Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány évig élnek átlagban a...

Hány évig élnek átlagban a palotapincsik?

Figyelt kérdés
Volt 2 palotapincsink, az egyik (anyakutya) 17 évet élt velünk, a társa 18 évet, igazából egy reggelre csak elaludtak örökre :-( most volt egy hófehér pincsink, ő 8 évesen hagyott itt minket :-( a doki nem akarta elhinni hogy ennyi ideig élt. Mutattam neki az előző 2 kutyus papírjait, és leült, mert ilyet még nem látott. Ez a hófehér pincsi beteg volt, belső szervi áttétes daganatos. volt. Tényleg ehhez a fajtához képest sokáig éltek? Egy labradorunk volt, ő is 15 évig élt.

2013. máj. 17. 12:06
 1/5 anonim válasza:
Minél kisebb termetű a kutya, annál hosszabb ideig élhet. Pl a tacsik 20 évig, de a német juhász csak 14 évig, míg mondjuk a kaukázusi juhász , az csak 10 évig. Természetesen , mint az embernél is ez körülbelüli. mert érheti betegség, mint nálad a fehér szín, az génhiba, albínó , ezért hamarabb hal meg. Ezen kívül az étkezési szokások, a mozgás, a káros , szennyezett levegőjű környék ugyanúgy kihat az életükre , mint nekünk.
2013. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában igaz,a kicsik tovább élnek a nagyok kevésbé.De pl német juhászból rengeteg ősz pofijú matuzsálem él felénk.
2013. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kutyáidhoz, szép hosszú éveket élhettetek együtt, a fehérke pedig valóban génhiba miatt mehetett el relatíve hamar.

Embernek, állatnak egyaránt "szép" elmúlás ha elalszanak örökre..

2013. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. A hófehérnek kék volt a szeme, agyon akarták ütni,mert "selejt", a lapát alól "kaparintottam" meg épp időben..csontsoványan hoztam el, nagyon ragaszkodó lett, változatos étrendjük volt, szinte sokkolt, amikor kiderült egy rutinvizsgálaton, hogy beteg :-( nem tudtam, hogy a kisebb kutyák tovább élnek.
2013. máj. 17. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért a vele töltött 8 év is egészen szép idő, dacára az előbbieknek.


Én ismerek a környékünkön egy 14 éves pincsit aki valóban az, nem csak "annak látszó" kutya. Ő már túl van 2 éves egy gerincműtéten, de hihetetlenül édes, kedves barátságos kis ebecske. Kis kölökképe van, de azért a mozgásáról már látszik, hogy nem mai csirke.

2013. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!