Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám melle megduzzadt és...

A kutyám melle megduzzadt és nyalogatja is. Mitől lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Dolly a 8 éves lány yorkim mellei megduzzadtak, kb egy-két hete kezdtük észrevenni, hogy egyre jobban megduzzad. Mostanában már nyalogatja is. Fiú kutyus nem volt a közelében még soha tehát nem lehet vemhes. Utoljára február környékén tüzelt. Igazából ezen kívül minden ugyanolyan mint eddig volt, semmi más változást nem vettem észre rajta. Mozgékony, eszik, kakil, játszik. Ez esetleg álvemhesség jelei vagy csak szimplán tüzelni fog? Megmondom őszintén korábbi tüzeléseinél nem emlékszem pontosan, hogy duzzadtak voltak-e a mellei, de az biztos, hogy nem nyalogatta ilyen feltűnően. Valakinek voltak hasonló tapasztalatai?

2013. máj. 19. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

álvemhes, valszeg.

Miért nem ivartalanítod, ha nem tenyésztő vagy?

2013. máj. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert 19 éves vagyok és nem én kezelem a család kasszáját, plusz eddig nem volt szükség rá. Boldogan élt eddig nem ivartalanítva. Jövőhétig várunk és elvisszük állatorvoshoz.
2013. máj. 19. 03:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Álvemhes szerintem is.Ha ezután többször előfordul ez a tünet akkor valóban ajánlott ivartalanítani az ő érdekében, de ha nem akkro nem muszáj.
2013. máj. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De muszáj!Ugyanis 8 éves kutya bármikor kaphat pl.méhgyulladást vagy lehet daganatos betegsége.Utóbbi egyes állatorvosok szerint sokkal gyakoribb az álvemhességre hajlamos kutyáknál.
2013. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp fontolóra vesszük az ivartalanítást, kedden pedig doki megvizsgálja.
2013. máj. 19. 17:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma voltunk dokinál, aki megállapította, hogy álvemhes tényleg. Kaptunk rá gyógyszert, azt mondta 1-2héten belül meggyógyul remélem így lesz! Egyébként azt mondta, hogy sok esetben még az ivartalanítás sem segít, maximum csökkenti az esélyeket, hogy kialakuljon, de még attól is kijön sok kutyánál sajnos az álvemhesség..:(
2013. máj. 21. 18:51
 7/7 sippara ***** válasza:
Nagyon durva lenne egy ivartalan álvemhes kutya (pláne úgy, hogy ahogy "látom", alig találkozik más kutyákkal), tekintve, hogy álvemhesség tüzelés után pár héttel alakul ki, ha meg nem tüzel... a már kialakult álvemhességet valóban nem "gyógyítja" az ivartalanítás, de a későbbieket mindenképpen megelőzi.
2013. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!