Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasság előtt vettem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtt vettem az autót de már együtt éltünk, sajnos van még rajta hitel, én vagyok a tulaj de a válásig nem szeretném odaadni az autót, közös vagyonnem szeretném, hogy a bank elvigye a kocsit mert ő éppen nem törleszti majd a fele részletet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ha a te tulajdonod, és meg akarod tartani, neked kell fizetni a további részleteket. Örülj, ha nem kell kifizetned neki azt, amit addig ő fizetett be.
2010. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez jó, a te kocsid, de az exed fizesse a felét:)
2010. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem... tulajdonképpen mi a kérdés? :)
2010. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha közös vagyon, akkor adjátok el és felezzétek el a pénzt, ha a te különvagyonod, akkor kifizeted azt, amit eddig a házastársad belefizetett. Olyan nincs, hogy kifizetteted vele, és utána a tiéd marad.
2010. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a házasság elött vettél egy autót, akkor az a saját vagyonod, viszont amit a házasság alatt ebböl közösen törlesztettetek, annak a fele a férjedé. A maradék tartozást meg neked kell kifizetni.
2010. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kocsi a tied marad, de a vagyonközösség megosztásakor a házasságkötéstől fezetett törlesztőrészlet felének megfelelő arány a párodé. Ha meg akarod tartani, akkor kizárólag neked kell tovább fizetni a hitelt és az alábbiak szerint kell megosztani:

Megnézitek mennyiért vettétek az autót és ennek hány százaléka volt hitel. Ha mondjuk 40% hitel volt rajta és a hitel háromnegyedét a házasság alatt fizettétek vissza, akkor a párodé 15% tulajdonrész. De ez nem a vételár 15%-a, hanem a vagyonközösség megszűnésekori értéké. Kissé bonyolult, de így jogszerű.

2010. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak a házasságotoktól megszerzett vagyon közös vagyon.


Tehát ha a kocsit előbb vetted akkor nem.


Ha a hitelt közösen fizettétek akkor a házasságotok kezdetétől befizetett törlesztőrészlet fele az asszonyé.

2010. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!