Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyánk nem bír normálisa...

A kiskutyánk nem bír normálisan sétálni a felnőtt mellett mit tegyünk?

Figyelt kérdés

amikor levisszük őket sétálni egyszerűen a kicsi(5 hónapos)állandóan játszana a naggyal és olyan mintha marakodnának amúgy játék az egész de így nem tudunk normálisan sétálni a kicsit nem foghatjuk rövid pórázra mert már fuldoklik annyira húzza a pórázt ,így előre engedjük a kicsit erre vissza fut a nagyhoz elég nehéz így sétálni nem beszélve arról hogy nem egy ember szólt hogy mért verekedtetjük a kutyákat és mondtuk hogy csak játszanak hisz az egyik még kölyök..bár ez a kisebb gond hogy mások mit gondolnak..


mivel a kicsit többször visszük le hogy ne bent piszkítson viszont amikor csak ő van olyan szépen sétál mellettünk egy szóra oda figyel nagyon jó kutya ilyenkor..

de amikor a másik kutyát is visszük akkor megbolondul amúgy az én kutyám (a felnőtt) ő szépen nyugodtan jön mellettem szóval semmi játékra hívó mozdulata nincs... naponta 3 szor vannak együtt sétánál mert az én kutyámnak elég annyi mert egy órát sétálunk... és van plusz 3 amikor már csak a kicsi van lent egy 15-20 percre hogy elvégezze a dolgát..


Egyszerűen nem tudom mivel vehetnénk rá a kicsit hogy a másik kutyánk jelenlétében is sétáljon normálisan...arról akkor nem is beszélek amikor vagy én vagy tesómnak kell a két kutyát levinnie..


bichonokról van szó..


válaszokat előre is köszönöm !!


2011. nov. 3. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg lefárasztani a picit, mielőtt leviszed a közös sétára, hátha nyugodtabb lesz.

Amúgy szerintem ez a "korral" jár, majd kinövi :)

2011. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 hónaposan miért várod el, hogy úgy viselkedjen, mint egy felnőtt kutya? Azért, mert egyedüli sétánál játszás is van, neki a másikkal való séta is ugyanolyan.

Kölyöknek a séta azt jelenti, ismerkedik a világgal, a sok idegen szaggal és nem azt, hogy ballag a gazdi lába mellett jólnevelten.

2011. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majd autómatikusan leszokik róla, de most még játszik mert "gyerek". A felnőtt kutya meg úgyis rendre utasítja.
2011. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jó nem azt várom el hogy láb mellett jöjjön csak ne akarjon mindig játszani a másik kutyánkkal mert ilyenkor megállnak és alig lehet őket szétválasztani..amikor jövünk haza a parkból ahol elengedjük őket és rohangálnak akkor jól viselkedik..akkor kifogja nőni..


köszi a válaszokat!:)

2011. nov. 3. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!