Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyánk rágja a bútort....

Kiskutyánk rágja a bútort. Mit tegyünk, hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyánk amikor egyedül van itthon, szó szerint rombol a lakásban, falat, bútorokat rág. Hogy tudnánk erről leszoktatni?

Leszidtuk érte, kikapott..nem használt. Mielőtt elmegyünk mindig elvisszük egy kiadós sétára, sőt legtöbbször a kutyafuttatóba ahol kb másfél órát rohangál. Mindig odaadjuk neki az összes játékát, megmutatjuk hol vannak, vettünk neki kifejezett rágó csontot, de semmi nem érdekli olyankor, csak a falak és a bútorok rágása. Mit tegyünk, hogy felhagyjon ezzel?


2013. máj. 13. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor nem vagytok otthon, nem kell az egész lakásban szabadon engedni. Ahol pedig lenne, oda begyűjteni mindent, amit rághat.
2013. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagytok elég határozottak. Nem csoda, hogy nem figyel rátok. Szóljatok rá határozottan, egyszer-kétszer, ha látjátok, hogy nem használj, csapjatok az orrára (ne olyan veszett erősen, kisebb is elég, ez a kutya legérzékenyebb pontja). Addig ne hagyjátok abba a felszólítást, amíg abba nem hagyja.
2013. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bekened valami átlátszó keserű valamivel a bútorokat, amitől távol tartja magát. Nem tudom mi lenne erre jó.


És beraksz a helyiségbe egy kiselejtezett sámlit, vagy egyéb bútort, amit rághat... Azt valami cukrossal kened be, hogy arra menjen.

2013. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Esetleg bekenhetnétek/fújhatnátok valami olyannal, ami neki kellemetlen, de nektek nem.
2013. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges,hogy nincs eléggé lefáradva.Nálunk is volt anno ilyen probléma,egyedül hagyás előtt 1 órát sétáltunk,de kevésnek bizonyult.Mostanság 30 percet sétálunk és 30 percet szellemileg fárasztjuk keresős és egyéb szellemi játékokkal.Akár egy 8 órás műszakot is kibír itthon egyedül. Kb végig alszik vagy fekszik :)

Kisebb korában bekapcsolva hagytuk neki a rádiót,hogy valami zaj legyen a házban.Illetve az előző házunk hátsó ajtajára csináltunk ilyen "kutya ajtót" ahol ő szabadon tudott ki-be közlekedni a házba.Mondjuk az kertes ház volt,nem tudom,nektek van-e elkerített kert.


Ha minden kötél szakad,akkor lehet kapni ilyen keserű spray-t azzal körbe lehet fújni a lakást.A tesómék a cipőket fújták le vele,náluk az volt a gond,és azóta hozzájuk sem ér a kutyájuk :)

2013. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sippara ***** válasza:
35%
Miért szidtátok le? Tudod minden egyes kérdéseddel olyan dolog iránt érdeklődsz, amit két perc alatt megtudhattál volna egy "kölyök kutya nevelése" kereséssel. Öt hónap alatt nem sikerült ezt megtenni? A problémátokra megoldást a kutya NEVELÉSE, természetének MEGISMERÉSE, igényeinek KIELÉGÍTÉSE nyújthat. Persze, végig lehet kenni mindent erőspistával meg csukamájolajjal, csak ez nem fogja helyettesíteni a nevelést és a hozzáértést, csupán tüneti kezelés.
2013. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves sippara !


Te miről beszél? Mi az, hogy minden egyes kérdéseddel...???? Ezen kívül te látsz másikat? Ha jól tudom, nem is látszik a felhasználónevem, azt sem tudod ki vagyok.


A kiskutya meg van nevelve, fegyelmezve. Nagyon okos, kedves kis állat. A bútorrágáson kívül semmi gond vele. Kertünk sajnos nincs, panel lakásban lakunk.

Ezt a spray-t jó ötletnek tartom, utána fogok nézni, hátha...

2013. máj. 13. 15:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyan srpay-el kell befújni aminek rossz íze van... utána le fog róla szokni...
2013. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sippara ***** válasza:
66%

Mea culpa, ezt benéztem :) Nem tudom, mit, nem tudom, hogyan, de benéztem :) bocsánat, három és fél óra alvás úgy tűnik, ezt teszi az emberrel :)


Mindenképpen a lemozgatással lesz a baj, normális esetben egy kutya otthon csak alszik. Ha másképp nem megy, érdemes lehet egy szobakennelt beszerezni a rágcsálós korszakra, mindenféle szempontból nagyon hasznos dolog.

2013. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most rendeltem a netről egy rágcsálás elleni spray-t, remélem hasznos lesz :) Ha nem, akkor bevezetünk még több mozgást!
2013. máj. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!