Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso kan kutyám 10...

Cane corso kan kutyám 10 hetes. átfogja a lábam és éles fogával kimarja elég rendesen a lábam, nadrágaim szétszedi. Hogy tudom erről leszoktatni anélkül, hogy kapna pár nevelő célzatú nyakast? Mert nem szeretném kicsit se bántani.

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Kezeddel szépen eltávolítod az ebgyereket és közlöd vele, hogy nem!.
2013. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Kutyát eltolod, lábad elveszed, rászólsz, hogy nem. És hagyd magára egy időre. Egy kölyöknek az a legnagyobb büntetés, ha a gazdi nem foglalkozik vele.

Nevelő célzatú nyaklevessel nem sokra mész. Ha kicsit ütsz játéknak veszi, ha nagyot, akkor fájni fog. Egy kutyát nem így kell nevelni. Én nem hiszek abban, hogy erőszakkal kell fegyelmezni egy kutyát. Határozottnak kell lenni, és következetesnek.

2013. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én picit rácsaptam újsággal a popójára. Elolvastam a kutyapszichós könyvet, sose akartam bántani. Kipróbáltam az összes humánus módszert, kitartóan és következetesen. Semmi haszna nem volt. Ez a figyelmen kívül hagyás dolog..neki az is jutalom, ha a nadrágot rágja, miközben te rá se hederítesz. Le lehet pontozni, de mióta párszor megsuhintottam, sokkal normálisabb lett, mostmár öröm az együttélés, mert eleinte hihetetlenül vad volt tényleg. Amúgy egy bullterrierről van szó. És tárt karokkal üdvözlök mindenkit nálam, aki megneveli figyelem megvonással, szerintem őt lehetetlen.
2013. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ne a suhintásokkal startoljon, hanem előbb próbálja meg a humánosabb megoldásokat, és ha végképp nem marad semmi megoldás, akkor dorgáljon.


Nem tudom hogy benti vagy kinti kutyus-e, de ha rosszalkodik, akkor leszeded magadról, rászólsz hogy NEM és elhagyod a helyiséget, amíg le nem csillapodik. De ebben a néhány percben rá se nézz, vedd totál levegőnek és úgy hagyd magára. Hamar rá fog jönni, hogy ha rosszalkodik akkor egyedül marad.

2013. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja persze, én is így gondolom :) mi is kipróbáltuk őket és hát az erőszakot is ellenzem, de szerintem a kis rosszaság másból nem nagyon tanul :) mármint a mienk. meg azért van különbség harapdálás és harapdálás között is. például aki ilyet javasol, hogy told arrébb és mondd, hogy nem, az tuti nem a mi kutyusunk féle őrjöngő támadásra gondol :D nehéz lenne félretolni olyankor, mivel a levegőben pörög és közben tépi le a nadrágunkat..node, ez már csak a múlt..remélem:)
2013. máj. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
értem, akkor jó :) hát nézd, minden kutya más egyéniség, nem válhat be mindenkinél ugyan az. Nem lehet amúgy hogy nem volt anno kellőképp lefárasztva és ezért pörgött annyira? Tehát hogy volt agyi fárasztás is, sétáltatás meg ilyenek.
2013. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát most 10 hetes..8-9 hetes kora közt volt ez a kritikus időszak, szóval séta nem volt, még mindig nincs sajnos, de már csak 2 hét..lakásban fárasztjuk, amennyire tudjuk :) játékokkal meg tanítgatással
2013. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha ennyivel ellehetne rendezni, hogy arrébb tolom meg nem figyelek rá meg ilyesmi. Róla azt kell tudni, hogy örök mozgó. lépni nem lehet tőle hiába minden nap sétáltatom addig ameddig látom, hogy nincs már elfáradva teljesen. Nappal minimális az az idő amikor nincs vele senki mert a munka, iskola minimális időbe fedi egymást és csak akkor van egyedül. akkor is szaladgál ha unatkozik a játékaival játszik. de a nap nagy részét valamelyik családtaggal tölti. szaladgál ugrál mindent bejár. nagyon pörgős kutya. és lépni nem lehet tőle sokszor ha valami miatt ott kellene hagyni 2 percre.
2013. máj. 15. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!