Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tudnék tenni?...

Szerintetek mit tudnék tenni? Nagyon fontos. Szörnyű. állatkín elmebeteg. Még most sem bírom felfogni. /Többi lent. /

Figyelt kérdés

Ma délután olyan 2-fél3 fele jöttem haza iskolából...

Budapest.17ker. Kis utcai buszmegálló feletti sétáló utcánál...

Megyek két barátnőmmel és egyszer csak egy ilyen 50-60 év körüli őszhajú férfi sétáltatta a kiskutyáját,(nemtudom milyen fajta volt,akkora volt mint egy yorki,de fekete volt és nyúzott...lehajló fülekkel) és egyszercsak ok nélkül,mert a kutya semmit sem tett, belerúgott egyet a kutyába,amire énis és a barátnőim is felfigyeltek.Aztán a kutya felnyikkant és erre belerúgott mégegyet,erősebben,úgy izomból..Szörnyű látvány volt,és én azonnal felkaptam a vizet és oda ordítottam hogy mért tette ezt,éshogy állatkínzó idióta,éshogy mit szólna ha őt rugdosná egy 20x akkora lény mint ő..éshogy beperlem meg elvitetem a kutyáját,meghogy inkább magát ütné egy baseball ütővel,minthogy szegény kiskutyát kínozza..

Erre a pasi rámnézett,bemutatott hogy \'kabbe\' és ráköpött a kiskutyára... Bizonyítékom nincs,semmi csak a két barátnőm és néhány,az iskola melletti, tanuló meg egy néni.. Szerintetek mit tudnék tenni? Feljelenhetem? Tudom,hogy ott lakik a környéken,lehet hogy kitudnám nyomozni... nagyon ki vagyok akadva.kérlek segítsetek !

Egyetlen egyet szeretnék,hogy a kutyát biztonságos és erőszak mentes helyen tudhassam !


2009. okt. 1. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez borszaszó!!!! Nem tudom hány éves vagy, de szólj a szüleidnek, hátha tudnak segíteni. Én lehet felhívnék egy menhelyet is, hátha tudnak valami okosabbat. Pl. mit lehet tenni ilyen esetben, hol kell jelenteni, mit kellene még tennem.. stb. Szerencsére nem voltam még ilyen állatkínzás szemtanúja, szóval én ezt tenném. Mindneképp telefonálnék egy menhelyre, ők tudják, hogy jogilak mit lehet tenni.
2009. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én a helyedben azt tenném (énis iskolás vagyok) hogy kinyomoznám ki tette a kutya állapota úgyis utal arra, hogy hogy törődik vele... ha a rendőrség semmit sem tesz akkor keresd fel a helyi állatvédő szervezetet biztos segítenek. nagyon sok sikert majd irj h mire jutottál!!

am katasztrófa mien emberek vannak.. :@@@@

2009. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Naponta nézem a TV-ben AZ ANIMALPLANET csatornán hogyan torodnek Amerikában, Délafrikában stb. az állatokkal. Kulonbozo állatkorházakat tartanak fenn kozadakozásbol, ezeknek állando személyzetuk van ellátva szakemberekel autokkal stb. Ott ha valaki betelefonál, hogy egy bizonyos helyen állatkínzásnak volt a tanúja, vagy olyan állatot látott amelyikkel nem torodenek, oda kivonulnak ennek a szervezetnek az "inspektorai", ha kell akkor a redorség kiséretében, az állatokat elkobozzák és a gazdájukat legtobb esetben bíroság elé állítják.

Sajnos nálunk az a hiba, hogy itt akár embereket is kínozhatnak, vagy rabszolga sorsban tarthatnak, amíg a hatoság tudomást szerez rola, vagy egyátalán amíg megmozdúl addig azok a szerencsétlenek akár el is pusztúlhatnak. Addig, amíg a jogalkotás nem fog komolyabban foglalkozni az állatkinásokkal, addig szerintem nagyon nehéz helyzetben lesz az aki ezeken a szegény állatokon segíteni akar.

Surgosen meg kell változtatni a torvényeket!

2009. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Így van ! Undoríto ami ebben az országban folyik,és sajnos mindenki nagy ívben tojik rá...

Most telefonáltam egy állatvédő szervezetnek,aztmondták ha megszerzem az illető címét,akkortudnak tenni ellene..

Megmondom öszintén könnyű feladatomlesz. Iskola után odamegyek és addig várok amég lenem jöna kutyájával aztán utána megyek és megnézem hollakik :) Szurkoljatok hogy bűnhődjön ezaz állatkínzó szemétláda !

2009. okt. 1. 16:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Borzalmas,hogy miket művelnek az állatokkal!Szerintem szoljatok Állatvédőknek,de akár fel is jelentheted!Elég szemtanu van hozzá,hogy feljelentsed,de mindenképp jó lenne,ha tudnád,hogy hol lakik.És a szüleidnekis jobb ha szolsz.

Üdv:Anita alias SASZTA

2009. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szülői segítség kell hozzá !!

ne hagyd ki őket,mert kelleni fognak !

te vagy a szemtanú, de mivel szerintem kiskorú vagy ,kell valaki akivel végigviszed az egészet .

2009. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jól tetted hogy léptél, kérlek írd le a végeredményt!
2009. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszóló vagyok. Szorítok nagyon, és érdekelne az eredmény!! De igaza van annak a hozzászólónak, aki a külföldi és a hazai jogokat (állatok jogai) hasonlította össze.

Azért írtam jogokat, mert itt is vannak becsületes és határozott jó állatvédők, csak nem olyan a jogi háttér mint az említett országokban. Meg van nekik is kötve a keze!!


És ahogy írtam, meg többen is a szülőknek szólni kell!!

Drukkolok!!!!

2009. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nemtudom hol lakik.Ott voltam mais de nemláttam azt a tetüt.. szüleim tudják,de igazából csak annyit szóltak hozzá hogy mért káromkodtam,meghogy megis támadhatott volna eza pszihopata állat... :/

Rajta vagyok az ügyön,kinyomozom,hogy hollakik és megfizet mindenért ezaz állatkínzó ! Írok mindenképp ha van valami,és köszönöm a támogatást !

2009. okt. 2. 15:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia !


Én is itt lakom a 17.kerületbe (rákoscsaba-virágtelep) te pontosan hol ?:)


Ez szörnyű amit leírtál ...esetleg segithetnék vagy nem tudom :S

Hány éves vagy ?:) Én 15/L :)

2009. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!