Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A babesia illetve a lyme-kór...

A babesia illetve a lyme-kór lappangási ideje mennyi?

Figyelt kérdés
mennyi idő múltán betegedik le a kutya? múlt héten volt kullancs a kutyámba amit nem vettem ki hanem véletlen beleszabtam , de kérdésem hogy kell e még izgulnom a fertőzés miatt ?
2013. máj. 13. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem pontosan adják meg a lappangási időt. Van, ahol 3-7 napot, van, ahol akár több hetet is írnak. Átlagban két-3 hét . A Lyme sajnos, akár évekig is lappanghat.
2013. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan 20 napig figyeld. A lyme-kór nem gyakori náluk. A babésiára figyelj inkább. Amint változik a hangulata, nem eszik, nincs kedve semmihez, lázas, azonnal orvos! Az én kutyám is babéziás lett, ráadásul lett egy szövődménye is, úgyhogy fokozottan figyelj oda a védekezésre!
2013. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Babézia olyan 2 hét, max 3.

Lyme kór évekkel később is jelentkezhet sajnos.


De ne aggódj potyára :) ha bármi furcsát észlelsz, vidd orvoshoz, addig viszont no para. Egyáltalán nem biztos, hogy fertőzött volt a kullancs.

2013. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!