Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusnak bevásárló lista,...

Kutyusnak bevásárló lista, most kerül hozzánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Holnap kapjuk meg a várva várt 10 hónapos goldinkat. Gondoltam elmegyek ma a Fressnapf-ba bevásárolni neki. Hááát mit ne mondjak, álltam a bolt közepén és csak kapkodtam a fejem hogy miből mennyi féle és áru dolgok kaphatók. Ezért kérném a segítségeteket!

Mivel jelenleg 0 db. kutyus felszereléssel rendelkezünk így ebből az állapotból kell kiindulni.

Felsorolom miket írtam fel:

- etetőtál (gumis aljú) ebből mekkorát vegyek, volt 4-5 méret?

- vizes tál, szintén gumis, mekkora legyen?

- benti fekhely, melyiket szeretik jobban? Sima téglatest alakút vagy olyat aminek kerete van? Lehetőleg textilt vennék, a műanyag nekem ridegnek tűnik, a fonottat pedig úgyis megrágcsálná... Ja és mekkorát?

Ugye most 10 hónapos, kan, még növésben van gondolom, jó lenne olyat választani, ami felnött korában is megfelel neki.

- póráz, itt ötletem sincs, bár hallottam külön retriever pórázról, az jó lenne?

- nagykörv, szintén passz

- kocsiban való utazáshoz valami kütyü amivel be tudom kötni. Egyáltalán hogy kell most egy nagytestű kutyát autóval szállítani, mik a szabályok? Dobozba nem zárnám be, ha nem muszáj.

- jutalomfalat tartó kis oldaltáska

- bilénta a nyakörvre

- legfontosabb, hogy milyen tápot, szeretném a számára legjobbat megvenni, de ésszerű határok között, gondolok itt valami felső középkategóriásra. Annyi féle volt hogy ötletem sincs melyik legyen.

- játékok

- klikker, ez nem tudom hogy kell-e.

Mivel korábban jön mint számítottunk rá, ezért a klikkeres irodalomba kicsit el vagyok maradva, mert elöször a kutyapszichológia, illetve Cesar Millan könyvét olvstam el.

Hirtelen ennyi. Légyszíves írjátok meg, hogy ha kihagytam valamit illetve ha tudtok a kérdéseimre válaszolni azt megköszönném!

Üdv:Tamás


2013. máj. 16. 10:08
1 2 3
 11/24 sameths ***** válasza:
Bocsánat, pontosítok. A német jogszabályok szerint, csak szállító boxban vagy bekötve lehet kutyát utaztatni.
2013. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én a fültisztítót is ajánlom mert a goldiknak zárt fülük van, nehogy begombásodjon vagy valami de ha kozmetikába fog járni akkor ott kérheted ha jól tudom.
2013. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Sameths - igen, vagy-vagy. A box szerencsére nem közelező, csak rögzíteni kell. Nagyon nem mindegy, hogy ketrecet kell vinned, vagy elég a hámot biztonsági övvel rögzíteni... Nekünk ez azért fontos, mert utálom a boxot, sose zárnám a kutyámat olyanba.
2013. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszokat.

Megpróbálok válaszolgatni a felmerült kérdésekre, de nem egyszerű mert telefonról írok.

- benti/kinti kutyus lesz, ami azt jelenti hogy reggel mikor dolgozni megyünk akkor kijön az udvarra, lesz saját háza, ez a hétvégi project :) délután pedig bent lesz velünk, illetve bent is alszik.

- a kutyapszihológia könyvet már elolvastam, nagyon hasznos volt

- tápból eddig a Britis vagy hogy írják tűnik befutónak, csak abból is annyi fajta van hogy győzzük kiválasztani.

- nyakörvet akkor mérés után megyek venni, ez nagyon hasznos ötlet volt

- sajnos nem tudjuk hogy mit evett 10 hónapos koráig, mert menhelyi kutyus volt, az utóbbi 1-2 hétről van csak információnk ami a táplálékát illeti.

