Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves anatóliai juhászk...

Törzskönyves anatóliai juhászkutya (kangal)?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ennél a két tenyésztőnél lehet e törzskönyves kangalt venni?

[link]

[link]

Mivel törzskönyvről semmi szó sem esik egyikőjük honlapjánál. Nekem meg azért lenne fontos, mert szeretnék majd vele versenyezni és ahhoz azért egy törzskönyv nem ártana.

Mielőtt még valaki leszólna, már több éve elterveztem, hogy szeretnék egy ilyen kutyát és most is van egy hozzá hasonló keverék ebem, aki (kan) súlyra és viselkedésre szinte megegyezik ezzel a fajjal (születése óta nálunk van, szóval csak a sors hozta így :D).

Tényleg szeretném tudni, mert ha nem tudnak törzskönyvet adni hozzá, akkor meg most elkezdek a környező országokban nézelődni.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. máj. 12. 23:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj nyugodtan belőle kiállítási kutyát. Ez a Te jogod és hobbid. Én személy szerint teljes mértékben elítélem a küllemesdid, sok-sok fajtát tettek már tönkre a csak küllemre tenyésztők és ez a show/pénz világ, ami az egészet körbelengi. A kangal még pont egy olyan kutya, amelyikben megvannak az ősi ösztönök és nem lett eldeformálva és kifordítva önnön karakteréből a fajta.

Szerencsére kevesen mernek és akarnak ilyen kutyákat a kiállítások világába vinni és egyelőre többen vannak azok, akik ennél a fajtánál a funkciót nézik elsődlegesen és a kutya idegrendszere, munkaképessége az első, amit néznek.

2013. máj. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jah, megnéztem ezt a videót... gyakorlatilag ki is derült, hogy nem értesz a kangalhoz... ezek nem kangalok. Az egyikben valaha volt egy felmenő.
2013. máj. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Átolvasva a válaszaidat szerintem te egy kicsikét (mondhatni nagyon) félreértettél engem és a többieket is nézve nem csak te, mert állandóan csak kangalozol, amikor én az Anatóliai Juhászkutyára kérdeztem rá, ami elnevezés 3 fajtát érint (akbas, kangal, karabash) és ezek közül engem a kangal kinézetű érdekel.

És az általam belinkelt videókon is Anatóliai Juhászkutyák vannak! :) Meg szerintem nem vonulnának fel kutyakiállításon, ha nem lenne törzskönyvük, ami igazolja azt, h eme fajta képviselői. (Vagy netán tévedek?) Mert én úgy tudom, h nemzeti (nemzetközi) kiállításon a törzskönyv alap. :)

Egyébként ha ilyen tájékozott vagy erről a fajtáról, akkor neked milyen kutyáid vannak vagy esetleg rendelkezel egy ilyen példánnyal? :)

2013. máj. 14. 22:30
 14/14 anonim ***** válasza:

Akkor itt olvasgass és kérdezősködj:


[link]


[link]


Nekem nincs kangalom, nem is szeretnék. Egyébként 2 kutyám van.

2013. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!