Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be a kiskutya (6...

Miért pisil be a kiskutya (6 hónapos) a saját fekhelyére? (még nem szobatiszta)

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a kutya sosem pisil a saját vackába.A miénk reggelre abban feküdt konkrétan.Napi 8-9x visszük le, sajnos még nem szobatiszta (lassan 1 hónapja van nálunk) pedig mindíg dicsérgetjük, ha odalennt végzi a dolgát, de van hogy reggelre bepisil most épp a fekhelyére.Kan kutyus egyébként.

2013. máj. 18. 07:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ott lesz a baj hogy túl korán van az utolsó toalett lehetősége. ő még nincsen abban a fázisban amikor vissza tudja tartani sokáig (általában 8 hónapos kortól). nem beszélve arról hogy még lefekvés előtt bevedel egy jó adag vizet.


nálunk általában 10 fél 11kor van az utolsó séta (de volt már olyan hogy később is lementem vele esetleg éjszaka de ezek inkább plusz történések) amikor kb. ennyi idős volt a párom jó szokásához híven még játszott vele amit persze jó nagy adag vízbevitel követett. nos ilyenkor feltűnően megestek nálunk is balesetek. akkor tilos is volt lefekvés előtt játszani hacsaknem előre tudtam hogy később még ugyis lemegyek vele.


én ezenfelül azt vettem észre hogy a víz kb. 2-3 óra alatt válik kiüríthetővé a kutya számára, tehát ha ezt is alapul vesszük akkor nem csoda hogy a kutyusnak becsúsznak balesetek.


viszont azt hogy a helyére végzi én is kissé furcsálom. az egyik oka valóban az lehet hogy nem volt túl tiszta környezete így nem is igazán lett igénye arra hogy a fekhelyre nem végezze.


a másik ok pedig lehet az hogy alapvetően ő tisztában van a "bűntettel" viszont azt gondolja hogy a saját helyére (tehát nem piszkolja össze a gazdi szőnyegét parkettáját stb) minden bizonnyal elnézhető a dolog.


a harmadik változat (talán ez a biztosabb) pedig az hogy biológiailag egyszerűen már nincs tovább . eljött az a pillanat amikor a kiswc győzedelmeskedik az akarat felett (főleg ha jól tele is a hólyag) így egyszerűen csak "kijön". én megmondom őszintén ilyenkor inkább sajnáltam a kutyát (persze nem agyonbögyörgettem mert még a végén azt hiszi jól tette) és mindig eszembe jutott hogy bezzeg nekem milyen könnyű, ha kell egyből megyek a wc-re akár éjszaka félálmosan is de megyek, míg neki bizony tartania kell.

2013. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
egyébként eszembe jutott még valami amiről már 100% lehet tudni hogy a kutya tökéletesen vissza tudja tartani (ellenkező esetben dominanciagondok, egészségügyi bajok állhatnak a háttérben). amikor már konkrétan elkezd jelölgetve vizelni . itt is kienged egy kicsit, ott is... ez tökéletesen bizonyítja hogy a kutya képes szabályozni az ürítését. ha a te kanod még nem jelölget akkor egész biztos hogy nincsen még abban a korban hogy egy nagyobb adag vizet képes legyen szükség esetén kicsit tovább tartani.
2013. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!Még nem jelölget mert ha fenn pisil be akkor hatalmas tócsát hagy maga után enm több picit, valamint lennt is sokat pisil álatlában 1x max 2x gy séta alatt.Ha 1 órát sétálok vele akkor is max 2x pisil.
2013. máj. 19. 09:12
 14/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat gyorsan írtam!Tehát max 1x vagy 2x pisil lennt is.
2013. máj. 19. 09:13
 15/15 A kérdező kommentje:
Már nem pisil be egész nap és reggelre sem.Este 9:30-10 között szoktam levinni egy gyors pisire és bírja reggelig.Köszönöm tanácsokat.Jobban odafigyelünk hogy játék, alvás, kaja után levigyük így nincs baleset sem mint eddig.
2013. máj. 23. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!