Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mit tegyek a kutyus...

Segítség! Mit tegyek a kutyus érdekében?

Figyelt kérdés

3hónapja magamhoz vettem egy 5éves csivava kislányt.

Szegénykém egy rossz szaporítótól került egy rossz családhoz, majd pedig hozzám. Itt nagyon jól is érzi magát szeret minket, csak úgy mint a pocakját.

Nagyon dagi, és nagyon mohó, képes mindent felfalni ami a tányérkájába kerül, szerintem félti hogy megeszi előle más, na de jól lakottan is képes kéregetőzni az asztalnál. Sajnos lehet az is probléma hogy elveszítette a fogait, alig van neki, rágó foga van, elől nincs, és egyből nyeli le az ételt.

A száraz tápot nem szereti, úgyhogy konzervet vagy házi kosztot kap. Segítsetek, nem akarom hogy tovább hízzon, ráadásul a mozgás sem jó neki, mert nem bír pórázon menni, de amikor mégis ráerőszakolom akkor köhög, fulladozik. Félő hogy ez a kis túlsúlyosság a szívére is rámegy.


2013. máj. 18. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem etesd túl. Hiába csinál úgy mint aki éhes!Erre neked kell figyelni. A dobozos kajákon, meg a tápon is rajta van hogy hány kilós kutyának mennyit kell adni egy nap.Ne adj többet!Az ő érdekében. A nyakörves póráz helyett pedig próbáld meg a hámot!Hátha azzal jobban boldogultok.
2013. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem logikus hogy kevesebb kaját kéne adni neki.

A pórázhoz meg talán hozzákellett volna szoktatni,elvégre már 3 hónapja nálatok van.

2013. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elöl levő fogak hiánya miatt még bőven tud rágni a kutya. Nem az első fogaival rág, hanem a hátsókkal. Csökkentsd az étel mennyiségét. Az sem mindegy, mit tartalmaz a "házi koszt". Vegyél hámot és azzal tanítsd meg a pórázon közlekedést.
2013. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Több sebből vérzik a dolog.

Látom, hogy jót akarsz neki, csak nem tudod, hogy hogy kell jót tenni vele.

Nem csak fizikai igényei vannak egy kutyának.

Ha teheted, minél előbb menj vele kutyasuliba, tükör módszeresbe vagy cerbibe.

A cerbinél nem tudom, hogy van, a tükrösöknél az első foglalkozás ingyenes. Legalább egy ilyenre vidd el, hogy ránézzenek. Ott minden kérdést feltehetsz... hogy sétáltasd pórázon, hogy ne habzsoljon, stb...

2013. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adj neki kevesebbet enni, esetleg tarthattok egy koplaló napot amikor nem kap semmit. Minden nap kb. ugyanakkor kapjon enni és csak nagyon kevés vagy semmi nasi.

A pórázhoz pedig szoktasd hozzá és vidd rendszeresen sétálni.

2013. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kiskutyára nyugodtan tegyél hámot. Tudom, hogy kevésbé irányítható stb stb, de egy ilyen kiskutya légcsöve egy rántástól is sérülhet.
2013. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!