Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusnak bevásárló lista,...

Kutyusnak bevásárló lista, most kerül hozzánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Holnap kapjuk meg a várva várt 10 hónapos goldinkat. Gondoltam elmegyek ma a Fressnapf-ba bevásárolni neki. Hááát mit ne mondjak, álltam a bolt közepén és csak kapkodtam a fejem hogy miből mennyi féle és áru dolgok kaphatók. Ezért kérném a segítségeteket!

Mivel jelenleg 0 db. kutyus felszereléssel rendelkezünk így ebből az állapotból kell kiindulni.

Felsorolom miket írtam fel:

- etetőtál (gumis aljú) ebből mekkorát vegyek, volt 4-5 méret?

- vizes tál, szintén gumis, mekkora legyen?

- benti fekhely, melyiket szeretik jobban? Sima téglatest alakút vagy olyat aminek kerete van? Lehetőleg textilt vennék, a műanyag nekem ridegnek tűnik, a fonottat pedig úgyis megrágcsálná... Ja és mekkorát?

Ugye most 10 hónapos, kan, még növésben van gondolom, jó lenne olyat választani, ami felnött korában is megfelel neki.

- póráz, itt ötletem sincs, bár hallottam külön retriever pórázról, az jó lenne?

- nagykörv, szintén passz

- kocsiban való utazáshoz valami kütyü amivel be tudom kötni. Egyáltalán hogy kell most egy nagytestű kutyát autóval szállítani, mik a szabályok? Dobozba nem zárnám be, ha nem muszáj.

- jutalomfalat tartó kis oldaltáska

- bilénta a nyakörvre

- legfontosabb, hogy milyen tápot, szeretném a számára legjobbat megvenni, de ésszerű határok között, gondolok itt valami felső középkategóriásra. Annyi féle volt hogy ötletem sincs melyik legyen.

- játékok

- klikker, ez nem tudom hogy kell-e.

Mivel korábban jön mint számítottunk rá, ezért a klikkeres irodalomba kicsit el vagyok maradva, mert elöször a kutyapszichológia, illetve Cesar Millan könyvét olvstam el.

Hirtelen ennyi. Légyszíves írjátok meg, hogy ha kihagytam valamit illetve ha tudtok a kérdéseimre válaszolni azt megköszönném!

Üdv:Tamás


2013. máj. 16. 10:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Megvan mit nem írtam ide, a kefét, fésüt. Rendeltem tegnap egy furminator nevű fésüt, elég jókat olvastam róla, ez elég az otthoni fésülgetéstre? Persze kutyakozmetikába is fog járni.
2013. máj. 16. 10:16
 2/24 anonim ***** válasza:
Mivel a goldik nagy testű kutyák, én a nagyobb méretű etető és itató edényt venném, hogy később is jó legyen, hogy elég kaja meg víz férjen bele. A benti fekhelyet szerintem mindegy milyet veszel, ha rágcsál akkor mindent fog rágni. De szerintem neki a fonott krllene, mett a textilbe a lakásba lehet pl melege lenne, és azt hiszem nagyobb kutyusoknak inkább a fonottat szokták, mert úgy tudom az strapa bíróbb. Nekünk textil van, de még a 3 kilós kutyánt is szét tudta szedni a varrást. A fonottba én tennék ilyen hozzá kapható vékonyabb párnát. A nyakörv meg a póráz legyen megfelelö méretű. A játék is erős anyagból legyen, ne tudja egy pillanat alatt szétkapni. Remélem segítettem
2013. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Huhh, hát mi vettünk már pár felesleges dolgot, szóval azzal a tapasztalattal mondom:)

Nem érdemes még neki fekvőhelyet venni, mi nem vettünk, mert kiskutyának olyan keretes kéne, amiben jól érzi magát, biztonságban, tehát elég kicsi. Viszont az nagy korára nem lesz jó neki. Legjobb egy két törölközőt leteríteni, és egy kis vackot készíteni, miénk így alszika legjobban. Játékból csakis jó minőségűt, én a plüssöket hanyagolnám, mert a Hunter játékoktól eltekintve szinte mindegyik jó sok béléssel van töltve, amit kiszedhet. Kong játék vennék neki, illetve kötelet (mi mentolos fonott csontot vettünk).

Nyakörvet legegyszerűbb lemérni, hogy mekkora a kutya nyakának kerülete és majd akkor beszerezni. Bőr legyen vagy textil. A legkisebb luk legyen a nyaka kerületénél valamivel nagyobb. Póráz varrás nélküli textil vagy bőr. Retriverpóráz majd elég nagykorában.

Az edényekből a gumis talpút vedd mindenképp, kb ugyanakkora legyen, huhh, talán 500 ml-es a miénk?? De kérdezd meg az egyik dolgozót, a nagyobb fajta fémtálakból a legkisebb kell. Bilétát mi a westendben vettünk, helyben gravíroztatunk. Jutalomfalis táskát jó ha vesztek már, klikker az alapparncsokhoz meg az ovihoz még nem kell.

