Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusnak bevásárló lista,...

Kutyusnak bevásárló lista, most kerül hozzánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Holnap kapjuk meg a várva várt 10 hónapos goldinkat. Gondoltam elmegyek ma a Fressnapf-ba bevásárolni neki. Hááát mit ne mondjak, álltam a bolt közepén és csak kapkodtam a fejem hogy miből mennyi féle és áru dolgok kaphatók. Ezért kérném a segítségeteket!

Mivel jelenleg 0 db. kutyus felszereléssel rendelkezünk így ebből az állapotból kell kiindulni.

Felsorolom miket írtam fel:

- etetőtál (gumis aljú) ebből mekkorát vegyek, volt 4-5 méret?

- vizes tál, szintén gumis, mekkora legyen?

- benti fekhely, melyiket szeretik jobban? Sima téglatest alakút vagy olyat aminek kerete van? Lehetőleg textilt vennék, a műanyag nekem ridegnek tűnik, a fonottat pedig úgyis megrágcsálná... Ja és mekkorát?

Ugye most 10 hónapos, kan, még növésben van gondolom, jó lenne olyat választani, ami felnött korában is megfelel neki.

- póráz, itt ötletem sincs, bár hallottam külön retriever pórázról, az jó lenne?

- nagykörv, szintén passz

- kocsiban való utazáshoz valami kütyü amivel be tudom kötni. Egyáltalán hogy kell most egy nagytestű kutyát autóval szállítani, mik a szabályok? Dobozba nem zárnám be, ha nem muszáj.

- jutalomfalat tartó kis oldaltáska

- bilénta a nyakörvre

- legfontosabb, hogy milyen tápot, szeretném a számára legjobbat megvenni, de ésszerű határok között, gondolok itt valami felső középkategóriásra. Annyi féle volt hogy ötletem sincs melyik legyen.

- játékok

- klikker, ez nem tudom hogy kell-e.

Mivel korábban jön mint számítottunk rá, ezért a klikkeres irodalomba kicsit el vagyok maradva, mert elöször a kutyapszichológia, illetve Cesar Millan könyvét olvstam el.

Hirtelen ennyi. Légyszíves írjátok meg, hogy ha kihagytam valamit illetve ha tudtok a kérdéseimre válaszolni azt megköszönném!

Üdv:Tamás


2013. máj. 16. 10:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Még egy valami: Nekünk az állatorvos javasolta a csepegtetős védelmet, mert a nyakörvet gyorsan kinővi (mmint a bolha és kullancs ellenit) Való igaz, kb két hónap alatt a dupláját nyomja a kutya, és kétszer akkora. Szóval talán érdemesebb spot-onnal először, aztán ha lassabb ütemben nő már, akkor a kiltix nyakörv
2013. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek mind jók, amiket írsz, de még ne vegyél neki fekhelyet. egyenlőre megteszi egy kiszuperált pléd, mert szerintem még lehet, hogy rág, felesleges megetetni vele egy új fekhelyet :D


Tálakból nagyot vegyél, és érdemes alá egy tálca ha bent akarod etetni a kutyát... legalábbis az enyém szerintem disznóktól tanult enni...


kullancsirtó szer/nyakörv is kéne, benne vagyunk a szezonban.


Kajából én a SUSA-t ajánlom, mert nagyon jó, és piszok olcsó. Csak nagyon kevés helyen lehet kapni. De ezt sem kell túlparázni, rengeteg jó táp van, azokon belül szinte mindegy, melyiket veszed. De ár-érték arányban a SUSA a legjobb szerintem.


Nem muszáj klikkerezned, én nem használom, bevallom nem is nagyon értem, hogy minek? Tanítsam meg a kutyát, hogy a klikker az jó, hogy utána azzal dícsérjem? He? Jó biztos én vagyok a gyökér, szóval olvass utána és döntsd el magad, de az én kutyám a nélkül is mindent megtanul, pikk-pakk.


Játékokra ne költs sokat. A totál ingyen lévő dolgokkal lesz el a legjobban. Az enyémnek a köntösöm kötője, egy régi, szőrös sapka és egy 300Ft-os teniszlabda a kedvence...


Amit viszont vegyél mindenképp: préselt marhabőr csont, imádják rágni a kutyák. Meg a fogtisztító izéket is szeretik.


Pórázból mindegy milyet veszel, amelyik tetszik és elég masszív az jó lesz.

2013. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ja, látom a brittel szimpatizálsz, én is próbáltam, de az én kutyám valamiért utálja :(


Amúgy kaját érdemes ilyen kis állateledeleseknél venni kimérve. SUSA-t és Brit-et csak ilyen helyeken láttam eddig.


Plusz én semmiből nem rendelnék egyszerre 10 kilót. Mivan, ha érzékeny rá, vagy nem ízlik neki? Szerintem először 3 kilós kiszerelésekkel érdemes próbálkozni.

2013. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Uccsó: én csak egy dologban nem értek egyet veled, ez pedig a rágóka:)

Préseltből sem mindegy, hogy milyen, az igazán masszív csontokat még nem fogják értékelni picinek, ha meg könnyebben szétszedhető, nagyon könnyen duguláshoz vezethetnek. Az enyém lenyelt egy nagyobb darabot a fasza kis baconnal betekert füstölt marhabőr csontjából, másnap vittük dokihoz, mert levert volt, kapott fájdalomcsillapítót, mert nehezen emésztette meg a nagyobb darabot. Mondjuk felügyelet minden csont mellé kell, nehogy fulladjon stb.

Mi bikacsököt adunk a 4 hónapos kiskutyának, sajnos neki már nem tart sokáig a rutinjával. Meg kap ilyen tekert sertésbőrt, de az vékony szálakból van összefonva, így ha lenyel egy kisebb darabot, az nem baj, kicsi az átmérője.

Mindkettő kapható a Fressnapfban:) De sztem csak akkor add neki oda, ha láthatólag érdeklődést mutat, különben csak ott fog heverni vagy elássa...

2013. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!