Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiatal szuka ivartalanítása:...

Fiatal szuka ivartalanítása: melyik a "jó"?

Figyelt kérdés

Kutyám közelgő ivartalanítása kapcsán szeretnék kicsit informálódni a helyzetről.


Az online elérhető információk alapján nagyon nem tudok dönteni, mert kb. fele-fele arányban vannak azok az oldalak, amik azt írják, hogy a méh meghagyása veszélyes, daganatokat okozhat és hogy csak a petefészek kivétele egy állatorvosilag régen túlhaladott módszer, illetve azok, akik ennek az ellenkezőjét említik és azt, hogy a méh kivételével szinte biztosak az inkontinencia gondok. Így is jó nagy küzdelem volt a szobatisztaságra szoktatás, szóval elég fontos lenne, hogy ne kezdődjön újra az egész...


A hozzáértőktől szeretném azt kérdezni, hogy ti milyen módon ivartalaníttattatok és hogy milyen élettani alapja van az egyik vagy másik módszer választásának?



2013. máj. 15. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak ki lett véve a méhe, mert nem akartam esélyt adni a daganatra. Másfél évesen lett műtve, a műtét után bb 2 hétig voltak vizelet tartási gondjai. Most 9 éves és semmi baja:-)
2013. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kivették a kutyám méhét is,és nem lehet inkontinencia. Előző kutyámnál is szintén így volt és nála se volt gond ebből.

Tovább megyek,több ismerősöm ivartalanított szukájánál se volt semmi gond a teljes kipakolással.

Szerintem ha 100 kutyából 2-nél jelentkezik ez a probléma nem általános dolog attól még.

Én nem kockáztatnám meg a daganat veszélyét semmiképp.

2013. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is nemsoká lesz ivartalanítva és én is kivetetem a méhét is, illetve hát a mi orvosunk alapból kiveszi. Arra figyelj oda, hogy tüzelés előtt és után 2 hónappal ivartalaníttasd, mert maradandó baja lehet, ha nem így teszel!
2013. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy akartam írni, hogy tüzelés előtt és után két hónapig semmiképpen ne ivartalaníttasd, remélem az előzőből is lehetett érteni :)
2013. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha csak a petefészket távolítják el, akkor is kialakulhat inkontinencia. Ugyanis a hormonok fő termelője a petefészek.

El kell távolítani a méhet is, ugyanis ha probléma adódik a méhhel, akkor annak halálos következményei lehetnek,illetve sokkal költségesebb és nehezebb a betegség kezelése.

Az inkontinencia kezelése gyógyszeresen könnyebben megoldható, és az életet nem veszélyezteti.

2013. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sameths ***** válasza:
74%
Sokkal jobb megoldás, ha kiveszik az egész méhét. Nem fog inkontinens lenni, de igen, a tüzelés után várjatok 4-6 hetet vele!
2013. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tankönyvben hivatalosan úgy van írva,hogy amennyiben a méh inaktív,azaz még nagyon pici a kutya és még egyszer sem tüzelt,abban az esetben a méh bent hagyása nem okoz problémát a kutyának.Amennyiben már tüzelt a kutya,azaz aktív állapotba került a méhe,célszerű méhestől eltávolítani a dolgokat :)

Mindemellett én (is) azon az oldalon vagyok,hogy jobb félni,mint megijedni ezért pakoljanak ki mindent.:)

2013. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a méh és petefészek daganat kialakulása kutyákban nem túl gyakori, a gennyes méhgyulladás okoz gyakoribb problémát (10 éves korig a kutyák 23%-a betegszik meg)habár kezelhető betegség,de gyakran lehet halálos kimenetelü is. mindenesetre a statisztikák szerint messze nem ez az elhullások legfőbb oka. Mostanában az ivartalanítás miatt esik róla ennyi szó,mert a féltő gazdigat legjobban meggyőző érv. Félreértés ne essék, szükségesnek tartom z ivartalanítást a kóbor ebek és a menhelyek helyzete miatt,de azért maradjunk a realitások talaján.
2013. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az előtte-utána 2 hónapról szeretnék még kérdezni, ez miért van így és milyen gondok lehetnek? Az állatorvos azt mondta, hogy akármikor meg lehet csinálni, kivéve, ha épp megy a tüzelés.


Sajnos egyet már tüzelt december első két hetében (és a jeleit még 2 héttel előre mutatta), így még most gondoltam elvégezni, mielőtt a második is elkezdődne.

2013. máj. 15. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!