogy a kutya szívesen teszi meg, amit kérsz tőle, mert az neki is jó, hiszen jutifalatot kap érte. (Persze csak az elején, és nem élete végéig...)

Ha ezt a módszert alkalmazod, kíváncsi lennék az eredményre, örülnék, ha megírnád.

2009. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!