2013. máj. 16. 12:34
 15/24 sameths ***** válasza:

Na, ha menhelyi kutyus volt, akkor készüljetek fel arra, hogy szinte bármivel fogjátok etetni, hasmenése lesz az elején. Ne aggódjatok. Ha tudjátok, mit evett az utóbbi két hétben, akkor fokozatosan szoktathatjátok át az új tápra, úgy hogy keveritek.

Azt hiszem, pont a Brit tápot nem lehet megvenni a Fresiben, pedig az tényleg megfelelő.

Még ő olyan 2 hónapig simán ehet Brit Junior Medium tápot, az ízületei és a csontfejlődése miatt.


:-) Sok sikert, és üdv a kutyások között!

2013. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Maxitabi ***** válasza:

Szia, a Brit elég jó táp, de nem lehet a Fressiben venni. Az ottani tápok szerintem annyira nem jók Esetleg a brit care, taste of the wild (zoofast.hu)(Amúgy a legdrágább bolt általában...)Netről rendelj majd tápot nagyobb kiszerelésben, úgy olcsóbb!!

Fekhely-bentre azért kell, mert a helyedre -oda fog menni..és jó, ha van egy nyugis kuckója.

De tényleg, a felnőttkori méretét figyelembe véve mi ferplast műanyag peremeset vettünk, bele rendeltem petbed elnevezésű -hát öö -anyagot-, kettőt,(mosható) és sokszor ott is fekszik benne, meg nem rágta.

Ilyen csak zöldben és nagy: [link]

Csak fém vagy kerámia tálakat vegyél, mert a műanyag nem jó-nem tisztítható egy idő után rendesen.

A furminátor jó, de azt nem szabad gyakran használni, kell egy normál kefe is mellé, nektek is kell otthon fésülni, sőt kullancsok, bogáncsok után a szőrt átnézni.

A nyakörvből a textil olcsóbb- ha megunjátok a színét, v tönkremegy, cserélheted. A fressibe pedig beviheted a kutyát,felpróbálhatod.. A mi fressis textilpórázunk már 4 éves, elszakadt (a fogantyúnál engedett a varrás)-megvarrattuk és működik!Én először tanulásra az 1m-est ajánlanám.

Hámmal utazunk autóban (nincs bekapcsolva, mert felakasztja magát,olyan mocorgós)a trixi-s biztonsági övhöz csatolhatóval-de sztem vészben nem sokat érne. Ha van kombi, akkor ott utazzon és a box sajna a legbiztonságosabb.

Játék- erős gumi-pl kong játékok, harapdálni, a kötelek is jók, de "elfogynak"-rágásban.A sipolóstól én őrülök meg, nincs is olyan játékunk. Legyen olyan, amivel bent, és olyan, amit messzire dobva kint futhat utána, apportírozhat.

Olyan kullancs-bolha..stb elleni védelmet vegyél, ami pénztárcádnak megfelel, ezt is ki kell tapasztalni-nem mindegyik szer hatásos minden kutyára. Drágábbak a spot-onok-csöpögtetősek, olcsóbbak a nyakörvek- kérdé, hogy nyáron fog-e sokat úszni, mert akkor olyant kell választani.

2013. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönjük, beszéltünk az ideiglenes befogadókkal, és azt mondták nem megy a hasa.

A fressnapf-ban valóban nem volt brit táp, remélem találok üzletet ahol árulnak és nem netről kell megrendelni, mert arra nincs időm. :)

2013. máj. 16. 13:27
 18/24 A kérdező kommentje:
Tervezzük igen, hogy megyünk vele úszni.
2013. máj. 16. 13:29
 19/24 anonim ***** válasza:
Britet sajnos nem igazán kapsz boltba. Már egy csomó helyen megnéztem, aztán maradt a netes rendelés. Most azt csinálom hogy megrendelek 3-4 zsákot, így kb fél évre megvan az adag. A dogshoptól rendelem mindíg értesítenek, még a futár telefonszámát is küldik akivel megbeszélem mikor vagyok otthon.
2013. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, merre laksz, de az ő boltjaikban lehet venni Brit és Brit Care tápokat. Igaz nem sok bolt van az országban, de hátha a környéken laksz. :)

[link]

2013. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!