Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság tanítása...

Szobatisztaság tanítása hogyan, ha minden igyekezetünk ellenére bepisil?

Figyelt kérdés
3 hete van nálunk egy lassan fél éves kölyök.2 óránként levisszük és rögtön pisil, pár perc múlva kakil is.De a lakásban is naponta 3x-4x bepisil.Mindíg rajtakapom eleinte leszidtam mostmár csak fölkapom és gyorsan leviszem.Lent nagy dicséretet kap mindíg.Akkor is bepisil szinte rögtön, ha hazaérünk valahonnan valamint reggel is mikor meglát minket.(Az éjszakát kibírja és pár órát is egyedül.)Ilyenkor gyorsan felszoktam kapni és rohanok is le vele,de nem mindíg sikerül gyorsnak lennem és bepisil.Ha meglátja a pórázt valamikor akkor is bepisil mielőtt letudnám vinni.Evés, alvás után szinte rögtön visszük.Mit csináljak még?Vagy jól csinálom?Szidjam le mikor rajtakapom vagy ne?Utólag sosem szoktuk, nincs értele.

2013. máj. 13. 19:18
 1/9 A kérdező kommentje:
*értelme
2013. máj. 13. 19:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1) Még pici

2) Ne izgassátok fel ennyire, azért pisil be, ha sétára kerül a sor, vagy meglát titeket. Jobb ilyenkor nem észrevenni őt úgy öt percig, aztán ha nyugodt, akkor mehet a simisimi, de azt is csal szolidan. Gondolom nem kertes ház, mert nálunk így oldódott meg a probléma. (Ha bepisili, akkor azonnal ki kell rakni a kertbe, így megtanulja, hogy bent nem pisilünk, mert egyébként kiraknak.)

2013. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A picit úgy értettem, hogy még nem sok ideje van nálatok, és viszonylag fiatal, akinek gondolom eddig nem kell szobatisztának lennie.
2013. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál abból nekem úgy tűnik hogy örömébe pisíl be amikor lát benneteket. Jó lenne ha meg tudnátok álni ilyen esetben hogy ne kapkodjátok fel, ne is reagáljatok a jelenlétére sem. Ha így folytatjátok szerintem rögzűlni fog a bepisilés.
2013. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem.Az a fura, hogy eddig úgy csináltuk, hogy nem foglalkoztunk vele, nem simiztük, ha felugrált elfordultunk.Reggel felöltöztem és mikor húztam a cípőm elkezdett pisilni.Ezt jópárszor eljátszotta és erre találtuk ki, hogy akkor felkelünk és azonnal gyorsan levisszük nem szöszölünk magunkkal, mert arra gondoltunk, hogy kicsi még nem bírja olyan sokáig biztos.Este 9-től reggel 6ig.Ha hazajövök akkor se foglalkoztam vele vagy 5 percig és akkor be is pisilt, erre megint csak eljátszottuk, hogy gyorsan vigyük le.De akkor ez a módszer sem jó.Ha nem foglalkozunk vele azért pisil, nem bírja tovább ha meg foglalkozunk akkor az meg nem jó tudom.
2013. máj. 13. 21:04
 6/9 anonim ***** válasza:
A nemfoglalkozás annyi is lehet, hogy szó,szemkontaktus,simi nélkül rácsatolod a pórázt, leviszed, pisil, majd üdvözlöd ezúttal szóval, simivel, szemkontaktussal.
2013. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os jól írta.
2013. máj. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ha bepisil mielőtt rátehetném a pórázt?Azaz meglátja a kezemben és már guggol is le.
2013. máj. 14. 07:24
 9/9 sameths ***** válasza:
Ne szidd le, ha bepisil, ellenben, mikor lent végzi a dolgát, nagyon-nagyon örülj neki, és jutalmazd meg!
2013. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!