Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya valo nekem? (lent)

Milyen kutya valo nekem? (lent)

Figyelt kérdés

Nemreg veszitettuk el a nemetjuhaszunkat.14 evig elt.

Okos,intelligens,jol szocializalt kutya volt.


Szeretnenk egy kiskutyat.Nagyon tetszik a kaukazusi juhaszkutya jelleme,a makacssaga,onfejusege es a tiszteletet parancsolo kulleme is.


A nemetjuhasszal nagyon sokat kell foglalkozni,kulonben o elfoglalja magat,es annak nem szokott jo vege lenni.

Mi foglalkoztunk is vele,de kirandulas,kutyasuli,hosszu seta stb utan is nyuszitett a kennelben,vagy szabadon is,ha nem foglalkoztunk vele,napi 24 oraban pedig nem tudtam farasztani,es neha zavart ez a folyamatos munkakedv,nyuszites.


A kaukazusinak nagy hely kell,es mozgasra is van szuksege,viszont nyugodtabb kutya a nemetjuhasznal.Leheveredik,pihen,de kozben eber es figyel.

Ez az amit a nemetjuhaszomnal az elso 8-9 evben nem lattam.Soha nem fekudt le magatol,nem lattam pihenni,aludni.Folyamatos mozgasban volt,szaglaszott stb.

Jol ismerem a kaukazusi juhaszkutyat,tudom,hogy nem akarkinek valo ilyen kutya.Ha jol nevelik nagyon sok szeretetet tud adni,de elegge hatarozott nevelesre van szuksege.


Az lenne a kerdesem,hogy milyen fajta kutya valo nekem,ha egy olyan kutyat keresek,ami az atmenet a nemetjuhasz es a kaukazusi kozott ?


>>Egy olyan kutyat szeretnek,amelyik,ha kell akkor ugy dolgozik,mint a nemetjuhasz,jok az adottsagai,viszont kello foglalkozas mellett nyugodt kutya,nem igenyel 24oras foglalkozast,megelegszik napi 2-3-neha tobb ora foglalkozassal es nem 'rosszalkodik' utana.



2013. máj. 11. 18:04
 1/4 Firestorm ***** válasza:

A kaukázusival még többet kell foglalkozni,különben agresszív lesz és nehogy azt hidd,hogy annyira nyugodt kutya.Ő elég kemény kezűséget igényel,nem úgy mint egy németjuhász.

Malinois,Belgajuhász,Staffordshire,Masztiffok.

Roti az egy kicsik sok energiát emésztene fel amíg neveled,de megéri :)

2013. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kaukázusi biztosan nem úgy fog dolgozni,mint egy németjuhi,mert másra lett kitenyésztetve.De a németjuhi sem igényel non stop foglalkozást,ha jól van lemozgatva.Szerintem lehetne megint u.az a fajta,csak jól nézd meg melyik kennelből veszed.
2013. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben.Koszonom.

Hosszuszoru nemetjuhasznal maradok szerintem.

adlershügelische wache kennelrol mi a velemenyetek ?

2013. máj. 12. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:

tessék egy nyugodtab fajta és nagy mint a kaukázusi de nem olyan önfejű és okos mint a német juhász szerintem az újfundlandi jó lene neked kevés mozgásigénye van de hűséges ragaszkodó fajta

[link]

2013. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!