Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutyáknak a sétáltatás...

WictoriaP0 kérdése:

Benti kutyáknak a sétáltatás mennyi kell egy nap?

Figyelt kérdés
Lesz egy kis kan yorki kutyám,így hogy kan,nincs gond azzal hogy,tüzelne. De iskolás vagyok és a szüleim nem mindig vannak otthon délelőtt. 7:30-tól 13-ig nem lennék itthon, az olyan körül belül 5-6 óra, de ebből szüleim minimum 3-4et otthon vannak. Magyarul 2-3 órát ha a kutya egyedül van az nagy baj?Séta az meg lenne oldva, minimum 4-szer vinném le naponta, és pelenka is lenne otthon!

#kutya #kutyasétáltatás #kan kutya #benti kutya #yorkshire terrier #yorki ksikutya #kiskutya sétáltatás
2013. máj. 11. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is yorkiem van csak kislány. Hát én naponta 3x sétáltatom, mikor hogy van időm, de minimum minden séta egy órás legyen. Ha 2-3 órát van egyedül az nem olyan nagy baj, bár ez kutyától függ. Az enyém volt, hogy 4-5 órát volt egyedül és azt is elég jól bírta. :)
2013. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem elég annyi sétálás neki, hogy pisiljen és elvégezze a nagy dolgát is (ha lehet). Naponta háromszor visszük le az enyémet. Hajnalban, délután és estefelé (hogy biztosan ne piszkoljon össze mindent). Egy séta körülbelül 10-20 perc, itthon úgyis kirohangálja magát.


És nem, nem nagy baj, az én kutyám naponta körülbelül 6 órát van egyedül, egész nap alszik (bár macskánk is van). Nyáron meg visszük magunkkal, ha olyan helyre megyünk, ahova ő is jöhet.

2013. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Az jó, mert lehet olyan is lesz hogy szüleim egész nap nincsenek otthon és az mondjuk egy 5 óra egyedül lét. A séták igen minimum lesznek 30 percesek hogy jól bírja, biztonságból azért kutyapelenkára lesz szoktatva.
2013. máj. 11. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Annyit simán kibír egyedül, emiatt ne aggódj! Persze fokozatosan kell hozzászoktatni!

De attól még, hogy yorki, az nem jelenti azt, hogy pisi-kaki sétával el van intézve, ő is kutya. Nem kell napi 5-6 órát sétálni vele, de napi 3-4 legalább fél órás séta nagyon ajánlott, ha összeszedett, jól nevelt, kiegyensúlyozott kutyát szeretnél! Ez nem kell hogy folyamatosan séta legyen, lehet beleépíteni egy kis trükktanulást, engedelmes feladatokat, olyan ismerősöm is van, aki rendszeresen agilityzik, frisbeezik a yorkijával! Találd meg azt az elfoglaltságot, amit mindketten élveztek! Pl a kutyaovi nagyon jó kezdés lenne! Sok sikert, jól szocializált, szófogadó yorkit kívánok neked! :)

2013. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Rendben meg lesz! :)
2013. máj. 11. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!