Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell ennie egy 10...

Mennyit kell ennie egy 10 kilos mopsznak,? most került hozzám sajnos nagyon le van harcolva az előző tulaj csak fialni tartotta

Figyelt kérdés
4 éves félénk .most kezdem helyre hozni vittem orvoshoz szegénykét vitaminhiányos állapotban van.. már kap vitaminokat..nállam..mennyit lehet neki adni hogy elég legyen de nem adjak neki tul sokat sem ..mert tuletettem a mult héten roszul lett..ezért kellett orvoshoz vinnem.
2013. máj. 13. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha veszel tápot rajta van, hogy mennyit kell adni egy 10 kilós felnőtt súlyú kutyának. De általában a minőségi tápoknál 150 grammot írnak / nap.

Mérleggel is kitudod mérni, vagy lehet ingyen elhozni kimérő poharat kutya boltokból. ÉS ha tudod akkor először napi 3szor etesd ,neh megterhelje a pociját a kaja, aztán ha már ok minden akkor rgegel meg este, a végén meg lehet napi 1szer is etetni :)

2013. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? A tápok zacskóján rajta van az etetési útmutató.
2013. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
van ilyen granulátumos táp is.. meg ilyen aszpikos konzerv ezt szereti jobban az utóbbit,,,de napi 3 szor etetem .. egy alkalommal..kb 15 dkg ot kap.. de még éhes..kéri..ugat..vagy mi a baja??
2013. máj. 13. 11:34
 4/13 anonim ***** válasza:
egy alalommal 15 dekát? a mi kutyánk (francia bulldog) 14 és fél kilo és egy nap eszik 20 dekát. Az nem túl sok egy kicsit? A száraz táp amugy jobb, abban van vitamin meg tápanyag is, a konzerves kajába nem sok tápláló van. :(
2013. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
akkor sokat adok neki?? de kéri még akkor mit csináljak???meg nagyon kis sovány ...
2013. máj. 13. 11:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


10 kilósan egy kicsit túlsúlyos.

A mopsz ideális súlya : 6,3 - 8,1 kg.

Vigyázz, nehogy elhízzon! Szeretnek enni, így könnyen elhíznak!

2013. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem nevezném tulsulyosnak nagyon vékony...a hátán kint álla a csont.. ezért adok neki többet enni..
2013. máj. 13. 11:53
 8/13 anonim ***** válasza:

nem biztos h túl sulyos, lehet izomzat miatt is nagyobb súlyú. A mi bulldogunk is 14,5 kilo de olyan izmos h egy gramm felesleg sincs rajta. PEdig elvileg ez már túl sulynak számit. SZerintem az a 15 deka kicsit sok. Azért ne etesd túl h gyorsan "meghizzon". Igen minden kutya imád enni, és kipukkadásig enne. Ne hagyd magad. Nézd meg h mit ír a táp v konzerv hátulja. Most 10 kilo kb, szóval azt nézd meg h egy 10 kilos kutyának hány grammot kell adni 1 NAP!

és azt szerintem tarsd be, és azzal heteken, hónapokon belül elfogod érni a kívánt kinézetet a kutyidnál :)

2013. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

rendben köszi ...:-)

egyébbként lehet a mopszokat kint tartani..persze rendezett házikóban neki elkerített helyen.

2013. máj. 13. 12:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha megtudnád mondani a táp nevét. Konzervet lehetőleg ne adj neki, a nagy része víz, szinte semmi tápérték. Egy jó minőségű tápból nem kell sok. Én boxert etetek brittel napi adagja kb 30 dkg, és 27 kg-os a kutya. Gondold végig hogy az a mennyiség amit te adsz a kutyának az vajon ehhez képest mennyi. Rengeteg!
2013. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!