Kocsiban a miénk hátul utazik az ülésen, de az kevésbé biztonságos.

Mi Eukaneba puppy-val etetünk, jó, szereti.

2013. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 sameths ***** válasza:

Szia, először is gratuálok a kis jövevényhez!

Mivel a goldi egy szép közepes testű fajta, így mindenből célszerű közepes-nagy méreteket venni.

Nem tudom a pontos méretet, bizonyára nálam okosabbak majd megírják, de szerintem egy 70-80 cm körüli ágy muszáj...olyan, amin nyújtózva is elfér. :-D Persze, ha elfér a lakásban. Benti kutya lesz?

Az én vizsláim szeretik a merev falú műanyag kosarat, ami azért is jó, mert lehet benne cserélgetni a párnákat, amik valljuk be, nem tartanak sokáig. Ha ez nem, válassz olyan anyagú ágyat, amiből könnyű a szőrt takarítani, mindenképp levehető huzatosat, lehetőleg ilyen gyöngyvászon szerűt.

A vizes tál és etetőtál...nos, inkább nagyobb legyen, mint kisebb. :-D

Látatlanban nehéz megmondani a nyakörv méretet, de szívesen segítenek majd az áruházban. Arra figyelj, hogy a csattja erős legyen!

Pórázból célszerű kétféle, egy rövidebb és egy nagyon hosszú vagy flexi (bár én azt utálom, de sokan szeretik).

Nincs szabály az autóban való utazáshoz Magyarországon. Külföldön kötelező a box. Lehet kapni biztonsági hámot, amivel be tudod kötni, de egyszerűbb korán az autóhoz szoktatni, és megtanulja, hol a helye.

Jutalomfalat tartó az kell! :-)

Bilétából is olyat válassz, amiről nem kopik le a felirat, igaz elég drágák, de muszáj. És a gyári karikát célszerű rögtön egy erősebbre cserélni!

Játékokat mindenképp vegyél, labdát, rágókötelet, ilyesmit...majd ő eldönti, mi lesz a kedvence.


Klikker, nos, célszerű, de ennek a használatához kell egy kis alapismeret, javaslom, menjetek kutyasuliba. A goldi okos, kelleni fog neki.


Tápból én egy közepes minőséget javaslok, Brit, Dog Chow, Josera, ilyesmi. Mondjuk, az se baj, ha tudod, mit evett az elmúlt 10 hónapban. Hirtelen ne adj neki szuperprémium tápot, nem bírná a gyomra a nagy váltást. Tartsd be a zsákra írt etetési útmutatót, a kövér goldi csúnya. :-)


Van még egy nagyon jó könyv: Jan Fennel: Kutyapszichológia. Fent van a neten is, azt javaslom.

És hogy járjatok sokat kutyás társaságba, szocializálódjon.

2013. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ja és első időkben a legjobban egy pár régi zoknival tud játszani, amire kötsz egy csomót... Szóval a játékok terén sem kell ktsgekbe verni magatokat.

Hát azért goldit nem nagyon kell kozmetikázni, max a körömvisszavágás miatt, szóval a kefe az pont elég

2013. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 sameths ***** válasza:
A Furminátor szuper!
2013. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a fressibe segítenek neked persze szivesen rádsóznak mindent ha nem figyelsz.

Nekem boxim van.

Etető itató tál 3 liter beleférjen, fekhely a keretes, mond meg hogy milyen kutyának tudni fogják a méretet. A retriver póráz neveléshez való, de jó. Ahoz nem kell nyakörv, de itt is igaz ha megmondod milyen kutya segítenek de kb 55-60 cm. Kocsihoz hámot kell venni, és ahhoz tudsz venni karabínert. Fressibe megmutatják. Kajának száraz táp, a happy dog nálluk elég jó. Árban sem húzós és nincs benne szója. A furminátor elég szerintem, de ha gondolod vegyél egy sima kefét.

2013. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Valami fertőtlenítőt, például Betadine-t szerezz be, mindig történhetnek kisebb sérülések.
2013. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 sameths ***** válasza:
És egy jobb minőségű (sajnos, elég drága) kullancs-szúnyog elleni nyakörvet is!
2013. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Igen, kullancs/bolhanyakörv vagy spot-on! Mi merev falú műanyag kosarat használunk, 6 éve ugyanazt és nem megy tönkre, a fonott kosarat viszont kölyök korában egy hónap alatt tönkretette. Autóba autóshám és biztonsági öv, alájuk meg ülésvédő huzat. Külföldön nem kötelező a box, nem tudom, ki írta. Nyugaton sehol se kell. Magyarországon viszont a kutya rakománynak minősül, amit rögzíteni kell (bár nem hallottam mostanában olyat, hogy emiatt büntetnének. Inkább a kutya biztonsága érdekében érdemes bekötni. Játéknak kötél. A bőr rágcsa csontok is jók, kölyöknek kisebb méretűt válassz. Valami rágnivalója mindenképp legyen.
2013. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!