Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hím kutyát szeretnék társnak!...

Hím kutyát szeretnék társnak! Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Panelba egy hűséges, kedves, kiegyensúlyozott, tanítható kutyát szeretnék.

Gondoltam kisebb termetű kutyákra is, mint pl. :

spitzek, bolognai pincs, pomerániai (tudom borsós ára van, de nem most szeretném, majd mikor saját lakásom lesz)

Közepes termetűek közül nagyon szépek szerintem:

chauchau

golden retriever

labrador

rottweiler.

Szeretném az Oszkár nevet adni a majd leendő kutyámnak.

Nem tudok sokat a kutyákról, de természetesen majd felelőséggel vállalnám őket, doki, kozmetikus stb. :) Továbbá nem szeretném, ha a kutyának agresszív, vicsorgó jelleme legyen. Milyen információkkal tudnátok szolgálni ?


2013. máj. 12. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

- "hím kutyát szeretnék társnak"

- "hűséges, kedves, kiegyensúlyozott"

- "nem tudok sokat a kutyákról"

- "nem szeretném, ha agresszív vicsorgó jelleme legyen"


Neked szerintem pasi kéne és nem kutya. Valószínüleg most vagy benne egy szerelmi csalódásban és azért is szeretnél kan kutyát társadul. Ilyen precízen megfogalmazva én eddig csak társkeresési hirdetést olvastam.

2013. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

"egy hűséges, kedves, kiegyensúlyozott, tanítható kutyát szeretnék"


"nem szeretném, ha a kutyának agresszív, vicsorgó jelleme legyen"


ez mind nevelés kérdése!

amúgy első kutyának labrador,golden,csau, kisebbekből a felsoroltak bármelyikét ajánlom :)


de akár a menhelyről is fogadhatsz be..


olvass sokat a kutya nevelésről

Cesar Milan könyveit ajánlom!

2013. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

A felsorolt fajták közül szerintem vagy a goldent, vagy a labradort válaszd majd. Mivel nem tudsz sokat a kutyákról, gondolom nincs is sok/egyáltalán nincs kutyás tapasztalatod így első kutyának egy ilyen kaliberű kutya felelne meg neked.

A chauchau és a roti nagyon sok lenne neked első kutyának, én nem igazán tartanám őket panelban. Persze meg lehetne oldani de szerintem ők inkább az udvarra illenek vagy kinti-benti kutyának jók.

A goldennek és a labinak nagy a mozgásigényi mivel mind a kettő retriever, könnyen kezelhetőek, igazi családi kutyák.

Az hogy kiegyensúlyozott e a kutyád csak rajtad múlik és azon hogy hogyan neveled. Kutyaiskolába nem árt majd elvinni ott sokat fognak neked segíteni, előtte pedig kutyaoviba hordhatod, így jól szocializált, engedelmes kutyád lesz.

Jan Fennel könyvei nagyon sokat segíthetnek és az is hogy sokat olvass a választott fajtáról.

[link] Ezt az oldalt nagyon szeretem, minden fajtának utána tudsz itt olvasni kiegészítés képen pedig ugye ott a google.

Fontos, hogy jó helyről válassz majd kölyköt TENYÉSZTŐTŐL és az is nagyon fontos hogy ne a kutya külleme alapján válassz. Olyan fajtát kell választanod, ami illik hozzád megfelel neked a mozgásigénye, könnyen beilleszkedik a hétköznapjaikba.

Szerintem olvasgass itt az oldalon még egy kicsit nagyon sokat tanultam én is innen, nagyon sok jó gazdi van itt.

Egyébként ez az agresszív vicsorgó jellem is csak tőled függ, ha megfelelően neveled a kutyádat csodálatos társad lesz 10-15éven át.:)

2013. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Hát az általad írt "közepes" termetűek közül egyiket sem nevezném közepes termetűnek :D

A csau-csau és roti egyáltalán nem kezdő kutyásoknak való,ráadásul nem panelba.Szerintem őket hanyagold.

A golden és a labi,majdnem egy kutya,könnyen kezelhető,hálás hűséges kutyák.Viszont a szőrükkel lehet probléma,és egyáltalán nem kistestűek,lehet,hogy egy panelbe nem éreznék jól magukat.Persze az attól is függ,mennyit vagy vele.


A kis termetűek közül,szerintem pénztárcád alapján válassz.Fontos,hogy jó helyről legyen.Jó tenyésztőtől,de ne legyen olyan magas az ára,hogy utána meg tescos tápot tudj csak neki venni.

Fontolgasd a dolgot,és nagyon sokat olvass a témában.

2013. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Elsőnek meg írnék annyit, hogy nem vagyok csalódott stádiumban. Ritkán veszem szívemre a pasis ügyeket, de ez nem ide tartozik. Amúgyis a férfiak többsége párhuzamos a hűséggel. Habár egy barátom volt mindeddig, a 20. életkoromig, de bátran állítom, hogy a fériak infantilis EQ-val rendelkeznek, így ennyit a hűséges, kedves jellemzőről. Ha meg taníthatóságról van szó, nincs szükségem olyan hímnemű társra akit tanítom kell.

Még egyszer köszönöm. Lesz időm évekig olvasni róluk:) !

2013. máj. 12. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

A felsoroltak közül bármelyik mehet panelba is, ha vállalod azt, h kezdetektől kutyaoviba, kutyasuliba hordod, olyanba, ahol a kutya-gazda kapcsolatot segítenek a gazdinak kialakítani. (pl. tükörsulik)

Én bullmasztiffot vállaltam be első kutyának (kan), nincs vele egetrengető probléma. De nekem is szükségem van a segítségre.

Fontos szempont, h tisztában legyél a felsorolt fajták mozgásigényével és passzoljon a kutya az életmódodhoz :)

2013. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Annyival egészítem ki, h az átalad felsorolt fajtáknak nincs nagy területigényük (ez leginkább csak a pásztorkutyákra jellemző, h nagy terület kell nekik), így h kis testű vagy nagy testű, teljesen mindegy, mert ha megfelelően le van mozgatva, akkor a lakásban csak pihen.
2013. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én a nagytestűek közűl az újfundlandit ajánlom mert egy lakásban is elvan persze egy kis mozgás neki is kell,ja és nagyon nyugodt kiegyensújozott fajta

itt egy videó a fajtáról szerintem a legjobb kutya első kutyának :)

[link]


vagy ha valami kessebet akarnál akkor a Cavalier king charles spaniel. ez is nyugodt fajta


[link]

2013. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
angol cockerem lesz, szerintem gyonyoruek, és barátságos kutyusok :) (legalábbis amit hallottam róluk) ja és nem mellesleg okosak is. csak a szorukkel van kicsi gond, de azt írtad, vinnéd kozmetikushoz. mozgásigényes is, úgyhogy vinni kell sétálni is sokszor, vagy parkban lefárasztani. egyébként csupa olyan kutyust írtál, ami nekem nagyon tetszik :) a westie, bichon havanese/bolognese van még, ami szimpatikus :) hát a golden és a labrador szerintem pont nem a konnyen kezelheto kategória, 1. kutyusnak nem ajánlanám, hanem majd késobb talán. (tapasztalat, sok ilyen kutyust ismerek)
2013. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!